reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2009

Dziewczynki, ciasto na pierogi to sobie znajdziecie nie? Bo ja robię na oko i nigdy nie potrafię podać proporcji hehe a farsz
Ziemniaki ugotowane 5 dużych (najlepiej w mundurkach) zetrzeć na drobnej tarce albo zmielić, dodać twaróg 300-350g, do tego podsmażyć na maśle pokrojoną drobno cebulkę do tej cebulki w czasie podsmażania wsypać 2 torebki herbaty miętowej (zapach będzie boski :-)) i później ziemniaki, twaróg i cebulę razem wymieszać, jak będzie słabo czuć miętę to dosypać jeszcze torebkę (bo to zależy od herbaty) dodać pieprz i sól, ja robię dosyć słony farsz. NO i później zostaje lepienie pierogów :-) ja lubię polane śmietaną i smażoną cebulką ale teraz to musimy na te kalorie uważać heheh więc lepiej wybrać sobie jedna z tych polewek hehehe
 
reklama
Narobiłaś apetytu, chyba się skuszę i pierwszy raz w życiu ulepię pierogi.:-) Tylko Jacka nie ma w ten weekend, więc poproszę Janka;-). Da radę.
 
Magduska ja farsz robię tak samo, tylko bez herbaty miętowej. Jakoś tak mi ta herbata nie pasuje, ale chyba uwierzę Ci na słowo i się skuszę;-).

Narobiłyście mi dziewczyny ochoty na gołąbki, chyba kupie dziś kapustę i zrobię w weekend.
 
ooo przepis bardzo interesujący, i w miarę łatwy:-) chyba tez wypróbuję, dzięki Magduska.
Już marzę o weekendzie i troszkę odpoczynku się nam przyda.Codziennie wracam o 17:30 także nie za ciekawie;/.
 
Magduska dzięki za przepis, napewno wypróbuje, może w weekend zrobie pierogi?... zobaczymy....
dziewczyny nie wiem czy juz słyszałyście ale sejm właśnie wydłużył macierzyński i wprowadził tacierzynski, ale z tego co sie doczytałam na serwisach informacyjnych to chyba dopiero od 2010r?!?!????????.........:no:
Trzeba będzie dzisiaj jakiegoś mądrego sersiwu posłuchac w tv.............
 
Dziewczyny ale ze mnie gapa :-D
jestem tak rozkojarzona ze ostatnio jak podawałam mój termin porodu to wprowadziłam Was w błąd. Ja tak naprawdę to mam termin na 29-30 czerwiec 2009 r. Ale mam nadzieje że mnie nie wygonicie z grupy lipcowej hihihi
W końcu to prawie lipiec
ps. ale narobiłyście mi apetytu na te pierogi
mniam mniam
 
Ja robiłam w zeszłym roku pierniczki z tego przepisu i były pyszne, nie mogę znaleźć przepisu wg którego moja mama robiła i też pychotka ale jutro będę się z Nią widzieć to wycyganię przepis


Wielkie Żarcie - Pierniczki pyszne
 
Ostatnia edycja:
aaa i polecam zrobić od razu z podwójnej porcji bo są naprawdę pyszniaste i schodzą szybciutko, przeczytajcie dokładnie przepis jak się z nimi później obchodzić bo w zaraz po upieczeniu można sobie na nich połamać zęby ale naprawdę rewelka :-)
 
reklama
Do góry