reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

reklama
A propos kaszlu i innych dolegliwości to dostałam od teściowej fajną książkę z domowymi sposobami na różne dolegliwości.

Na pierwszy ogień opiszę co polecają na kaszel a co możemy stosować:

- syrop: wymieszaj 2 łyżki soku cytrynowego z łyżką miodu i dodaj szczyptę pieprzu kajeńskiego (papryki cayenne). Miód pokrywa podrażnione gardło ochronną warstwą, sok cytrynowy łagodzi stan zapalny i dostarcza organizmowi wit. C, pieprz zwiększa miejscowy przepływ krwi w tknkach gardła, przyspieszając w ten sposób proces gojenia. Zamiast pieprzu możesz użyć trochę świeżo startej cebuli. Cebula zawiera substancje lekko drażniące, które pobudzają odruch kaszlu i pomagają oczyścić górne drogi oddechowe z wydzieliny

- inny syrop z cebulą: obierz i drobno posiekaj 6 średnich cebul, wymieszaj je z 4 łyżkami miodu; miseczkę z mieszaniną umieść na garnku z gotującą się wodą. Przykryj i zostaw tak na 2 godz. Następnie odcedź i pij łyżkę płynu co 2-3 godz

- syrop łagodzący ból gardła: do szklanki płynnego miodu dodaj 5-6 goździków i wstaw na noc do lodówki. Rano wyjmij gożdziki i raz na jakiś czas zażywaj łyżeczkę miodu. Substancje zawarte w goździkach zmniejszają ból a miód łagodzi stan zapalny.

- herbatka: do szklanki gotującej się wody wsyp 1/2 łyżeczki mielonego imbiru i po szczypcie zmielonego cynamonu i goździków. Zamieszaj, zdejmij z ognia i pij gorący napój.

Mam nadzieję że sposoby te są skuteczne ;-)

Z tego co wiem to możemy stosować środki homeopatyczne a na kaszej bardzo dobry jest syrop Stodal (pod warunkiem oczywoście że akurat na Was działa homeopatia ;-))
 
Ja na poprzedniej wizycie mialam USG przez pochwe i moj byl przy tym,potem z nim rozmawialam to nawet nie kapnal sie jak bylo robione to USG skupil sie na monitorkach :)
Teraz idziemy 5 stycznia.Mi tam wszystko jedno jak robia to badanie,bylem mogla popodgladac malenstwo.
 
A tak z innej beczki .. boli może którąś z Was kość ogonowa, bo mi od kilku dni dokucza i zastanawiam się czy to ma związek z ciąża?
 
betiinko powiedz proszę na kiedy masz termin? bo wg kalkulatora Babyboom mamy ten sam wiek ciąży (tylko że nie pokrywa się on z innymi kalkulatorami). Mi termin wychodzi na 17-go lipca i wg niego ustawiłam suwaczek.

Kalkulator ciąży


Przeciętna długość cyklu dni
kalkulator_oblicz.gif

Przybliżony termin porodu to 17 lipca 2009 roku. znak zodiaku: Rak
Dziś jest 12. tydzień 4. dzień ciąży.
Alicjo mnie akurat nie boli, może Cie przewiało?
 
Ostatnia edycja:
Alicja, mnie też pobolewa ale nie kość ogonowa tylko w krzyżu, jak za długo chodzę lub siedzę (szczególnie po pracy) i to już od kilku tygodni. Pytałam moją ginkę czy to możliwe żeby już mnie bolało od ciąży bo wydawało mi się że to za wcześnie jak dzidzia jest taka maleńka ale powiedziała mi że widocznie jest tak ułożona że uciska na jakiś nerw i dlatego boli.
Polecam trochę poleżeć jak Cię boli - przynajmniej mnie to pomaga ;-)
 
Alicja ten ból chyba może byc od ciąży bo pamiętam, że z Marcelem też to miałam:-) Jak możesz to poleż, na pewno pomoże:-)

Anika mi według kalkulatora BB wychodzi 14t4d a wszedzie indziej 13t4d:baffled::szok: dlatego ja bardziej wierzę tym innym:tak::-)

Dagamoon witaj:-)


Ranyyyyyy jak ja się szybko męczę:szok: Poszłam z małym na spacer. Wystarczyła godzina a ja jestem tak padnięta, że szok:szok:
 
reklama
betiinka
mi jest obojętne jak to badanie wygląda ale mój mąż nie chce być przy usg przez pochwę i trochę go akurat rozumiem bo sama mam mieszane uczucia co do tego czy chciałabym żeby był przy takim badaniu
Alicjo
mnie też nie boli więc nie wiem co to może być
Antkowa
a nie masz tyłozgięcia macicy?? bo ja podobno mam i z tego co czytałam to moze powodować właśnie bóle w krzyżu, bo własnie jest jakiś ucisk na nerwy, mnie tak bolało na początku ale juz przeszło jakiś czas temu
dagamoon
witam i gratuluję:-)
Sylwia
ja też się męczę okropnie, pomimo że nic nie robię konkretnego, dziś też mnie po południu tak ścięło z nóg że nie miałam siły ręką ruszyć:baffled:nie wyobrażam sobie gdybym musiała chodzić do pracy, może to akurat dobrze że ją straciłam:confused:
 
Do góry