reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Cześć dziewczyny!

U nas noc super, jedno karmienie, odbijanie i od razu Dawidek zasnął w swoim łóżeczku:) W dzień też jest bardzo grzeczny, w tej chorobie jest dzielniejszy niż ja, bo ja to marudzę;)

Czy Wasze maluszki śmieją się w głos i ciągle ,,gadają”, ja umieram ze śmiechu, jak Dawidek dostaje ataku śmiechu, trafił nam się meeeega wesoły ,,egzemplarz”;)))

Corin, poszłabym od razu do pediatry, lepiej działać natychmiast, my, mimo, że natychmiast, jak tylko mały zaczął psikać, poszliśmy do lekarza, to i tak się rozwinęło odoskrzelowe zapalenie płuc, u dzieci chyba choroba rozwija się z prędkością światła, ehh…

Konwalianko, my mamy nawilżacz HB UH 1100B, ja sobie go bardzo chwalę:) Co do inhalatora, to nie pomogę, ale też chętnie posłucham opinii na ich temat, bo chcę kupić.

Maqnio:*

I nie pamiętam co jeszcze miałam napisać…

Ściskam Was!

Zdrówka dla Wszystkich chorych dzieci i mam!
 
reklama
dzięki kochane Lekarka mnie pocieszyła, bo powiedziała, że Staś na tym etapie rozwoju wcale nie musi dźwigać głowy na brzuchu:szok: Podnosił wcześniej i ok, a teraz niedługo powinien ciągnąć główkę do siadu. I tak jest:-)
na katarek też euphorbium, sporadycznie nasivin, eferalgan lub nurofen przeciwgorączkowo, cebion i wapno. Oczyszczać nosek cały czas. Może być fridą i nawilżać powietrze.
Corin damy radę:-)
 
Frida u nas caly czas w ruchu, euphorbium juz zapoane, cebion tez daje, czyli wszystko jak nalezy ;-) na noc inhalacja jak pisala maqnio.

Psota, ja nie lubie po lekarzach chodzic, take moje skrzywienie :-/ a do przychodni to juz wogole. Poza tym ona ma tylko katar ( i mam nadzieje ze tak zostanie) wiec nie chce isc do przychodni miedzy chore dzieci, zeby nie zalapala czegos wiecej. Mam lekarza ktory przychodzi do domu jak sie po niego zadzwoni, ale do kataru nie przyjedzie, nawet sie nie ludze...
 
Hej, mamuśki.

U nas ostatnio ciężkie noce, Mateuszek nawet jak nie płacze, to stęka cały czas. I budzi się co godzinkę i na minutkę przysysa się do cyca. A nad ranem włącza syrenę i tak cały dzień. Od wczoraj ma słabiutki apetyt, je rzadziej i krócej...

Mamusie kolkowców - czy Wasze dzidziolki mają ataki kolki raz na jakiś czas czy non stop? Mati płacze cały czas, stęka, po przebudzeniu, przed jedzeniem, po jedzeniu, w brzuszki mu bulgoce, idą bączki i ja już sama nie wiem, czy to kolki, czy co innego.
Czy któraś z Was słyszała o czeskiej maści/żelu FLATULIN? Podobno jest bardzo dobra, specjalnie na kolki, rozgrzewa brzuszek. W PL nie mogę znaleźć tego nigdzie, chyba jednak wybiorę się do Czech - chwytam się każdej metody.

konwalianka,podajesz jednocześnie sab simplex i delicol? Mam oba leki, nie wiem, czy oba można stosować.
Kasiulka, Wisieńka, sab ten tańszy to chyba sprowadzany z Czech, niemiecki jest droższy, ale podobno lepszy.
Corin, Mateuszowi na katar podawałam Euphorium, lekarz zezwolił tez Nasivin (ten najsłabszy). Nasivin chyba lepiej działa.
maqnio, super, ze Rózi się poprawia, trzymam kciuki. Jakie masz nosidełko, można już nosić takie maluszki?
marzenka, ja zaprosiłam rehabilitantkę do domu, pokazała jak ćwiczyć (mały jest spięty, musimy go rozluźniać, nie podnosi główki na brzuszku), też płakał, ale ćwiczenia robiła bardzo delikatnie. Kupiłam dużą 85 cm piłkę do rehabilitacji - Mały lubi na niej leżeć na brzuszku i widzę pierwsze efekty :).
 
Hej dziewczyny ja po gościach i spacerze. Milcia spi spokojnie a na spacerze rozgaldała się cały czas.
Corin, Magia współczuję choroby maluszków, chyba jakiś wirus po bb szaleje
Maqnio dobrze, ze u was już lepiej
psotka Milcia dopiero 2 razy się smiała na głos
balkan zazdroszczę biegania i babci do wózka
Madzia ja na basen tez bym poszła i mysle, ze nam można ale ja chciałam z Milą a ona dopiero od 4 miesięcy może, chce ją zapisac wtedy na pływanie dla maluszków
konwalianko mam nadzieję, ze u ciebie lepiej
Mondy ja podawałam sab z delicolem ale nie przy tym samym karmieniu.
 
Marzenko przypomniałam sobie, że jak rehabilitowałam Łukaszka to miałam do wyboru 2 metody: Vojty i Bobath. Ta pierwsza jest nieprzyjemna dla dziecka, ponoć maluchy krzyczą przy tym bardzo, ale bardzo skuteczna. Ja wybrałam drugą - poprzez zabawę. Rehabilitantka pokazała mi jak przewijać, przebierać, a nawet przewracać maluszka. Pomogła wtedy Łukaszkowi. A ja nie cierpię bab, które są okrutne - prą na siłę, mimo że dziecko aż się zanosi:wściekła/y:
corin ja nie lubię też chodzić po przychodniach, zwłaszcza z chorymi dziećmi. Dlatego lekarka przyjechała do nas:-) Ale nie ma nic darmo niestety...
 
Corin, no tak, jesteś mamą już po raz 3, więc wiesz co robić, sorrki;)

Wisieńko, Dawidek ma normalnie napady śmiechu, jest cudny:)))
 
konwalianka,podajesz jednocześnie sab simplex i delicol? Mam oba leki, nie wiem, czy oba można stosować.

oba leki mimo ze na to samo - działają inaczej.. sab eliminuje/rozbija pęcherzyki powietrza w jelitkach a delikol - to enzym wspomagający trawienie.. oprócz tego stosuje biogaje i daje plantex - wszystko za zgoda lekarza

jeśli tak często przystawiasz małego, to tez może być przyczyna ciągłego stękania i bulgotania - jelita ciągle pracują..mnie lekarz kazał wydłużać karmienia i my sie karmimy co 2h a i to jest za często

u nas nadal dziwne zachowania małego..już sama nie wiem co o tym sadzić.. już myślałam, ze to skok rozwojowy może, ale on ma 10tyg (a są 8-9 tydz. i 12 tydz.)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Corin udaje Ci się coś wyciągnąć fridą? Bo mi nie:-( Może dlatego, że glut ciągnie mu się po tylnej ścianie gardła?
Oj tak, wszystko elegancko wychodzi. Az sama sie dziwie, bo pierwszy raz uzywam tego ustrojstwa. Sprobuj moze najpierw psiknac sola fizjologiczna albo woda morska do noska, odczekaj chwilke i wtedy uzyj fridy. Powinno byc lepiej.

Ewa jak mnie widzi z rurka w buzi jak sie nad ńia nachylam, to sie chichra. Bardzo smieszy ja moj widok :-D
 
Do góry