reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Ja tez bym odpuscila, tych kilka tyg to nie wieczność. Też pojutrze pierwszy raz idę na wizytę (tej poprzedniej nie liczę bo to był poczatek początków i jedyny pożytek z niej to cytologia ;) ) Na twoim miejscu, jesli sie mocno niepokoisz, poszłabym w polsce tylko na USG. Zobaczysz dzidziulka, serduszko i bedziesz miała spokojniejsze święta :) Po co robić badania, kłuć się (i moze płacić) jesli w styczniu wszystko bedziesz musiała robić raz jeszcze?

Wlaśnie wcinam śniadanko. Dzięki dziewczyny za odpowiedź wczoraj, wytrzymalam na czczo i nawet mnie nie mdli. I teraz się zastanawiam...
Biorę femibion (dawny feminatal 800) wieczorem, a wczoraj zapomnialam wziac i dziś czuję się świetnie. Zbieg okoliczności? Możliwe zeby bylo niedobrze po witaminach?
 
Ostatnia edycja:
reklama
emkamek, agataaa, Corin dzieki za odpowiedz, mam w gazetce MOJE DZIECKO terminy badan i niby do 10 tc powinno sie zrobic te podstawowe badania, no a co jesli ktos sie pozniej dowiaduje o ciazy lub nie ma mozliwosci ich zrobienia?! chyba swiat sie nie zawali
Corin ja juz mialam USG w tamtym tyg, nawet umieszczalam zdjatko tutaj na BB byl tylko problem z serduszkiem bo nie bilo tak szybko jak powinno, dlatego mam ta nastepna wizyte 21.12 zeby sprawdzic czy sie unormowalo pykanie :) cytologii nawet nie chcial robic bo mialam regularnie co roku robione, ale nie chcial mnie niepokoic gdybym po tym zaczela krwawic troszke wiec odpuscil sobie zamartwianie mnie i dodatkowy stres. wszystko sie wyjasni po tym badaniu, jesli mi wyjdzie ze cos jest nie tak to zrobie te badania na szybko zeby sie uspokoic a jesli wyjdzie w porzadku to daruje sobie te latania po lekarzach.
 
Witam, ja tak na szybko, bo robota goni.

Corin - to może być po witaminach. Nie bierz jeszcze przez kilka dni i obserwuj. Ja biorę tylko Folik 1x dziennie, lekarz przytaknął, że jest OK. Witaminy w pierwszej ciąży jadłam później. A pamietam też, że jak sie Maja urodziła, to nie mogłam brac żadnych witamin, bo obie się źle po nich czułyśmy. A brzusio masz śliczny okrąglutki. U mnie to tylko fałdy tłuszczu. :/

em_ka - jak na mój gust to nie ma sensu robić teraz badań w Polsce, one i tak nic nie zmienią, a tak sobie a muzom to szkoda kasy.
 
czesc GOSIA 788:-) Moj szpital to Euston Hospital wiec niestety nie spotkamy :-(Zreszta my juz za 3 miesiace jedziemy na stałe do domku-odliczam juz haha.A jak tamty sie czujesz?Mój brzusio tez jest juz widoczny i z dumą paraduje :-)Ja juz niebawem musze kupić spodnie ciążowe bo zostały mi tylko jedne które moge zapiąć ale posiedzieć w nich już nie da rady;-)Byłas juz na pierwszym usg? ja mam dzisiaj wolne i mam zamiar nic nie robić;-)miłego dnia
 
Hej mamuśki:-) ale zimno brrrrr ... ja nie spie od 5 syn zaczął wymiotować czyli jelitówki cd:baffled: do tego w nocy zle spałam miałam straszny sen sniło mi sie ,że lekarz robi mi usg a tam serce dzidzi bije coraz wolniej i wolniej jezuuuuu:dry: prosze go o następne usg a on do mnie .... przeciez nie ma juz sensu. Nie lubie takich snów!!! było juz tak dobrze i znowu zaczęłam się bać....:nerd:
 
Corin, Margarita brzuszki pierwsza klasa.
U mnie mniej widoczny. W pierwszej to ok 6 dopiero strzelił a wcześniej to jak się wypielam:) Ale teraz mam apetyt większy to i brzuch wcześniej będzie większy:)

Wisienka
dobrze, że mdłości odchodzą. Z kolacją wigilijna dasz radę, tylko wykorzystuj pomocników, nie bierz wszystkiego na siebie.
Ja to wygodna jestem i w Wigilie do teściów, w pierwsze święto do rodziców na obiad a w drugie do kuzynki. Mam trochę wyrzuty sumienia, że u nas nic ale co tam może za rok.

