reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Korzystając z tego, że mały śpi w ciągu dnia (co praktycznie się nie zdarza od około 2 tygodni) prasujeeeeeeeee.... :)
..z małą przerwą na forum ;)

karolina - życzę zdrówka!! Sama się boję choroby, bo to chyba żadnych leków nie można przyjmować jak się karmi piersią? :/ Wczoraj mnie mąż trochę zestresował bo zaczął nosem pociągać, ale to był chyba fałszywy alarm!
wisieńka - my w optymistycznych planach dopiero w 2013 roku przeniesiemy się do domku, a do tego czasu prawdopodobnie też będziemy upychać kolejne małe szczęście w naszym mieszkanku :)

wracam bo żelazko stygnie :p
 
reklama
basieniak za raczki to ty nie podnoś za często. Jak chcesz poćwiczyc z małą bezpiecznie to kładz ją duzo na brzuszku , noś przodem do świata, nózki absolutnie nie prosto tylko pod kontem 90stopni i raczka pod uda. Możesz dotykac rączkami stópek dziecka. Łapać za stopki i raczki razem i robic kołyske, unosić na przemian pośladki i plecki trzymając kciuki z przodu a rozłozona ręka na barkach. Dobrze tez robią przewroty gdzie przewracasz dziecko za biodra i ewentualnie pomagasz reką za barki. Złanczac stópki dziecka razem i dotykac je jej łapkami. I ważne jest żeby to robić z każdej strony czyli przewrót i w lewo i w prawo itp. Najlepiej to ty włącz bobathową pielęgnację ona jest też dla dzieci zdrowych i nie szkodzi. Znajdz na goglach Zawitkowskiego albo ci prześlę mailem jak chcesz
malamii u nas to trochę dłużej potrwa:-D
Edit tu jest link
http://chomikuj.pl/calineczkazbajki...c4*99gnacji+ma*c5*82ego+dziecka,179045643.pdf
 
Ostatnia edycja:
Karolina witaj! Dla mnie teraz wszystkie mamy bliźniaków to super bohaterki więc kochana - rispekt ;-) zdrówka życzę.

Apropos obracania główki to Szymek ostatnio załapał, że może nią kręcić jak jest na rączkach. Więc jak go biorę w pion to on jak najęty - w lewo, w prawo, w lewo, w prawo i tak w kółko. Śmiesznie to wygląda bo wiadomo jeszcze mu się ta głowa kolibie i się tak obija o mnie :-D
 
Wisienka ja tez dziekuje za link, skorzystam na pewno :-) weszlam tam i pierwsze co mi sie rzucilo w oczy to "fryzury dla dzieci" hihihihi
za pol godz musimy wychodzic na zebrania a tymczasem Sebka jescze nie ma ze szkoly, maz jeszcze nie wrocil z pracy a Ewa wlasnie zasnela w najlepsze...
 
Hej dziewczyny, właśnie wrócilismy z kontroli. Szok - Alek ma już 62 cm i waży... ponad 6.5 kg :szok::szok: teraz rozumiem skąd ten powracający ból pleców :-) I jak tak czytam wasze posty to dziękuję bogu, że Alex jest okazem zdrowia (jak powiedziała dziś pani dr)... Dla wszystkich zmagających się z problemami życzę szybkiego rozwiązania problemów. Najwięjsze szczęscie mamy to zdrowe dziecko!!!!!

Karolina - witaj!! Ja też podziwiam, mój Alex jest taki super-hiper-extra-aktywny, że jak pomyśle o drugim takim to dostaje palpitacji serca... :-)

Corin - przecież Ewunia to dama, na pewno nie będzie dokuczać. Trzymam kciuki!

wpadnę później bo mój łobuz dokucza dziś jak nigdy :-)
 
Ostatnia edycja:
Magia, Dawidek jak zasnął o 19, to o 3 go już budziłam, bo nigdy tak długo nie spał. Jest troszkę apatyczny, ale też bardzo grzeczny.

Karolina, witaj!

Buziam Was wszystkie!
 
Mateusz znowu nakarmiony (po 4h) i po półgodzinnej zabawie odpadł :) Nie dziwie się, bo na pewno się zmęczył - tak wywijał nogami jakby chciał gdzieś pobiec, śmiać mi się z niego chciało :)) Śmieszne są te nasze skarby :)

Corin - daj znać jak po wywiadówce ;) pewne jest jedno - Ewa wszystkich zauroczyła :)
Alex - Ty się martwisz, że mały się nienajada a tu sama widzisz - czarno na białym 6300 :] a mój Mateusz 4600, praaawie dwa kilo różnicy ;)

Dziewczyny, mam pytanie z innej beczki: czy któraś z Was ma może kartę Platinum z Apartu?? Mój mąż upatrzył sobie zegarek mega drogi :/ a w weekend jest promocja dodatkowe 5 % rabatu - 15% to byłoby coś :) Ja mam tylko kartę Diamond.
 
Wrocilysmy. :-) ewa byla bardzo grzeczna. Pierwsze pol godziny sluchala co pani mowi, a potem zmorzyl ja sen. Wlozylam ja do chusty, i zasnela. Przespala reszte wywiadowki i obudzila sie dopiero w domu. Spotkalam byla wychowawczynie Sebka i smialysmy sie ze Ewa ma szanse byc jej uczennica za 6 lat hihihihihi
 
Witam wieczornie!
Oczywiście wszystko na bieżąco staram się czytać, ale ręce do pisania zajęte, a teraz już zapomniałam, co miałam napisać.... :(

Witaj Karolina, Twoje bliźniaki urodziły się w ten sam dzień, co mój Mateusz, ja i mój Tata :) to fajna data... :) no i Alicja to takie piękne imię i takie rzadkie teraz. Swoją drogą też podziwiam radzenie sobie z dwójką, bo mój jeden wypełnia mój czas w 150% :)

Wisienka, pytałaś, co z gruszek - kilka propozycji: GRUSZKI - Przepisy

Corin, wogóle nie wiem, dlaczego wątpiłaś w Ewunię..... wywiadówki najczęściej nudne bywają, to spała... :)

Alex, no widzisz, że nie masz się co specjalnie martwić ilością mleka, bo najwyraźniej tyle po prostu starcza. Mateusz w tym samym czasie ważył kilogram mniej!

Co do odwracania główki - Mateusz też na początku zdecydowanie preferował prawą stronę - już nie pamiętam, czy Mama, czy lekarz powiedzieli, żeby zwracać na to uwagę i kłaść dziecko raz na prawą raz na lewą stronę i tak też robię - co pobudka przekładam Mateusz raz głową do okna, raz do drzwi - w ten sposób śpi z głowką raz w lewą raz w prawą stronę - i poskutkowało - teraz widzę, że sam przekłada główkę na lewo, ale na początku były walki. W trakcie zabawy też kładłam się po lewej stronie, żeby musiał się przekręcić itp....

Ostatnio Mateusz zaczął mostki robić - nie wiem, czy to kolejny etap rozwoju, np próba obrócenia na brzuch, czy to niepokojący jakiś objaw..... będę w przyszłym tyg u lekarza to się dopytam....
 
reklama
balkan dzięki i powiem ci, ze własnie to wystarcza jak się pilnuje. Bo asymetrię ma każde dziecko na poczatku i niektórym przechodzi sama a niektórym trzeba pomóc. A same mostki to myslę, ze to jego ćwiczenia.
Anetka zaraz odpisze ci na PW tylko zrobię chlopakom kolację bo męczą matmę:dry:
Corin super Ewa dała radę, musisz być dumna jak paw
 
Do góry