reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

reklama
ja tez, ale nie wiedzialam czy taki mlody zoladeczke to udzwignie :)
z tym ze my probujemy nowe smaki obiadkow i deserkow i nie moge mu dac slika od razu bo jakby mu nie podpasowalo to ojej..
 
Mateuszkowa, bo krzyczałam :tak: Od samego rana takie głupoty wygadujesz. Najważniejsze że dziecię masz zdrowe i uśmiechnięte, a to jakim mlekiem jest karmione to sprawa drugorzędna, tym bardziej jeśli mleko podpasuje dziecięciu. Ja od początku karmię mm więc wiem co mówię i wcale się gorsza od mam cyckowych nie czuję, chociaż czasem chciałabym aby dano mi czas aby dłużej pokarmić małego moją piersią, chociaż z miesiąc. Ale trudno się mówi i koncentruje się na innych aspektach rodzicielstwa, przecież tego jest tak dużo...

Anula, a to zmienia postać rzeczy, co nie zmienia faktu że chciałabym mieć chociaż te 60kg... ;-)
 
witamy witamy :-)
my znowu w parku, Nico spi a ja na laweczce i buszuje po BB . Piekna pogoda, jak marzenie. Slonko grzeje,az sie dziwie bo mamy juz prawie grudzien..

D wczoraj wrocil z meczu z kolanem jak bania, w nocy nie spal bo go tak bolali. Pojechal do szpitala. Na pewno mu do gipsu wloza bo to kolano juz 3 lata temu nadawalo sie do operacji. eh..

kkasiula nie mow mi tu ze nie mozesz zrzucic kg bo jak widzialam cie na zdjeciu to pirknie wygladasz. ;-)

mateuszkowa nie oddam mojej wagi bo ja to mialam 22 kg z ciazy i balam sie ze juz zostane taka kulka hahaha
 
Mateuszkowa jesli cos nowego to faktycznie nie da sie calego, ja dawalam zupke jarzynowa cala, marchwekowa z ryzem, ziemniak ze szpinakiem tez a ostatnio dalam zuke warzywna z krolikiem i od razu cala bo warzywa juz jadl a krolik niby ni uczula i nic mu nie bylo;-)
Aneta ja karmilam 2 mies i tez nie czuje sie gorsza, maly rosnie jest wesoly a to przeciez o to chodzi:-D
Emka zazdroszcze pogoady u nas strasznie wieje, nie ma jak wyjsc na spacer:wściekła/y:
 

aneta -
rozumiem ze moj czas na zalenie minal?? :p:rofl2:
emka - oddaj wage, oddaj..;-)
anula - myslisz ze miesko juz mozna ?????? nie czekasz strikte do ukonczenia 5 mc ?
 
Dziewczyny jak czytam o tych sztucznych mieszankach to dziękuję Bogu że karmię jeszcze piersią:tak: Któraś wspomniała (chyba Mateuszkowa) o kozim mleku. Mój starszy syn od 10 miesiąca jadł kaszkę mannę właśnie na kozim mleku. Mieszanek wcale. Tylko ja mam to szczęście że moja babcia hoduje kozę więc mleczko było;-) Kozie mleko nie uczula dlatego jest polecane. Al tak szczerze to pediatry nie pytałam o zdanie i jakoś starszy syn się wychował i powiem wam, że nie choruje (tfu tfu odpukać) i ma zdrowe ząbki:tak:

Hmm....A kto Ci powiedział, że kozie mleko nie uczula??????????? Bo to totalna głupota jakaś......Mleko to mleko - laktoza ta sama.....

