reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Cześć dziewczyny :)

Mam pytanie do tych z Was, które choć trochę znają się na acardzie. Niedługo czeka mnie około 6h podróż samochodem i pytałam o to mojego ginekologa, powiedział że mogę wziąć jednorazowo acard przed podróżą. Obecnie jestem w 14tc drugiej ciąży, pierwsza bezproblemowa. Powiedział że jeśli nie wezmę to nic mi się nie stanie, bo nie jestem jakoś obciążona. Zrozumiałam że mam wziąć 150 mg (ta większa dawka, czy to nie za dużo?). Dodam że jedna żyła trochę mi się ostatnio powiększyła, mam też jednego żylaka pod kolanem po poprzedniej ciąży.

Brałybyście jednorazowo na moim miejscu? I faktycznie dawka 150?
Ja biorę acard 150 codziennie na noc, bo mam wysokie ryzyko preklamsji przed 37tc. Czytałam, że dawka 150 jest bardziej skuteczna niż 75 i najskuteczniej brać ją na noc. Ale to w moim przypadku. Nie wiem z jakich innych powodów przepisują acard. :)
 
reklama
Ja
Cześć dziewczyny :)

Mam pytanie do tych z Was, które choć trochę znają się na acardzie. Niedługo czeka mnie około 6h podróż samochodem i pytałam o to mojego ginekologa, powiedział że mogę wziąć jednorazowo acard przed podróżą. Obecnie jestem w 14tc drugiej ciąży, pierwsza bezproblemowa. Powiedział że jeśli nie wezmę to nic mi się nie stanie, bo nie jestem jakoś obciążona. Zrozumiałam że mam wziąć 150 mg (ta większa dawka, czy to nie za dużo?). Dodam że jedna żyła trochę mi się ostatnio powiększyła, mam też jednego żylaka pod kolanem po poprzedniej ciąży.

Brałybyście jednorazowo na moim miejscu? I faktycznie dawka 150?
Stosujesz acard czy jednorazowo ?? Jeśli jednorazowo to myślę że 150 to dużo :) 75 starczy :).
 
Acard ogólnie jest na rozrzedzenie krwi, żeby ładnie dopływała do malucha :). Myślę,że lekarz zalecił to bardziej dla komfortu psychicznego 😀
Dziękuję za odpowiedź :) Też tak mi się wydaje :) Nie stosuję, tylko jednorazowo zalecił, powiedział że mogę ale nie jest to niezbędne.
 
Emka, rozumiem :) Też właśnie myślałem że głównie z innych powodów przyjmuje się Acard. Lekarz powiedział że przed podróżą to albo heparyna albo acard, ale bardziej opcjonalnie w moim przypadku. Zastanawiam się tylko czy na tyle długa podróż z niewieloma przerwami to jest jakieś ryzyko zakrzepów? Tu już chyba moja hormonalna wyobraźnia działa, a ja jestem trochę panikara 😉
 
Emka, rozumiem :) Też właśnie myślałem że głównie z innych powodów przyjmuje się Acard. Lekarz powiedział że przed podróżą to albo heparyna albo acard, ale bardziej opcjonalnie w moim przypadku. Zastanawiam się tylko czy na tyle długa podróż z niewieloma przerwami to jest jakieś ryzyko zakrzepów? Tu już chyba moja hormonalna wyobraźnia działa, a ja jestem trochę panikara 😉
Myślę, że jakbyś jeździła regularnie w trasy to jest ryzyko zakrzepów, ale jednorazowa dłuższą podróż raczej nie wpływa negatywnie :)
 
Cześć dziewczyny, mało się tutaj udzielałam, ale Dzidzia dawała mi popalić... Teraz 14 tydzień ciąży i jest trochę lepiej. :) Piszecie o zachciankach ciążowych a u mnie nic z tych rzeczy... Już trochę odrobiłam utracone na początku ciąży kilogramy, ale jeszcze nie dobiłam do wagi sprzed ciąży. Jednak brzuszek już większy, piersi nalane .. Jem, bo czuję głód albo jem, bo muszę. Przed ciążą musiałam się mega pilnować z jedzeniem a teraz.... Jedynie urozmaicam jedzenie warzywami i owocami ze względu na Maleństwo. Tak jak przed ciążą kochałam czekoladę, tak teraz może leżeć przede mną moje ukochane Ferrero roche i mnie to nie rusza. Jedyne co zauważyłam to, że mega smakuje mi sok pomarańczowy. Wyniki krwi mam ok, dziecko rozwija się prawidłowo, ale moje samopoczucie jest okropne... Jedyna rzecz, która mi sprawia radość to sen 😁 Chciałabym już wiosnę 🍀
Mam pytanie odnośnie częstości wizyt u lekarza.. Ostatnio byłam 18 stycznia na usg prenatalnym, wszystko wyszło ok, poza wysokim ryzykiem stanu przedrzucawkowego przed 37tc, a kolejna wizyta dopiero 15 lutego. Takie miesięczne przerwy to norma? Prowadzę ciążę prywatnie, na kolejną wizytę mam zrobić standardowo morfologię i mocz. Nie wiem czy to już będą badania połówkowe... chyba nie, bo to wypadnie 17tc. :)
Hej
Tak miesięczne przerwy są normalne ... Chyba że chcesz częściej to po prostu umawiasz się szybciej... Ja tylko druga wizytę miałam po 2 tygodniach i tak ciągle miesiąc przerwy ... Ostatnia miałam 5 stycznia i teraz 3 lutego jadę ... 🤷‍♀️ Nie ukrywam że ciężko z takimi przerwami ale ratuje się detektorem ... Połówkowe najwcześniej 18 TC ...
Teraz pytanie gdzie robiłaś prenatalne , u swojego lekarza czy gdzieś indziej ... Bo jeśli gdzieś indziej to musisz się sama zarejestrować 🙈🤷‍♀️
 
reklama
Do góry