Patrycja
możesz tez założyć bloga i tam klikać wszystkie swoje obserwacje; wklejać zdjęcia z usg a potem opisywać postępy maluszka. Założenie bloga darmowe a kiedyś możesz wydrukować to co stworzyłaś.
Albo narazie spisuj spostrzeżenia w jakiś zeszycie a od znajomych jak przyjdą oglądać dzidzie zażycz sobie takiego gotowca.

danuska
odwróć głowę i myśl o czymś innym to kłucie nie będzie takie przerażające. Mój synek panicznie boi się pobierania krwi - z tej paniki żyły się gdzieś chowają i nie moga mu się wkłuć a potem jeszcze krew nie chce lecieć. Relaks, spokój i będzie dobrze.

mailuj u mnie też cycki rozmiar powiększyły ale już mniej bolą niż na początku. Może się już do tej tkliwości przyzwyczaiłam. A że większe to mnie cieszy bo natura obfitego biustu mi poskąpiła więc przynajmniej w ciąży mogę się nacieszyć. I małżon tez się cieszy:)

agataaa popieram Corin, ewentualnie usg żebyś miała spokojne te kilka tygodni, że dzidzia dobrze się miewa. Badania, tzn krew zdążysz zrobić.

margerita okro[ny sen, aż mnie dreszcze przeszły
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkie mamusie i brzuszki!!! Ja w końcu w Polsce! Samolot ponad 3 godz opóźniony, co za udręka...no ale już jestem!
I mnie powitał śnieg!

Wczoraj oznajmiłam rodzicom że będą dziadkami - nooo ale sie ucieszyli!!! Najlepiej moja babcia, od razu mi powiedziała ze coś mam taki podejrzany brzuszek!
A faktycznie juz mam niezłą piłkę! Może poźniej jakąś fotkę mi się uda zrobić!

Wisienko, fajnie że się znowu pojawiłaś bo już się wszystkie martwiłyśmy!
Em ka - ja bym też poczekała na badania w Hiszpanii - bo te polskie w Hiszpanii to na nic Ci się nie zdadzą...
Nowe brzuszki - witajcie!

A teraz lecę poszaleć na śniegu.

Ściskam mocno, i napiszcie koniecznie jak tam po usg genetycznych! Ja mam 5 stycznia
Ah, wiecie, mojego szwagra zona jest w 13 tygodniu (idziemy prawie łeb w łeb) i wczoraj na badaniu już jej powiedzieli że będzie dziewczynka!!!
 
reklama
Hej kobiałeczki. Dziś nie pospałam bo jakiś deb** słuchał techno rąbanki, łomotu i zgrzytu od rana. Lezałam i dziękowałam , że się wyprowadzamy z tego m i że to nie nasze. Sąsiedztwo masakryczne. Pod nami wyjący od 5 rano pies, przez godzinę minimum, rozdzierająco się drze jak tylko właściciele wychodzą. Nas nami "Lubicze" Wstający skoro świt i zaczynający dzień jak rodzina serialowa. Czyli szumi prysznic i rozmowy, dzwonia naczynia, pokrzykiwania do siebie w stylu : Krzysiu a może różową kupimy mamusi? Wychodza około 7 i wtedy zaczyna się awantura za ścianą. Mieszka tam jakaś rodzina z problemowym dorosłym synem, wyglada na narkomana. Straszne krzyki a on wyzywa ta matkę od najgorszych. No i "gdzieś" obok" wielbiciel głośnego techno. O właśnie pies się uaktywnił.:-)
We wro zimowo. Prószy śnieżek. Lekki mrozik.:-)
Dzisiaj czuję się w miarę dobrze. Standardowy poranny pawik a teraz nic się nie dzieje. Wczoraj wieczorem znów miałam okropne mdłości i myślałam, ze wróciło złe samopoczucie ale to był chyba skok hormonów.
Ciesze się, bo mój Paweł jutro ostatni dzien do pracy a potem ma urlop do Nowego Roku:-)
hanami, mamucica dziękuje bardzo za troskę i przywitanie.
margarittko zapomnij o tym śnie, mi się ciągle śnia jakies głupoty, to pewnie tez hormonki. Najczęściej uśmiercam w nich mojego Pola. Myslę, ze to powód tego, ze martwię się bo on ciągle w trasie w takiej pogodzie :szok:
Corin Kasiulka ma rację, ja tez miałam mdłości po femibionie i brałam sam folik
 
Do góry