Popatrzcie:

Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy i aktualnymi zaleceniami postępowania w alergii pokarmowej u dzieci mleko KOZIE NIE POWINNO BYĆ ZALECANE W UDOKUMENTOWANEJ ALERGII NA MLEKO KROWIE !
Mleka tzw. zwierząt kopytnych mają wspólne antygeny. Mleko kozie powoduje także niedobory kwasu foliowego i ma nieodpowiedni dla dzieci skład jonowy. Może to spowodować liczne powikłania.
W przypadku potwierdzonej alergii na białko mleka jedynym poprawnym postępowaniem lekarskim jest próbne włączenie mleka leczniczego z grupy hydrolizatów kazeiny lub serwatki (przykłady: Nutramigen, Bebilon Pepti, Bebilon Pepti MCT). Musi to być poprzedzone konsultacją z pediatrą, a mieszanki te są dostępne wyłącznie na receptę.
Pozdrawiam i życzę dziecku szybkiej poprawy!
Jarosław Kwiecień
Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

kkasiula nie mow mi tu ze nie mozesz zrzucic kg bo jak widzialam cie na zdjeciu to pirknie wygladasz. ;-)

em_ka - a co Ty myślisz, że na NK wrzucę zdjęcie swoich pośladków w rozmiarze XXL?? :-pJasne, że pokazuję to, na którym wyglądam jak człowiek. Mam nadwagę, sporą - muszę zrzucić 20kg żeby wyglądać tak jak 5lat temu..........

Madzia - najlepszego dla 5 miesięczniaka!!!! :-)

EDIT - żeby nie tworzyć kilku postów naraz

Beja - każda z nas przechodziła przez te dylematy......Najważniejsze, że dzieciaczki zdrowe, tylko to si,e liczy. Ja pierwszą córcię rodziłam natuarlnie, druga ze względu na ułożenie pośladkowe też tak miała się urodzić - tak twierdził lekarz - nie zgodziłam się, 25% możliwości że nastąpią powikłania, nie ma szans - życie Milenki było ważniejsze. I tylko tak myśl o cesarkach
 
Ostatnia edycja:
Dziewuszki a ja bym wszystko oddała za poród naturalny:tak: może nie wiem co mowie ale na tym polu czasem czuje się gorsza:-( miała 3 cesarki niestety. Ale moje bąble kocham nad życie:-) no to koniec żalenia:-D
mateuszkowa a z tym jedzonkiem to faktycznie powoli i nie wszystko naraz:-)
 


beja -
niech mnie! ty jestes szalona z porodem naturalnym! ciesz sie ze masz podwozie jak dawniej..
ja rodzilam i nie radze sobie z gtym co jest teraz, o mezu nie wspominajac ;/
jesli jakies dzidzi kiedys sie jeszcze pojawi - juz wiem ze oplace cesarke, oczywiscie to i to ma swoje plusy i minusy ale...........to jest moje zdanie i go nigdy nie zmienie, bez znieczulenia, bez niczego, skonczyloby sie prawie na kleszczach.. polozyly sie na brzuchu i wyskoczyl..a tetno spadalo..wiec.. jak dla mnie to nie byl fajny ;porod o ile porod moze byc fajny, oczywiscie kazda jest inna..ja pisze tylko o sobie..

beja a te porody to tak jak z karmieniem
jak cesarka to niby gorsza
jak nie karmi cycem to niby gorsza
ha! dojrzalam to
tozto brednie!
jestesmy wspaniale wszystkie!! faceci powinni nas nosic na rekach :):):):)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Witajcie:)

Temat wagi widze znowu powraca. Ja mam 165cm i waze 64 kg. Przed ciaza wazylam 59 wiec niby nie jest zle. I nawet bym nie narzekala na moje cialo gdyby brzuch łaskawie sam sie wstapil a on bezczelnie wciaz wisi jak pusty worek:sorry::-p Moze na wiosne mi sie zachce i zaczne cwiczyc? Poki co codzinnie wymyslam jakis bzdurny powod zeby nie cwiczyc:-D taki ejstem leniuch:-D

A ja sobie chwale porod naturalny. NA dole wszystko tak jak kiedys a moze nawet lepiej;-) I nigdy w zyciu cesarki bym nie oplacila (jest taka mozliwosc w ogole?). Przeciez cesarka to powazna operacja! I dochodzi sie po niej do siebie dluzej niz po naturalnym porodzie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry