reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

Sylwia daj znac jak po wizycie. na pewno wszystko bedzie dobrze.
magdusia brzusio piekny. ja tez mam juz duzy, ale ja to w ogóle "duża" jestem hehe.
 
reklama
Witam, widzę, że ruch się znowu zrobił na forum. 7 stron w jedno popołudnie:szok:.

Dosia24 ja też mam problemy z cerą. Przychodzą tak falami. Raz jest dobrze, a za chwilkę syf na syfie:wściekła/y:. Filmu nie będę na razie oglądać, bo jestem w pracy i nie chciałabym się popłakać;-).

Ja pracuję, ale czasem to chętnie posiedziałabym sobie w domu. Tylko, że jak już siedzę, to strasznie się nudzę. Bierze mnie takie rozluźnienie, że nawet obiadu nie chce mi się robić:zawstydzona/y:. A jak mała jest w domu to eksploatuje mnie bardziej niż praca;-). Dlatego zamierzam pracować jeszcze przez kilka miesięcy.

Olivca jedno, ale za to ważne że zdrowe:-).

Mnie też drażni brak śniegu i w ogóle pogoda. Popadałoby to bym poszła z córką na sanki, a tak to się nosa z domu nie chce wychylać:-(.

Izabell mojej koleżance lekarka płeć na zwykłym usg określiła w 13 tyg. Mały był tak ułożony, że nawet na wydruku nie było wątpliwości co ma między nogami;-). Podobno chłopca łatwiej namierzyć. Moja córeczka nóżki zaciskała do 26 tyg;-). Mam nadzieję, że teraz szybciej uda się podejrzeć płeć.
Moja ginka nie pytała mnie o zwolnienie. Ja nie prosiłam, bo póki co chcę pracować.

Goteczka super wiecie, bardzo się cieszę, że z zastawką już dobrze. Przykro mi tylko, że miałaś kilka dni nerwów.

Iwon ja mam koleżankę, która wmówiła sobie od początku, że będzie miała dziewczynkę. Nawet lekarzowi powiedziała, że czuje, że to babeczka, a lekarz nie wyprowadził jej z błędu. Cała rodzina była w szoku jak urodził się chłopczyk. Ze szpitala wychodził jeszcze bez imienia, bo rodzice nie mieli pojęcia jak go nazwać;-).

MamusiaM lista to bardzo dobry pomysł. Jestem za:-).

Magduska brzusio bardzo zgrabny:-). Czekam na relację z wizyty.
 
Hej dziewczyny! Ale mnie nastraszyłyście z tym badaniem BHCG. Muszę koniecznie zapytać lekarza po co konkretnie mi to każe robić. Na ostatnim USG w 8 tygodniu dziecko miało przepisową wielkość i bijące serduszko, więc chyba nie chodziło o jego rozwój. No nic nie wymyślę, muszę zapytać.
E-mamo napisz mi jaki miałaś progesteron w tej pierwszej fazie cyklu przed ciążą, bo ja też miałam z tym problem. Ja miałam w 6 dniu cyklu wynik 0,5 /tylko nie pamiętam jednostki, ale jest pewnie standardowa/ i to było o 0,1 za mało do minimum normy. A tych leków zażywasz rzeczywiście dużo. Mój lekarz mówi, że 3 tabletki Duphastonu dziennie to max, bo branie ich w większej dawce już nic nie pomaga.

Progesteron przed ciążą miałam badany w fazie lutealnej i miałam go 2,23 ng/ml, gdzie norma jest od 0,95-21. Moja endokrynolog skomentowała ten wynik tak, że chociaż wyszedł w normie to wyklucza on samoistną miesiączkę. Miesiączki miałam wywoływane.
Teraz w ciąży progesteron mam na poziomie 14,8 ng/ml gdzie norma jest od 9,3-33,2. Taki wynik mam po zażywaniu tony duphastonu i luteiny:baffled:.
 
Ja tez póki co pracuję. Chciałabym czasami kilka dni wolnego (no jeszcze troszkę i od Wigilii aż do Nowego Roku będę mogła sobie troszkę poleniuchować). Z kolei wiem, tak jak Ty sam, że jakbym nie pracowała, to bym się rozleniwiła na całego :-D.
 
hehe ze mnie taki len sie zrobil. czasem musze sie zmuszac do pewnych rzeczy. ale ja niestety nie mam wyjscia i musze siedziec w domu.
dziewczynki czy jest wsród Was jakas mamusia z niedoczynnoscia tarczycy???
 
Witam jestem a 11 tygodniu ciąży mam na imię Ala jest to moja 2 ciąża w poprzedniej tez byłam zalogowana na tej stronie i byłam bardzo zadowolona .chociaż dużo tu się pozmieniała .Pozdrawiam Wszystkie przyszłe mamy:rofl:
 
Witam Was cieplutko.:-) słońce1 witamy w gronie:-)
Ja od rana na nóżkach.... Badania, lekarz, jakieś zakupy, obiadek.... Ale chyba na sprzątanie braknie mi już sił?!:zawstydzona/y:

Magduska piękne zdjęcie.:-)

Dosia kiedyś miałam problemy z tarczyca ale szczerze mówiąc już troszkę lat minęło i nie pamiętam czy to była nadczynność czy niedoczynność. Póki co nie mam z tym większych problemów tak więc nie myślę o tym. :rofl2:

MamusiaM ten pomysł z lista lipcówek to rewelacja. Będziemy mieć jasny obraz naszych dat. :-D:-D

Aha, dziś dowiedziałam się czegoś na temat Duphastonu. Dla mnie to informacje z pierwszej reki.... Ale do rzeczy. Kuracja żeby była 100% musi być połączona z kwasem foliowym i może trwać nawet do 20-22 tygodnia ciąży. A dawkowanie powinno wynosić 2-3 tabletki na dobę. Czyli w sumie potwierdzają się słowa Anyzówki bo doczytałam, że pisała o tym już....;-)
 
reklama
MamusiaM ja też ma wolne od wigilii do 5 styczni i już nie mogę się doczekać. Ten tydzień strasznie mi sie dłuży.

Dosia 24 jest.Ja miałam w 2006 r. wyciętą tarczycę, od tego czasu jestem na eutyroxie.

Witaj Ala.
 
Do góry