reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2009

Witam jestem a 11 tygodniu ciąży mam na imię Ala jest to moja 2 ciąża w poprzedniej tez byłam zalogowana na tej stronie i byłam bardzo zadowolona .chociaż dużo tu się pozmieniała .Pozdrawiam Wszystkie przyszłe mamy:rofl:
Witam ciebie w gronie mam lipcowych życzę spokojnej ciąży :-D

Magduśka brzuszek śliczny :-)

Wydaje mi się że dziś czułam pierwszy ruch dzidzi może to dziwne ale wcześniej czyli pare dni temu nic nie odczuwałam i dziś tylko raz rano :baffled:, moja mama mówiła mi że w drugiej i kolejnych ciążach wcześniej się odczuwa ruchy ale czy aż tak wcześnie to sama niewiem. :confused::dry:
 
reklama
Aha, dziś dowiedziałam się czegoś na temat Duphastonu. Dla mnie to informacje z pierwszej reki.... Ale do rzeczy. Kuracja żeby była 100% musi być połączona z kwasem foliowym i może trwać nawet do 20-22 tygodnia ciąży. A dawkowanie powinno wynosić 2-3 tabletki na dobę. Czyli w sumie potwierdzają się słowa Anyzówki bo doczytałam, że pisała o tym już....;-)

Nie wiem co mam myśleć w takim razie bo mimo wszystko wolałabym ufać swojej ginekolog, która pracuje w Klinice leczenia niepłodności i zajmuje się patologią ciąży. Kwas foliowy łykam oczywiście jak każda z ciężarnych, tylko dlaczego zaleciła mi w takim razie aż takie kobylaste dawki tego progesteronu?

W dodatku moja córcia kaszle dziś paskudnie i chyba zawiozę ją na pogotowie po 19tej, żeby ją osłuchał pediatra.
 
witam dziewczyny wczorajsza wizyta na usg uszla jako tako troche sie stresowalam oprucz tego babka byla taka nie mila az mi sie chcialo plakac to wiecie jak to hormony no ale wszystko poszlo wporzadku widzialam moje malensto strasznie sie ruszalo bardzo aktywne serduszko bilo mocno i glosno 158 wszystkie dlugosci podam wam jak tylko odbiore zdjecie za pare dni wszystko z dzidzia w porzadku zdrowa ale okazalo sie usg badania ze jestem o tydziem wyzej czyli wyszedl mi dzien porodu 29 czerwiec
Madzia: serdeczne dzieki brzusio slicznie rosnie :-)
 
e-mamo - zapytaj swojego ginekologa jeśli możesz o dawkę tego Duphastonu, bo ja też jestem ciekawa czy opinie na temat tego leku są podzielone. Czytałam gdzieś np.że po odstawieniu poziom progesteronu gwałtownie spada, a mój ginekolog powiedział, ze to nie jest prawda. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że każdy lekarz uważa, że jego zdanie jest jedynie słuszne i nawet nie tłumaczy słuszności swojego stanowiska na temat dawkowania leku. Lekarze nas traktują jak debili, którym nie można za dużo tłumaczyć. Czy Wy też się z tym spotkałyście, czy to tylko ja jestem taka cięta na lekarzy. A przecież powinni oni budzić do siebie zaufanie.

A tak z innej beczki - czy któraś z Was też zażywa Feminatal Metafolin zamiast foliku. Metafolin to taka bardziej przyswajalna przez organizm forma kwasu foliowego. Jedyny problem jest taki, że lek ten jest droższy od zwykłego kwasu foliowego, ale plusem jest to, że zawiera także inne niezbędne do rozwoju płodu witaminy.
 
izabell96 to piekne uczucie musi byc:-)
Ja juz siedze jak na szpilkach nie moge doczekac sie mojej wizyty u gina i pierwszego usg Moj niby tez ale oni wcale tego tak nie odczuwaja POwiedzial ze czeka na dziecko bo to co w brzuchu to narazie nie-dziecko:-(debil
czy wasi faceci tez sa tacy ograniczeni?czy to tylko Moj?a moze ja mam jakis zly dzien bo jestem zazdrosna o Rihanne:zawstydzona/y:wiem glupie ale ja nie robie sie chudsza i piekniejsza tylko czuje sie jakbym miala balon w brzuchu
Widac cos po was?bo ja juz sama nie wiem:confused:
 
