reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2008

W szpitalu gdzie ja zamierzam rodzić jest sala do porodów rodzinnych ale niestety tylko jedna. Poród rodzinny kosztuje 300 złotych. Znieczulenie za to jest za free i dostępne w każdej chwili, bo anestezjolodzy dyżurują 24/7. Przynajmniej to dobre. Jeżeli człowiek się nie załapie na salę do rodzinnego, to ląduję w boksach:baffled: Naturalnie nie są tragiczne i są oddzielone ściankami i ogólnie jest ok ale same wiecie, że jak się już na osobną salę nastawi, to potem beznadziejnie jest się rozczarować. Naturalnie nawet tam może sie odbyć poród rodzinny i mężusiowie są zapraszani do środka. Tyle, że obok można mieć sąsiadkę. Nie ma szans jej zobaczyć ale usłyszeć a i owszem:baffled: I chyba właśnie to mnie trochę stresuje. Po porodzie można iść na salę 3-4 osobową (bez żadnych opłat naturalnie) bez łazienki, można też wziąć dwójkę z osobną łazienką (120 złotych za dobę) lub jedynkę z możliwością 24/7 towarzystwa męża lub kogoś z rodziny. Ta przyjemność to już 250 złotych za dobę. Ach, ach, ach:baffled: Pozdrawiam serdecznie:happy:
 
reklama
pytanie mam może banalne ale co to jest badanie na posiew i z czego się je pobiera, bo mnie paciorkowiec z gardłem się kojarzy. Acha i jak dokładnie się nazywa?
 
mamabartka, sylcia - jest nas na koncowke lipca znacznie wiecej:-) i chyba niebawem wiekszosc bedzietulilo i karmilo a my sobie na forum dalej pogaduchy:tak:
kate bidulo koniecznie do lekarza bo ta jelitowka to taka meczaca zaraza
andziaaa a z wynikami badan to dzwon od razu do lekarza i konsultuj bo moze sie okazac ze kaze ci przyjsc natychmiast a nie za 3 tygodnie
 
Ja też poporodową biorę ogólną, liczę na to że wszystko będzie w porządku i szybko mnie i małą wypiszą.
Co do ogólnej porodówki - u mnie jest tak, że mąz może wejść ale to zależy tylko od personelu ( a podobno nie zawsze wyrażaja zgodę ) no i od innych rodzących na takiej sali. Dlatego wolałabym tą rodzinną, żebym nie była uzależniona od czyjegoś widzimisię. Zobaczymy jak to będzie.
 
pytanie mam może banalne ale co to jest badanie na posiew i z czego się je pobiera, bo mnie paciorkowiec z gardłem się kojarzy. Acha i jak dokładnie się nazywa?
to jest wymaz z pochwy na obecność bakterii paciorkowca - chyba tak się właśnie nazywa; zdaje się, że nie jest w standardowym pakiecie, bo ja za nie osobno płaciłam i lekarka pytała, czy w ogóle chcę je robić.
 
Ja miałam za darmo, bo taki mam abonament w przychodni, ale faktycznie chyba nie jest obowiżakowe, bo nas położne uczulały, że jak lekarz nie zleci to mamy się same upominać.
 
Roni to wspólczuje twojej koleżance rodzić posladkowo.

Andziaa ja miałam posiew i wyszedł bardzo dobry, wydaje mi się, że powinnas skontaktowac się ze swoim ginkiem w tej sprawie.

Madzia to super warunki do porodu, człowiek wtedy napewno jest bardziej odprężony.
 
W Tczewie porod rodzinny jest za darmo. Sa dwie sale do porodow rodzinnych a sale poporodowe kilku osobowe (ok 6osob). Moja szwagierka rodzila z mezem ale dwie sale do porodow rodzinnych byly zajete i musiala rodzic w tej ogolnej.
 
Dziewczyny jak dla mnie rozpiski o naszych pociechachmoga zjadowac sie i na otwartym i na zamknietym...
Czy ktoras z Was miala juz robiony posiew w kierunku paciorkowca ?
Ja wlasnie dzis odebralam wynik i niestety wyszlo ze mam to cholerstwo dodatkowo o obfitym stopniu wzrostu :-(
jestem przerazona, a jak poczytalam w necie czym to moze grozic, to w ogole jestem bliska zalamiania... ktoras z Was jest w podobnej sytuacji ?
co dokladnie jest napisane na wyniku i czy jest do tego antybiogram?
 
reklama
pytanie mam może banalne ale co to jest badanie na posiew i z czego się je pobiera, bo mnie paciorkowiec z gardłem się kojarzy. Acha i jak dokładnie się nazywa?
w gardle grozny jest przede wszystkim streptococcus pyogenes powoduje angine a w pochwie szuka sie streptococcus agalactiae, niebezpieczny dla dziecka,bo w czasie porodu moze sie nim zakazic. a badanie polega na ty ze lekarz w czasie badania ginekologicznego pobierze wymaz z pochwy lub szyjki macicy(niekotrzy lekarze preferują posiew moczu) a ty jak najszybcij polecisz z tym do laboratorium mikrobiologicznego:) tam założą hodowle zeby sprawdzic jakie i ile masz tam bakterii, jesli bedą bakterie grożne np jak ten wyzej wymieniony to sprawdza na jakie antybiotyki dana bakteria jest wrażliwa (antybiogram) i z takim wynikie pojdziesz do lekarza ktory jak uzna za stosowne to podejmie leczenie
 
Ostatnia edycja:
Do góry