reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

juluszka - ja na twardy brzuszek i nagłe bole i gwałtowne skurcze miałam prowadzic oszczędny tryb zycia + no-spa forte x 3 dziennie – nawet jak nie boli i nie ma twardego brzucha!!! Jak dobrze pamietam to Antkowa tez dostała zalecenie brac nospe. A to wszytsko po to żeby rozluźnić miesnie.


Juliuszka masz 100% racje – badajmy się często!!! Bardzo mi przykro z powodu choroby siostry Twojego męża. Zycze jej duzo siły w walce i Wam również!!! Pamiętajcie ,z jestescie dla niej bardzo ważnym wsparciem!!!! Ja dzieki Bogu trafiłam ponad 2 lata temu na lekarza, którzy bardzo się mną zajmuje i wysyła na badania kontrolne, no i dzieki temu walcze tylko ze stanem przedrakowym , a nie samym rakiem. Wiec naprawdę jestem za tym, ze jak jest możliwość robienia jakichkolwiek bada profilaktycznych, przesiewowych to trzeba robic!!!!!!!!

heidi86 – to u mie w koncu slonce za oknem od rana było i cieplutko… uf dzieki Bogu śniegu ie widze heheh

kasiakom - gratulacje dla koleżanki!!!!!! Naprawde ekspresowe tempo!!!!!!!

Kasiurek1983 - do lipca to może się jeszcze wsyztsko zmienic i możesz usłyszec jeszcze rozne wersje co do przesuniecia się porodu!!! J

kaaasiulka - dobrze , ze już z nami jestes J , zdrówka zycze dla Twojej babci.
A te dzieci takie duze, bo już w brzuchu mamy hormonami z kurczakow nafaszerowane!! Choc ja przyznaje się , ze tez wazyłam 4200

izabell96 - trzymam mocno kciuki z dzisiejsze badanie!!! I wspolczuje z tymi durnymi papierkami!!! Ja tego tez nienawidzę!!. Najgorsze jest to, ze trzeba siedzieć w kolejce , bo zaraz emeryci się burza jak się chce isc bez kolejki!!! A kobity w okienkach sa niemile

asiaKB - witaj!!!

fioletowa – czy długo czekałaś na wypłate z ZUSu???Moja kolezanka czeka już 2,5msc szok Ja to zbaraniałam dzis jak mi babka regułkami, ustawami zasuwała. A ja do niej z uśmiechem na twarzy : „a czy może mi Pani wytłumaczyć to prostym językiem”.
 
reklama
Hej.
Z tymi wszystkimi urzędami to można dostać szału. Nie dość że za wizyty i za badania w większości i tak trzeba płacić nie małe pieniądze to jeszcze tylko patrzą gdzie tu zabrać :no:
 
stopi69 ja dostaje wyplate z firmy, jest jakis przepis że jeśli pracodawca zatrudnia iluśtam pracowników [chyba 40] to on wypłaca a potem się rozlicza z zusem, więc wypłaty mam co miesiąc tak jak pozostali pracownicy
 
ech z tymi badaniami... trąbią wszędzie że kobiety w polsce się nie badają, nie chodzą do lekarza, a jak już chcemy się badać to piętrzą trudności, jak nie zapłacisz to nie masz, moja mama chodzi do gina prywatnie, co roku cytologia itd, kiedyś chciała państwowo pójść na mammografię to pół roku ją ciągali zanim dostała skierowanie
ciekawe po jaka cholerę my płacimy te wszystkie składki....

juluszka trzymam kciuki za siostrę i za to żebyś się mocno nie stresowała cała sytuacją
 
Witam piatkowo :-) U mnie rano byla wiosna z prawdziwego zdarzenia, tak wiec jak rzucilam sie na sprzatanko (tak chyba slonko zadzialalo) tak wypucowalam lazienke z gory na dol prawie cala kuchnie i porobilam troszke porzadkow... a teraz nie ma ani slonka ani sil na nic wiecej... Chyba bede czlapac do wieczora :-)

