reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Mam sporo badań za sobą. Badaliśmy z mężem kariotypy i oba prawidłowe. Mam stwierdzony zespół antyfosfolipidowy, pcos, IO, niedoczynność tarczycy, dodatnie ana ale nie pamiętam co tam było nie tak. Nasienie u męża bez rewelacji ale też nienajgorsze. Po stracie córki w 26 tc wykryto przegrodę w macicy i jestem po dwóch zabiegach resekcji.
Moja lekarka i genetyk potwierdzili że mieliśmy teraz cholernego pecha. Podbiliśmy z mężem statystykę wiekowa (prawie 40 dychy ma karku) jeżeli chodzi o wadę genetyczna u synka. Teraz czekam na końcowe wyniki genetyczne które też dadzą odpowiedź na wiele pytań.
Nie mam dzieci. Grupę po poronieniu znam dolaczylam po stracie
Musleliscie może o adopcji?
 
reklama
Dziewczyny, czy myślicie już o położnej środowiskowej ? Czy każda ma zamiar z tego skorzystać czy może jest ktoś kto nie chce ? Bo chyba obowiązkowe wizyty są po porodzie już, jak sie mylę to mnie poprawcie.
Mi zależy na tych wizytach po 21tc dlatego po mału zaczynam się rozglądać, szukać w internecie, nawet znalzlam już jedną Panią, ale jeszcze sie nie kontaktowałam. Ale tak mysle, ze chyba niedługo trzeba będzie bardziej sie spiąć w tym temacie, żeby na spokojnie były terminy. Położnych na pewno nie ma tyle co ciężarnych akurat wiec chyba lepiej w miarę wczesnie sie rozeznać 😃
 
Dziewczyny bardzo dziękuję za wszystkie słowa wsparcia i to ,że choć sytuacja beznadziejna to mimo wszystko chcecie dodać mi otuchy .Jutro na 10.00 mam wizytę i zapewne odrazu zrobię amniopunkcje z mikromacierzami potem kolejne dni czekana na wynik ....ale nie mam już nadziei na cud .Bardzo żałuję ,że nie mamy jeszcze wątku prywatnego bo chętnie bym napisała jakie skrajne uczucia mam teraz w sobie ale wizja ,że czyta to każdy jednak mnie hamuje .Dam znać jutro po wizycie jak przeżyłam sama amniopunkcje i czy coś nowego pojawiło się na USG .Jedna dobra wiadomość lekarz się nie pomylił już w 10 tygodniu powiedział że dziewczynka i się potwierdziło w Nifty .
Gratuluje dziewczynki ❤️❤️💕💕💕
Bądź dzielna i pamiętaj ze z taka wada można żyć Nie jestem znawca ale wiem ze są ludzie bardziej i mniej dotknięci ta wada . W zeszłym roku modelka Victoria Secret została właśnie dziewczyna z zespołem downa💪🏼💪🏼💪🏼
Obojętnie jakie dziecko się urodzi to nadal będzie twoje dziecko i napewno nie będziesz kochać go mniej a może nawet bardziej. 😊😊
 
U mnie na początku ciąży wyszły bakterie w moczu .Miałam zalecony Urosept 3razy dziennie po 2tabletki .Po tygodniu robiłam ponownie badanie moczu i było już ok .
Ja tez miałam bakterie w moczu wyszło mi 1200 w badaniu dostałam tabletki na to 3x dziennie plus witaminę C I się zastanawiam czy nie iść na szybsza kontrole prywatnie bo u mojej mam wizytę po równym miesiącu dopiero 09.02 co sądzisz / sądzicie?
 
Użyłam pierwszy raz wieczorem detektora i najpierw myślałam, że kurcze laska wyslala mi zepsuty, bo nic się nie działo nawet mojego tętna nie pokazywało 🤣 Ale później się zczailam ,że wtyczka nie do końca była wsadzona 😅 Udało się znaleźć maleństwo i tętno było 136/140 ,więc raczej Oki 😊 Ale szybko dzidzia uciekła 😁
Ja po waszych komentarzach kupiłam wczoraj na Vinted angelaounds dziewczyna wysłała wczoraj o 16 paczkomatem wiec Mac do juta będzie u mnie a ja już się nie mogę doczekać 🤪🤪
 
? A o co chodzi z pidnoszeniem rąk?
Doczytałam... 😂 oki. Ja w pierwszej ciąży robilam wszystko, łacznie z myciem okien, podskakiwaniem po ręczniki z wyższej półki (bo nie chciało mi się targać drabinki) i przekopywaniem działki. Czułam się dobrze i nikt nic nie mówił, żeby czegoś nie robić. Oszczedzałam się tylko przy noszeniu cieżarów.
Sprawa jest indywidualna. Jak ktoś ma ciążę zagrożona i nie czuje się na siłach by coś robić to nie robi. Trzeba myśleć o sobie.
 
Powodzenia !
Dziwie się, ze dentyści leczą ósemki, zazwyczaj chcą je od razu wyrywać jak tylko jest jakiś problem, ba, są nawet tacy co całkowicie zdrowe wyrywają. Dlatego takie kilkukrotne leczenie ósemki dla mnie jest dziwne..
Jak chcesz koniecznie wyrwać to może warto iść do innego dentysty, oczywiście po ciąży 😁
Ja wychodzę z założenia ze skoro pracuje i odprowadzam składki to przysługuje mi dentysta na NFZ i z takiego korzystam ( kiedyś chodziłam prywatnie i się zrazilam) dostaje normalne plomby białe jestem zadowolona .
Boje się wyrywano zębów i wole chyba żeby mi je naprawiali niż rwali😅😅
Jak któraś z 3 miasta chciałaby namiar to pomogę chodzę do redy terminy maja na za 2 tyg😎😎
 
reklama
Dziewczyny, czy myślicie już o położnej środowiskowej ? Czy każda ma zamiar z tego skorzystać czy może jest ktoś kto nie chce ? Bo chyba obowiązkowe wizyty są po porodzie już, jak sie mylę to mnie poprawcie.
Mi zależy na tych wizytach po 21tc dlatego po mału zaczynam się rozglądać, szukać w internecie, nawet znalzlam już jedną Panią, ale jeszcze sie nie kontaktowałam. Ale tak mysle, ze chyba niedługo trzeba będzie bardziej sie spiąć w tym temacie, żeby na spokojnie były terminy. Położnych na pewno nie ma tyle co ciężarnych akurat wiec chyba lepiej w miarę wczesnie sie rozeznać 😃
A może zacznijmy temat szkoły rodzenia , czy któraś byłaby zainteresowana ??
Moja siostra chodziła w pierwszej ciazy i już chce mi podawać kontakt do swojej położnej , nudzę się w domu na tym l4 a każda wiedza w pierwszej ciazy z takiego rodzaju źródła się przyda ,
 
Do góry