reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Hej dziewczyny, u nas nocka jako tako małego gazy męczyły strasznie przez sen i stękał i stękał. Najlepsze jest to, że rano mały został z mężem a ja poszłam się przespać, tylko, że mąż musiał wyjść do lekarza i zostawił małego w huśtawce bujanej. A ja.. o zgrozo zasnęłam!!!!!:szok::szok::szok: naglę słyszę jakiś hałas w łazience, patrzę a tu mąż, to się go pytam czemu jeszcze nie wyszedł a on, że już... wrócił!!!!!!:baffled::baffled::baffled: na szczęście mały nawet nie zastękał tylko sobie spał a u lekarza nie było kolejki i dlatego szybko wrócił... po prostu wstyd na całej linii... :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

magia - oby te problemy nie były od kuraka bo wtedy to ja już nie wiem w ogóle co mam jeść...!!! U nas też dziś położna przychodzi, ciekawe ile mój Aleksio ma. Ale zdecydowanie Stas to kawał chłopa!!! gratulujemy takiego przyrostu, tylko po cichu współczucia dla plecków... ;-)

balkan - ja też już głupia jestem o to wszystko ale dziwi mnie bo też mam zatwardzenie od 3 dni... :baffled::baffled::baffled::baffled: tylko od czego?????????????????? dużo piję, mało jem... Możliwe, że to od białka bo mąż mówi, że jak on ma dietę (bo dużo ćwiczy na siłowni) to też robi takie zbite klocusie, tylko, że on nie ma problemu bo się załatwia kilka razy dziennie a ja od zawsze mam problem z wypróżnianiem... Co tu jeść żeby kupka leciała jak woda? :-):-):-):-D:-D jakieś sugestie?

konwalianka -
jezu, ja to już nie mam siły do tego jedzenia... też ważę mniej niż przed ciążą, i ciągle spada (co akuratnie mnie cieszy) tylko, że jak nie znajdę czasu na ćwiczenia to ta obrzydliwa skóra mi zostanie... wolałabym chudnąć i nabierac figurki jednocześnie..

sunset - trzymaj się kochana, u nas było to samo - 3 pierwsze tygodnie strzeliły jak z bata, wiecznie jakies problemy, walka z laktacją, z krzykiem, nie przespane noce... Teraz maluszek ma prawie miesiąc i jest o wiele lepiej. Głowa do góry!!! Będzie dobrze - musi być!!! A ta pozycja zaproponowana przez emkę jest rzeczywiście bardzo dobra, nam też ją położna proponowała ale ja moglam ją stosować tylko jak mały spał albo pół-spał bo inaczej on tak się wierzga że trzeba mocno główkę trzymać... Wiercipiętek straszny z niego... :-):-)

A co do tej wysypki to macie rację, jeśli wszystkie objawy pasują a nie ma jednego to nie wiem dlaczego lekarka to od razy wyeliminowała szczególnie, że powiedziałam, ze od kilku dni ograniczam nabiał, może dlatego nie miał syfków... Ja do końca tygodnia jeszcze się wstrzymam z nabiałem a potem wprowadzę powoli i sie okaże.
U mnie karmienia piersią ciąg dalszy, tylko wydaje mi się, ze mały je jakoś mniej. Cyce mam takie ciężkie, że szok. A najgorzej, że zjada w nocy tylko jedną pierś, więc jak się budzę na następne karmienie to ta druga jest gigantyczna :-) ale jestem szczęśliwa - marzenie o karmieniu wreszcie się spełniło.. Mąż mi dziś powiedział, ze to cudowny widok kiedy maluszek ssie pierś...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Madzia z zebem niby lepiej mam inne antybiotyki i cos zadziałały ale jeszcze czuje ze mam w srodku spuchniete , najgorsze ze wczoraj zauwazyłam ze ukruszył mi sie inny zab . malutka wszystko zabrała dla siebie a teraz sa skutki , jak sie podleczy to zaraz maszeruje do dentysty robic cos z tym .

Nie poddawaj sie z karmieniem piersi ja to przepłakałam kilka dni ze nie moge małej karmic cyckiem , jak tylko ciagnie i najada sie to walcz dzielnie

sunset kochaniutka bedzie dobrze jak sie zgracie z maluszkiem , teraz dopiero sie poznajecie , prubój tak jak dziewczyny mówia podawac smoczka bo pourywa ci te piersi , pomału mały załapie i smoka tylko wytrwale mu podawaj ,

Aleksandra twój maz ma racje to najpiekniejszy widok i aby jak najdłuzej
 
Hej dziewczynki :-)

Wczoraj byliśmy u teściowej, pierwsza wizytka Adrianka u dziadków, i mały był tak grzeczny, najadł się i cały czas przespał :-)

Odnośnie karmienia ja od początku karmie z jednej piersi i jest ok, ale czasami w nocy to musi wyciągnąc z dwóch _mały łakąmczuszek :-D

aneta ja kąpie o stałej porze, nie budze go, ale on sam mniej więcej budzi się o tej samej porze.

sunset ja też uważam że smoczek rozwiąże sprawe, trzymam kciuki aby się udało :tak: moja córcia nie chciała żadnego mimo że kupiłam różne, dławiła się nimi, natomiast Adrianek od razu chciał już w szpitalu. Proponuję Ci NUK'a

Właśnie kończymy karmienie i idziemy na spacerek.
Do póżniej pa ;-)
 
Ostatnia edycja:
Hej kochane.
dziewczyny na diecie bez białka mozecie kupić masło roślinne do smarowania u mnie daje radę i małej nic nie jest. Ja dziś natomiast zjadłam 1/2 jogurtu i zobaczymy jak będzie. Może juz moge jeść bo kupki małej bardzo się zmieniły i mysle, ze po prostu dojrzewają jej jelitka. No i nie pachną brzydko, ale my tylko na piersi więc pewnie dlatego.

Wywołałam zdjęcia, w koncu po latach zbierania ich na kompie zaczelismy wybierac i wywoływac. Jakoś takie za papierze bardziej mnie cieszą.
Pol ma praktyki więc szybko wraca do domku i mamy więcej czasu dla siebie a on nieodstepuje małej na krok więc mam tez wiecej czasu dla siebie i domku. Nadrobię zaległości.
na obiadek dzis cukinia faszerowana miesem mielonym i ryżem. Dietetycznie i smacznie.
Zaraz biorę się za kwiaty bo dawno ich nie pielęgnowałam i pewnie czują się zaniedbane:-p
Emilka spi słodko, dziś grzeczna a i w nocy spała dobrze. w ogóle jest jakas spokojniejsza. Jutro prześwietlamy bioderka.Czy waszym maluchom pekła juz szczepionka? U nas wielka gula była i pekła wczoraj wieczorkiem ale dziś znów zaschła i jakby zbierało.
 
Wisienka a jak sie robi taka faszerowana cukinie? Napisz prosze cos wiecej jak bedziesz miala chwile, bo chetnie sprobuje:) Pytasz o ta szczepionke ktora w szpitalu robili? To ona powinna peknac??:szok: U nas wyglada jak podrapane ugryzienie komara, nic sie nie zbiera i nie peka.

Ja dzis na kontroli u gin bylam. Cos jest nie tak bo nadal krwawie... Mowil ze wszystko dobrze zagojone i nie ma sladow zakazenia, wiec anrazie antybiotyku mi nie zapisal. Kazal przyjsc za tydzien jesli dalej bede krwawic i wtedy mi zapisze antybiotyk.
 
wisienka,
ja małego tez na piersi mam, a jemu od kilku dni kupy "śmierdzą", że się tak wyrażę:-D
no i mojemu małemu nie podpasowała cukinia :/
Ania nie stresuj się, u nas szczepionka wygląda podobnie jak u Ciebie..i lekarze w szpitalu mówili, że to poprawny odczyn..

ja dzisiaj ponownie na kontrolę do ginekologa.. bosze ile ja jeszcze muszę przecierpieć.. nadal mam tam nie zagojone albo coś, bo nadal mnie boli!!! a to już niemal 8 tygodni.. aż jestem pełna podziwu dla mojego mężulka, który nawet nosem nie pokręci i cierpliwie czeka..:tak:

dziewczyny z czego kupa małego może byc kwaśna?
 
Ostatnia edycja:
Dzieki dziewczyny jestescie kochane. ze smoczkiem mysle nie bedzie problemu bo raz dalismy i od.razu zalapal.. tyle ze polozne nam odradzaly przez pierwsze dwa tygodnie i wycofalisny smoczek. Ale po Waszych opiniach rozwaze to ponownie.

Dziekuje jeszcze raz <3
 
reklama
No i wróciliśmy Adrianek słodko spał a ja się dotleniłam, teraz szara rzeczywistość -sterta prasowania :crazy:

Alex to mały rośnie w oczach, moje gratulacje :-)

maqnio Fruzia na fotkach wygląda przecudnie, śliczna będzie z niej dziewczyna, nie opędzisz się od kawalerów !!! :-D

tak jak wisienka używam masła roślinnego i jest OK

O mały się obudził -koniec pisania :rofl2:
 
Ostatnia edycja:
Do góry