reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Witam przedświątecznie,
praca u mnie wre, więc tylko na chwilę
Najlepsze życzonka dla solenizantek!!!!!!!!!!!!
balkan ja taki sposób na Nati mam od około 2 mcy- mąż wstaje o 6, ona o tej porze mniej wiecej się budzi, to ja ją myk do łózka, trochę tam pogada, smokiem powyma****e,po czym buziulka odwraca w moją stronę ( tak prawie mamy nosek przy nosku;P) i oczka jej lecą , leca i spimy do 9-9.30:p
Kobietki miłego ogarniania, pieczenia i gotowania!!!!!
 
reklama
Corin - super pomysł, tylko ja nie mam takich puzzli piankowych :/
asica - dokładnie na allegro też są. Są właśnie 3 wersje książeczek. Różnią się zdjęciami. Ja mam tą wersję z czapeczką bo najbardziej podobały mi się te zdjęcia. Widziałam wszystkie 3. W wersji bez czapeczki są zdjęcia takie z elementami kwiatów, chyba komputerowo połączone.
 
sto lat dla dzisiejszych solenizantek - corin super pomysł z tymi cyferkami za jakiś czas będzie
,,gołym okiem " widać różnicę :-D:tak:


kkasiulka napisz po wizycie lekarza co i jak :blink:

życzę miłego dnia
 
Widzę, że mój maluch jest chyba najcięższy wśród lipcowych dzieciaczków. ZA kilka dni kończy 5 miesięcy a wazy juz 9,3 kg. Wg siatek centylowych to już nadwaga :szok:. Wczoraj byliśmy na szczepieniu, ale lekarz nic nie powiedział na temat wagi, kazał tylko przyjść za miesiąc na kontrolę ciemiączka i wagi. Między godz. 20 a 6 rano synek nie je, w ciągu dnia je 6 x 150 ml.Najpierw oczywiscie podaję pierś, ale za dużo nie chce ssać. Za to butlę chętnie pije. Powoli rozszerzamy mu dietę- zjadł już jabłko, marchewkę, pił soczki, ale w małych ilościach. Skoro lekarz nie wypowiadał się na temat wagi to może nie ma się o co martwić?

evelinka mój też waga ciężka bo mało mu brakuje do 9 kg ale nam pediatra zakazał kasz, kaszek i wszystkich innych zagęszczaczy /zapychaczy jemy 4 x 150 ml + obiadek + 1 deser i stale mamy kontrolowaną wagę czy idzie harmonijnie ... mały miał jeden kolosalny wzrost wagi przy przejściu z piersi na mm . trzeba pamiętać że każde dziecko rozwija się inaczej są dzieci drobne i dorodniejsze:-D póżniej waga już nie gna jak szalona dzieci więcej się ruszają i łatwiej spalają swoje kalorie
 
evelinka to kladz wczesniej, zawsze to dluzszy wieczor dla Ciebie a skoro i tak budzi sie rano zawsze o tej samej godzinie, to nie masz nic do stracenia:-) .

Gdyby maluch dał się wcześniej polożyć spać to byłoby extra. W praktyce to synek sam decyduje kiedy idzie spać. Taki mały terrorysta z niego, ale za to jaki kochany :-).
 
Witam

Gdyby maluch dał się wcześniej polożyć spać to byłoby extra. W praktyce to synek sam decyduje kiedy idzie spać. Taki mały terrorysta z niego, ale za to jaki kochany :-).
To nie wiesz co się robi? Mój usypia, a można by rzec że odpada o 20.00. Ale tylko wtedy kiedy od 16.00 już nie daję mu usnąć. Pod koniec jest marudny bo już ewidentnie chce spać, ale udaje się.
No a propos wagi... Jak dla mnie te siatki centylowe nie są aż tak ważnym wyznacznikiem (ok, jeśli ten centyl wychodzi dziecku mocno za nisko, albo mocno za wysoko - to ewentualnie poprosiłabym pediatrę o konsultację), skoro zostały stworzone x lat temu, gdzie dzieci rzadko kiedy ważyły 3kg jak się rodziły. Miej to na uwadze. Poza tym "odchudzanie" tak małego dzieciaczka jest trochę durne. Dzieci są różne, różnie przybierają na wadze i jeśli tylko w najbliższej rodzinie (matka i ojciec) nie ma otyłych to o wagę dziecka nie powinno się martwić. Znam wiele przypadków, gdzie dziecko było dosłownie pulpetem za niemowlęcia (np. dziewczynka w trzecim miesiącu życia ważyła 9kg i wyglądała na 6 miesiąc, teraz ma ponad rok i jest sporą dziewczynką, ale to też jej się unormuje), a gdy tylko poszło na nogi to hyc i waga zaczęła się normalizować.
 
hej my juz po spacerku ale zimnooo :):)

asica - my juz jemu selerek ale w malych ilosciach daje mu to zupek
kasiulka - zdrowka dla malej
corin - swietny pomysl z cyferkami :)
aneta - masz racje , nie mozna pozwolic na drzemke wieczorna jak male ma zaraz isc spac, trzeba troszke dziecko przemeczyc..ale nie ze wszystkimi sie tak udaje..

uciekamy na obiadek :)

aha i chcialam wam powiedziec ze maly lezal na lozku w pokoju, wychodze na chwile, dziwna cisza..wracam..a ten lobuz mietoli w buzi moja ladowarke do telefonu......:szok:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Aneta, Mateuszkowa - mojego Mateusza nie da się wieczorem "przetrzymać". Kilka razy próbowałam i źle się to kończyło (problem z jedzeniem, straszny płacz i krzyk podczas kąpieli itp.) On musi się zdrzemnąć choćby to miało być nawet pół godziny przed kąpaniem. I w sumie nie zauważyłam żeby potem miał jakieś większe problemy z zaśnięciem.
 
Do góry