reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Witam;)
My od poludnia u siebie ale pisac mi sie nie chcialo. Maly byl grzeczny,cieszyl sie bo chodzil z rak do rak;-)
Dalej zabkujemy co jest TRAGEDIA, tamte zabki wyszly bez problemu a teraz nie wiadomo co z nim robic. Wazy 8300 i ma 74 cm
Miczka o to juz masz co ponoscic, ja mojego nie biore na rece jak juz to gdy siedze bo kregoslup boli.
Mateuszkowa u nas przy alergii byl sluz w kupce, sucha skora na buzi i za uszkami
 
reklama
Czy któraś z mam zakupiła bądź planuje zakupić dla swojej pociechy fotelik samochodowy dla dzieci od 9 do 36 kg? Ja zastanawiam się nad tą opcją, gdyż wydaje mi się to bardzo praktyczne, ale z kolei na stronie fotelik.info jest napisane:

" Odradzamy eksploatację fotelików przez okres dłuższy niż 5 lat od daty zakupu. Właściwości produktu mogą niepostrzeżenie ulec pogorszeniu wskutek starzenia się plastiku (m.in. pod wpływem działania promieni słonecznych), co może być niewidoczne. Konstrukcje starsze niż 4 lata nie odpowiadają również obecnym osiągnięciom w tej dziedzinie i znacznie słabiej chronią pasażerów".


Fotelik dla dzieci od 9kg do 36 jest do 12 r.ż. Mam teraz dylemat...
 
evelinka - jeszcze w tamtym tygodniu powidzialabym ze ja kupie, bylam zdecyowana na recaro young sport 9-36, tez polecany strasznie w sklepie, testy ok, sliczny cacy i mial dlugo posluzyc przez co wydawal sie nam ekonomicznym zakupem bo na lata..
pogadalismy z mezem, maz zrobil 'wywiad' w pracy co i jak z fotelikami - a jest pare osob ktore maja dzieci i wszyscy uzywaja fotelikow 9-18, myslielismy - no ale za chwile trzeba nowy..hmm.. no wlasnie ale za jaka chwile? corka mojej kuzynki - Julka ma 2,5 roczku i jezdzi w foteliku 9-18, wazy 17 kg a dluga jest na... kupuja jej na 116 cm ubranka wiec mala nie jest ( jak to sie przeklada to nie wiem, narazie jestem na etapie jak wygladaja nasze dzieci ;-) ) , pomyslelismy: kurcze, w takim foteliku, 9-36 dziecko bedzie nam jezdzilo z 10 lat?? bo nawet jak wagi nie osiagnie to musi miec powyzej 150 cm wzrostu zeby jezdzic z sama wkladka.. wiadomo, czas uzytkowania dlugi..az za dlugi, fotelik sie wygniecie ( mozliwe?? ) material sie podniszczy nawet jak mozna go prac.. poza tym zwrocilismy uwage na zaglowek w fotelikach 9-36 - dla malego dziecka jest doscyc luzny, dla sredniego jest super, a dla wiekszego..robi sie zbyt dopasowany, te foteliki to takie "sredniaki" oczywiscie nie w kwesti bezpieczenstwa tylko chodzi mi o ich uzywalnosc.. sprawdzilismy foteliki 9-18 - zaglowek dopasowany, siedzisko tez troche miejsze - male siedzi troche jak w nosidelku kolysce - dodatkowo opcja prawie ze polozenia siedziska jak male zasnie, w modelach 9-36 jest tylko lekki wychyl do tylu- starsze sobie poradzi, gorzej z malym jak mu glowka zleci..
zdecydowalismy ze kupimu 9-18 maxci cosi, recaro albo roemer w kwesti bezpieczenstwa nie ma co oszczedzac zeby potem nie pluc sobie w brode ze moglam kupic inny albo moglam inaczej..

nie wiem jak sprawuje sie grupa 9-25 bo jest znacznie mniej modeli ale przypuszczam ze podobnie jak 9-36..

btw - w kolyskach male musza pojezdzic najdluzej jak sie da, albo jak rpzekrocza 13 kg ( ja mam do 13kg wlasnie ) albo jak glowa zacznie wystawac..
niestety minusem jest to ze moje male przestaje sie pomalu miescic zwlaszcza w kombinezonie - wyjelam juz wkladke dawno! pasy przepielam na wyzej zapinane, a i tak ciasnawo..jakby teraz bylo lato - problem by sie sam rozwiazal no ale.. ;-)
 
malami zdrowka dla mateuszka
anula,miczka ale ciezarki. bicepcy pewnie cwiczycie. my w czwartek na szczepienie wiec zobacze ile moj wazy.
evelinka oj wiesz trudny wybor z tymi fotelikami. ja wlasnie myslalam 9-36, ale wlasnie czy posluzy na tak dlugo,aby sie nie zniszczyl. narazie mam maxi cosi do 13kg. pewnie z czasem wyjdzie co i jak.
mateuszkowa ja nie pomoge z alergia.
 
