reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

reklama
Ememte witamy Ciebie i Twojego maluszka!

Od jutra będziemy już przeniesione do nowego wątku czy dopiero jak wszystkie lipcowe mamusie się rozpakują?

Nam też udało się jednak wyskoczyć na spacerek. Wiatr trochę zelżał więc siup do wózka i w drogę. Mały ładnie zasnął a teraz znowu jest "czuwanie", oddech przyspieszony i panika.

Magia my też kąpiemy we dwoje ale to ja jestem "od trzymania", mąż myje. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo żeby maluszek się wyślizgnął, zwłaszcza na tej gąbce. Chociaż gdybym miała sama kąpać to pewnie też bym się bała.
 
magia a jaki "chwyt' kąpielowy stosujesz? U nas mąż na przed ramieniu opiera szyjke i główkę a palce zamyka jakby obręczą na ramieniu- paszce- bardzo pewny chwyt a druga ręka wolna do mycia:)
 
kapiel_noworodka.jpgo cos takiego
 
magia ja sama kąpię ...
najpierw zanim zacznę wszystko sobie przygotowuje, układam żebym niczego nie szukała
potem puszczam wodę do wanienki , rozbieram szybko małego i kąpiemy. trzymam tak jak sestina pokazała na fotce czasem trzymam lekko za kark.by umyć plecy przewracam i kładę na brzuszku na ręku i drugą myję. dasz radę .powodzenia.
czy któraś z mam cycowych karmi co 30 minut :eek:i mam wrażenie że mały ciągle głodny ....oby nie kryzys mleczny .mam nadzieję że to częste ssanie pobudzi cycole i bedzie małemu starczac
 
Hej mamusie,

u nas na biegunie o dziwo pogoda dopisuje, byliśmy wczoraj i dziś na spacerku. Mąż z dziadkami wczoraj opijał syna więc w nocy nie miałam pomocnika, na szczęście moje słonko było bardzo grzeczne, zjadł i sam zasnął więc nie było źle.

Jeśli chodzi o kąpiel to połozna mi mówiła, zeby nie dawać oliwki do kąpieli jeśli jest się samemu bo właśnie się cialko bardzo ślizga - lepiej zrobić masażyk oliwką po kąpieli. My tak robimy a małemu tak się podoba, że ciągle robi "karpika" :-)

Madzia - ja codziennie ściągam sobie laktatorem z cyca żeby zobaczyć ile mleczka mój mały ściąga. Jak widzę, że coś mniej jest to częściej go przystawiam (bo czasami ściągnę ponad 100 ml a np wczoraj tylko 50 ml :eek:). Chyba dopiero się to wszystko normuje dlatego tak różnie bywa.

A propos piersi, macie takie dziwne uczucie, jakby mrowienie w środku? Ja tak mam od 2 dni, jakby mnie dreszcze przechodziły w środku... nie jest to za przyjemne...

dziób - coś chyba jest z tymi chłopcami z 18 bo o moim też powiedzieli, że wygląda jak miesięczne dziecko :-D a Twój jaki miał rozmiar główki? U nas caaaaaałe 38 cm... oby był bardzo mądry, bo całe życiu mu będę wypominać jak się męczyłam, żeby te jego gigantyczną łepetynkę wypchać :-D

ooooooooo kurde, właśnie spojrzałam na listę rozpakowanych mam i okazało się, że Mój Maluszek ważył najwięcej ze wszystkich dzieci!!! I jeszcze jedna dziewczyna urodziła córeczkę - 60 cm :szok: ale będzie z niej modelka...
 
Ostatnia edycja:
Hej kochane

Mój synek do karmienia budzi się co trzy godz, i pije ok 15-30 min.
Mam pytanie wspomagacie się jakimiś herbatkami laktacyjnymi? Czy one wogóle działają? bo tak się zastanawiam gdyby wrazie jakiegoś kryzysu to może zakupię sobie? Co wy na to?
 
Mój synuś też bardzo często przy cycu. w tym momencie również więc mam utrudnione pisanie :)
Ja też bałam się że mały się nie najada i nie przybiera na wadze bo ciężko mi było to zauważyć widząc go codziennie.
Okazało się ze w ciągu 16 dni przybrał 70dkg ! :)
Pani pediatra
 
reklama
Iwonus, mozesz pic, na pewno nie zaszkodza.

Jej, ja nie wiem co robic z tym zapchanym nosem Filipa. Meczy sie troche z tym, a my z nim.Moja siostra dala mi otrivin baby na ten nos, ale nie wiem czy podziala... Macie jakies sposoby na usuniecie tych glutow z noska bez aspiratora?
 
Do góry