reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

no no dziewczyny zazdroszczę! Corin - Ewunia to chyba ideał, jakbym pierwsze dziecko miała takie grzeczne to na pewno nie czekałabym długo z drugim. A tak to nie wiem czy w ogóle sie zdecyduję!!

U nas lipa jak nigdy! Alexik przespał wczoraj cały dzień. Dosłownie - CAŁY. Nie dało się go obudzić, kiedy tylko próbowaliśmy go zabawić on normalnie odpływał nam - i po robocie. Po kąpieli też próbowaliśmy go przetrzymać - nie dało rady... I tak myślałam, że nocka będzie nieciekawa... Zasnął po 19, obudził się o 24. Zjadł, zasnął, obudził się wpół do 2 ale wzięłam go do łóżeczka i spał do 3. I na tym koniec jego spania. O 4 mąż mnie wygonił żebym się przespała, przyszedł o 7:30 żeby się zmienić i mówi, że chwilkę się mały zdrzemnął ale już od godziny nie śpi... :-:)szok::szok: Jeeeeezu, czemu się tak przestawił? cholewka... teraz leży na matce i gada i śmieje się w najlepsze... co za cudak :-)
 
reklama
Cześć Dziewczyny!
podczytuję Was od rana, ale jedną ręką kiepsko się pisze.....

U nas noc normalna, Mateusz już raczej ustabilizował swoje nocne przerwy.... Alex, ja gdziesz czytałam i tak to wdrożyłam, że dziecku konsekwentnie i usystematyzowanie trzeba pokazywać różnicę mniędzy nocą a dniem - w ciągu dnia, ma być jasno, nie można odgraniczyć dziecka od odgłosów świata itp. U nas jest tak, że Mateusz ma prawie przez cały dzień włączone radio, rolety są odsłoniete - Mateusz śpi w dzień w łóżeczku, ale bawimy się na naszym łóżku albo schodzimy na dół i siedzi w bujaczku. Kąpiel jest o stałej porze, potem karmienie przy kołysankach i odłożenie do łóżeczka, gdzie świeci się tylko dioda od niani..... Tak robiliśmy od samego początku i na razie nie mamy żadnych problemów - ale jak już gdzieś pisałam trafił mi się grzeczny egzemplarz....

Teraz czekam na sen mojego egzemplarza, bo musze mu paznokcie obciąć..... Jak Wy obcinacie paznokcie swoim pociechom, bo dla mnie to droga przez mękę - w sensie psychiczna, bo boję się, że mu palec za chwilkę obetnę......


edit: OBCIĘŁAM!!! jeszcze tylko mi stopy zostały....
 
Ostatnia edycja:
Witajcie
balkan co ociełamś, palce ocal stopki ocal:-D.Obcinam Mili jak ma cyca w buzi:-D I ja mam grzeczny egzemplarz i w ogóle nie czuję się jak mama niemowlaka, wyspana i zadowolona:-)
Maqnio zaprasza do nas, pakujcie się i przyjeżdzajcie. Czyli Róźinka ma prawo szaleć jak ząbkuje. Ekspresowa dziewczyna. Buziaki od cioci i Mili:-)
Corin czyli juz po skoku, super nocka
mailij , gocha, sestina, orchi, malamii witajcie
Aneta &&&&&&&&&&&&&&&& za wizytę
Mila dalej je co 4 godziny w nocy:szok:Może jej tak zostanie. Ale zasypia od razu i śpi ładnie wiec jest oki. Jesteśmy juz po porannej serii ćwiczeń. Zrobiłam obiadek; barszcz z pasztecikami i klopsiki w sosie pomidorowym z ziemniakami i sałatą. Teraz czekam az Mila się obudzi i pójdziemy na działkę, którą w końcu legalnie juz kupiliśmy. Musze poplanowac gdzie co zasadzić i zobaczyć dokładnie co tam rośnie.
 
Corin, to faktycznie, nasze maluchy się dzisiaj zsynchronizowały;)

Wisieńko, czuję się dokładnie tak, jak Ty;) Też mam baaaardzo grzeczny egzemplarz:)

Mały grzecznie śpi, a ja już ugotowałam dukanowski obiadek, przeszłam na dietę;) Teraz bawię się ze swoimi paznokciami;) Dawidek już dzisiaj przeszedł manicure;)

Balkan, spokojnie, nie obetniesz mu paluszków;)
 
Ostatnia edycja:
balkan - u nas też od początku tak było. W dzień głośno gra tv, pies hałasuje i ogólnie jest jak być powinno. A w nocy ciemno i chodzimy na paluszkach. I zazwyczaj tak było... Tylko wczoraj coś mu odbiło. Nie dało się go dobudzić... Próbowaliśmy rozmawiać, bawić się, ale on zaraz zamykał oczka i marudził a jak go brałam na rączki to momentalnie wtulał nosek i zasypiał. Mnie zasnął jak go nosiłam do odbicia przed spacerkiem. Na spacerze spał cały czas i o dziwo kiedy odwiedziłam moją mamę i wystawiłam go na taras to dalej spał (a zazwyczaj nie lubi nawet kiedy się zatrzymujemy :szok:). O znowu zasypia, idę go obudzić bo tata się z nim na spacerek dziś wybiera :-)

A tu wrzucę zdjęcie jak zasnął przed spacerkiem :-) No dziecko umęczone jakby na kopalni pracowało!!
IMG_3401.jpg
 
reklama
Wisienko, mam nadzieje ze po skoku. :-)

Alexx, bo Ewunia jest nagroda za nieprzespane noce, i wszystkie inne niedogodnosci w poprzednich ciazach i wczesnym maciezynstwie ;-)

Jest naprawde grzeczniutka, taka do schrupania. :-)

Przed chwila probowala zjesc swoja grzechotke, dalam jej w zamian gryzaka i gryzie go z takim namaszczeniem, hahahahaha. Tylko musze jej pomagac trafic nim do buzi, bo inaczej jezdzi nim kolo ucha, buzia otwarta i strasznie sie przy tym denerwuje, hahahahaha


U nas dzis swieto, Ewa konczy 2 miesiac :-D
 
Do góry