Mateuszkowa Dziękuję za trafne spostrzeżenia i przydatne informacje. U mnie jest podobny problem- maluch już praktycznie nie mieści się w nosidełku. Strasznie krzyczy i płacze jak go tam wkładamy. Jest mu tam po prostu niewygodnie. Myślałam jeszcze nad opcją 9-25kg, ale na fotelik.info są tylko 2 modele, które przeszły crash testy i mają ocenę 3 (czyli są bezpieczne). Obydwa modele sa ciężko dostępne (nawet nie ma ich na allegro!). Teraz zastanawiam się nad opcją 9-18kg, choć mój mąż twierdzi, że to wyrzucanie pieniędzy, bo lepiej kupić coś co dłuzej posłuży. Ehhh :sorry2:.
 
Mateuszkowa Dziękuję za trafne spostrzeżenia i przydatne informacje. U mnie jest podobny problem- maluch już praktycznie nie mieści się w nosidełku. Strasznie krzyczy i płacze jak go tam wkładamy. Jest mu tam po prostu niewygodnie. Myślałam jeszcze nad opcją 9-25kg, ale na fotelik.info są tylko 2 modele, które przeszły crash testy i mają ocenę 3 (czyli są bezpieczne). Obydwa modele sa ciężko dostępne (nawet nie ma ich na allegro!). Teraz zastanawiam się nad opcją 9-18kg, choć mój mąż twierdzi, że to wyrzucanie pieniędzy, bo lepiej kupić coś co dłuzej posłuży. Ehhh :sorry2:.

Mój twierdził to samo, nawet taki kupiliśmy i co? Teraz mamy już trzeci, bo ten 9-36 to totalna głupota. Leży w garażu i czeka aż Milunia podrośnie. A do tego jeszcze daleko, bo moje dziecię ledwo 7kg waży.

Mateuszkowa - niestety, chropowate plamy mogą oznaczać alergię. Przeanalizuj co dawałaś mu do jedzenia, jakieś nowości? Nowe kosmetyki? Mydło?
 
evelinka - to jest "tylko" to co ja zauwazylam, mamy ktore mialy albo maja doczynienia z takimi fotelikami napewno widza wiecej - moze zalety ?? tez chcielismy zaoszczedzic ale kupowanie "kombajnu" chyba sie nie sprawdzi - jak maly sie do niego przesiadzie bedzie tak maly ze sie "utopi"nawet z wkladka niemowleca, jest to oszczednosc, bo tak to kupujesz jeden a tak to musisz dwa, ale trzeba pomyslec, kiedy drugi fotelik trzeba zmienic ? za rok ? za dwa lata ? i slyszalam ze najlepiej wziac dziecko i je"przymierzyc" do danego fotelika bo ponoc wieksze maluchy moga marudzic ze cos niewygodnie, ale czy to prawda to nie wiem ..
kasiulka - dzieki! do jedzenia dostal jagodki - ale te chropowate miejsca mial juz wczesniej - ma 2 takie obszary wielkosci paznokcia u kciuka i palca wskazujacego, z kosmetykow uzywamy tych samych od narodzin, nic nie zmieniam.. jak bede na wizycie u lekarza to zapytam

dobranoc :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
My też się meldujemy. Jeszcze odpoczywamy u rodziców, jutro wracamy do siebie. Maluszek był mega grzeczny, do wszystkich się uśmiechał, ale za to tak mi się przestawił, że zasypia po 22.

My w tej chwili mamy fotelik 7-letni... Następny będzie już nowy i myślę o 9-18 maxi cosi.
 
reklama
Witam lipcowe mamy,
jak dla mnie Święta mogą trwać;) ( staram się je zawsze przedłużac az do Nowego roku).Zapas jedzenia mamy na tydzień od mojej babci- co nie zjadłam na Wigili mogę codziennie próbować po trochu. I takim sposobem było juz prawie wszystko poza grochem z kapustą.Mała nie miała nawet kłopotów ani po pierogach ani po kapuscie wigilijnej.
Dzień przed Wigilią Natusia dostała pierwszy prezent- śliczną kłującą dolną jedyneczkę:) Jest nieźle, w Święta byliśmy raz ujednych , raz u drugich i wszędzie była grzeczna. Śmiejemy się z mężem że Cyganicha nam rośnie-aklimatyzuje się wszędzie , zasypia wszedzie, na ręce pójdzie do kazdego heheh
kkasiulka mi też noszenie czegos innego niz dresik podobało się;)
Buziaki kochane....
 
Do góry