Dobry wieczorek:-)
dzisiaj samopoczucie trochę lepsze z wieczora więc zasiadłam do kompa... generalnie moje mdłości atakują z nienacka i tak samo odpuszczają... ale potrafią zmasakrować... widzę że wogóle na forum okres ciężkich przepraw z mdlościami i frekwencja ogólnie średnia .... ale wszystkim nam minie i wrócimy do formy:tak:

Słonce1 witaj i wszystkiego dobrego;-)
MamusiuM jak najbardziej popieram listę lipcówek .... super, będziemy miały wszystko w jednym miejscu, kto, co, kiedy i jak;-) kto wpisuje i do kogo pisac?...
Izabell czas pokaże czy mialaś racje.. jesli to ruchy to teraz powinny sie powtarzać coraz częściej... ach.....
Magdusia piekny bębenek, u mnie wyskakuje głownie wieczorami i czuje sie tak jakbym miała mego wzdęcia... taki napęczniały..... a wczoraj z pracy z rozpiętą spódnica z pracy wracałam tak mi wywaliło, choć cały dzień bez problemu w niej spędziłam, żadnych ucisków nic... a popołudniu bach...
Monia gratuluje badań ale zostajesz z nami na lipcówkach prawda?...;-)
Anyżówko ja używam foliku....

Sam ja tez kobieta pracująca, czasami mam dość ale nie chce sie leniwić, choć nie ukrywam odliczam dni do świąt i potem troche wolnego... najbardziej mnie wkurza tłok w komunikacji miejskiej, to jedyny mankament.. tłok, ludzie, prychania, kasłanie itd itp....... a samochodem mi sie nie opłaca jeździć, jechałabym 3 razy dłuzej a dwa razy to napewno....
E-mamo coś wiem o luteinie podjęzykowej... ochydztwo....... a w połączeniu z mdlosciami wogóle tragedia.... ja biore po 2 tabl rano i wieczorem....

Goteczko jeszcze raz gratulacje, bardzo sie ciesze że z dzidzią wszystko ok:tak:

To tle dziewczynki, nie zagladam codziennie bo wiadomo - są lepsze i gorsze dni, wczoraj jak przysnełam na moment o 18,30 tak wstałam po 21 no i wiadomo.. siusiu paciorek i spać.... i tak w kólko najlepiej....;-)

miłego wieczoru
 
Tasior: kazdy facet chyba jest taki nie uwieza do puki nie zobacza moj moz z pierwsza ciaca byl straszie podniecony na samym poczatku jak tylko soe dowiedzielismy a potem sam sie przyznal ze niedochodzilo do nigo dopuki nie zobaczyl patryka na swiecie a moment porodu to juz wogule superowo:-)
 
No bo on ma takie momenty ze gada do brzucha chociaz jeszcze nic nie widac a czasem to zachowuje sie tak jakby nic sie nie zmienilo Nie wiem czy ja jestem dla niego straszna czy bardzo marudze bo ja zawsze marudze:zawstydzona/y:ohh ci faceci Jak zobaczy to uwierzy :tak:
wiecie co a ja to bym chciala zeby sie urodzilo w moje urodziny 19 lipca byloby milo;-)
 
reklama
Ja tam na mojego męża nie mam co narzekać naprawdę o mnie dba i szczerze mówiąc to teraz mimo że tyję to czuję się pewniejsza bo w końcu to ja urodzę jego upragnione maleństwo więc inne kobiety przestały się dla niego liczyć. Tylko że obawiam się że jak się dzidzia urodzi to on i tak będzie więcej czasu spędzał ze starszymi dziećmi swojego brata bo sam mówi że on by chciał żeby się już takie urodziło co od razu mówi "tato" a takiego małego to boi się wziąć na ręce bo boi się że zrobi mu krzywdę także każdy facet ma coś za uszami co nas wkurza (zwłaszcza teraz;-)) a co do brzucha to moja siostra mówi że ja jestem gruba i że chyba specjalnie tak wypinam ten brzuch bo jej koleżanki które są mniej więcej w tym samym tygodniu tak nie wyglądają, a ja nie wypinam brzucha tylko zawsze tyłam tylko w brzuchu i teraz też nigdzie mi te dodatkowe 2 kg nie poszły tylko tam i rzeczywiście niezłą mam oponkę:tak:
 
Do góry