Co do wag dzieciatek to znalazlam fajna stronke Gimbla.pl :: Waga płodu w ciąży oczywiscie czysta teoria i zobaczymy jak bedzie w lipcu ale moze ktorejs sie sprawdzi :-) Moja dzidzia od poczatku jest ksiazkowym sredniaczkiem, nie pogniewalabym sie jakby tak zostalo :tak:

izabell96, stopi69 wspolczuje ganiania po urzedach i ze nie wszystko poszlo po waszej mysli

a wszystkim zycze miolego popoludnia :-)
 
stopi69 ja dostaje wyplate z firmy, jest jakis przepis że jeśli pracodawca zatrudnia iluśtam pracowników [chyba 40] to on wypłaca a potem się rozlicza z zusem, więc wypłaty mam co miesiąc tak jak pozostali pracownicy


Tak , tak zgadza sie. ja niestety bede miec od razu z ZUSu . Bo w firmie malo ludzi zatrudnionych
 
ech z tymi badaniami... trąbią wszędzie że kobiety w polsce się nie badają, nie chodzą do lekarza, a jak już chcemy się badać to piętrzą trudności, jak nie zapłacisz to nie masz, moja mama chodzi do gina prywatnie, co roku cytologia itd, kiedyś chciała państwowo pójść na mammografię to pół roku ją ciągali zanim dostała skierowanie
ciekawe po jaka cholerę my płacimy te wszystkie składki....

juluszka trzymam kciuki za siostrę i za to żebyś się mocno nie stresowała cała sytuacją
Swiete słowa - po jasna cholere placimy te składki!!! Ja powiem szczerze, gdyby nie to, ze zaczelam chodzic do prywatnej placówki, to na pewno dzis bm nie była w ciazy i borykala sie z ta paskudna chorobą. A przez co - wlasnie przez te chore terminy!! Bardzo wazne jest aby jak najszybciej zrobic badania. Im wczesiejsza diagnoza to wieksze szanse, ze wszystko skonczy sie dobrze. Ale to juz faktycznie nie w pastwówce...
 
Kurde mam jakieś dziś problemy z zalogowaniem się. Musiałam zmieniać jakoś hasło ale i tak tam było coś nie tak i teraz nie wiem jak to zmienić. Bratowa mi przywiozła ciuszki na Hanię-słodkie.
Mnie coś brzuch pobolewa. Na temat załatwiania spraw urzędowych to ja się nie wypowiadam, bo wszędzie musiała bym płakać. Nie nadaję sie do takich spraw a do tego trafiam na same zołzy co tylko nerwy potrafia popsóć a ja nie umiem gębą się odezwać i tyle z tego wszystkiego.
Trzyletnia Zuzia szaleję u nas na maxa i wszystkich rozstawia po katach ale jest taka słodka, że strasznie się cieszę że ja też będę mieć córkę:-):-)
 
Ja też chodziłam państwowo do lekarza i za miłych doświadczeń nie mam. Sama się musiałam prosić o to, żeby lekarz dał mi skierowanie na badania poziomu hormonów, bo nie miałam okresu a on sam nie wiedział od czego? I jak dał mi to skierowanie to od razu mi zaznaczył, że tylko prywatnie może bo inaczej nie da rady/ A że wiedziałam, że chcę mieć dziecko to miałam to w d...e, ze muszę płaci. Chciałam wiedzieć czy jest wszystko w porządku, żeby później nie było większych problemów. I jak dałam mu wyniki badań to mi powiedział, że wszystko w porządku ale mogę mieć problemy z zajściem w ciąże i nic więcej!!! A że wtedy jeszcze nie myśleliśmy o dziecku a na niepłodność małżeńską można się dopiero leczyć po 2 latach staranie się bez rezultatów o dziecko to ja nawet nie prosiłam o tego typu badania i za 5 miesięcy dowiedzieliśmy się, że zostaniemy rodzicami i wtedy postanowiłam chodzić prywatnie do lekarza i nie żałować nawet złotówki, żeby tylko wszystko było dobrze:-):-):-)
 
reklama
moja kiedys przyjmowala panstwowo, ale teraz juz nie
na szczescie nie zdziera - dzis nawet dostalam znizke za czeste przychodzenie
wiem ze niej cytologia raz do roku to standard, a slyszalam od kuzynki ze w panstwowych robi sie raz na dwa lata, bo wiecej nie przysluguje...
 
Do góry