reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Ja niestety też miałam wielki brzuchol już przed ciążą a teraz jeszcze wypchało mi jelita do góry tak że go wgl wciągnąć nie mogę. Ogólnie wyglądam mocno w ciąży już w 15 tc. Pytanie co dalej, jak taki otyły brzuch będzie wyglądał w zaawansowanej.

Nie ukrywam że trochę mnie to martwi pod względem estetyki 🙈
Ja też nie moge wciągnąć tego brzucha wcale😂 i tak chodzę jak baryłka, a co będzie dalej . Lekarz też nie pozwolił mi dużo przytyć 🤪
a jak to wyjdzie to zobaczymy...
Nie wiem jak będzie wyglądał, obserwowałam Dominikę Gwit na Instagramie, ona też jest otyła i tak naprawdę nawet nie widać że była w ciąży... Będzie mi szkoda, że nie mam takie ładnego okrągłego jak inne
 
Proszę o radę doświadczonych Mam ;)
Bardzo podobają mi się kosze Mojżesza, przykładowe foto dodaję.
Myślę, żeby kupić używany, bo z tego co się orientuję używa się go tylko przez pierwsze miesiące.
Czytałam, że np podczas wyjazdu może zastąpić łóżeczko.
Czy warto? Spełnia to swoje funkcje, czy to tylko ładnie wygląda?
No piękne to jest :D
Dwoje moich dzieci od urodzenia do około 4 miesiąca życia spało właśnie w koszu Mojżesza. Jak dla mnie super sprawa. Bardzo polecam 🙂
 
No pewnie... Ja codziennie oglądam zdjęcia z usg, słucham nagrań serduszka :D nie ma dnia bez tego, więc całkowicie mi odbiło na punkcie tej Kruszynki. Pewnie jak u Większości z Was ;)

Badania i inne dokumenty związane z ciążą mam w teczce, łatwo mi się ją wozi na badania, mieści się w torebce.
Kartę ciąży mam zawsze w torebce, więc praktycznie zawsze jest przy mnie :)
Powodzenia 🍀 i również miłego dnia :)

Ja już leciałam w grudniu (chyba był wtedy 7-8 tydzień). Lekarz dał pozwolenie, życzył udanej podróży :D
Wiadomo, że wątpliwości były, ale jeżeli nie jest to lot długi, to można latać. Z racji, że biorę heparynę rano i acard wieczorem, a loty były w godzinach późnych popołudniowych to acard wzięłam przed lotem.
W czasie lotu co godzinę robiłam spacer po samolocie, a w kibelku robiłam przysiady żeby pobudzić krążenie - mimo małych rozmiarów kabiny, dałam radę na luzie 🤣
I zadbałam o to, żeby siedzieć przy przejściu, chociaż uwielbiam się gapić się w okno podczas każdego lotu. Przy przejściu mogłam sobie bardziej wyprostować nogi i nikt nie musiał mnie przypuszczać co godzinę :D
Ile trwał lot? Bo ja się przymierzam do takiego 5,5 h i zastanawiam się czy bie za długo ;-)
dziewczyny, zdałam ten egzamin!!!

z tego nadmiaru wrazen zapomnialam ze dzis mam dzwonić czy są już moje wyniki pappa 😅
czekamy na wieści z dzisiejszych wizyt 🥰 ❤️
Gratulacje Kochana!!!
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady.
Nie chcę straszyć ani wprowadzać fałszywych informacji ale serio kontrolują kobiety w ciąży i chyba nie można chodzić chociażby do kina ;)
Przynajmniej tak wyczytałam na tamtej grupie, wcześniej myślałam jak mówicie.
No ale w sumie grupa na FB to też nie jakieś wiarygodne źródło informacji;)
Nie jest prawda, że nie można wychodzić tylko w niezbędnych przypadkach. Znaczy się, zależy co masz napisane. Czy jest wpisane, że masz leżeć, czy że możesz chodzić. Jak możesz chodzić to można robić wszystko tylko pracować nie można. I na wakacje można jechać tak naprawę, ale tutaj nie jestem pewna czy teog się jakoś nie zgłasza wcześniej.... W każdym razie nie jest się przywiązanym do mieszkania. Wiem, że to też była jakaś zmiana w ostatnich latach. Także nie dajcie sobie wmówić, że trzeba siedzieć w domu, bo to wcale nie jest zdrowe!
L4 ciążowe normalnie są kontrolowane głównie przy krótkim zatrudnieniu, nie dawnej podwyżce itd.
Na L4 możesz iść do sklepu, lekarza, spacer ale nie można jechać na wakacje - nikt nie zabroni jechać na wycieczkę jednodniową ale nie możesz dodawać zdjęć na FB z wyjazdu bo ZUS sprawdza w ten sposób również czy jest sens kontrolować wyrywkowo. Jeśli wyjeżdżasz na dłużej niż jeden dzień powinnaś zgłosić to ZUS i na L4 powinno być podane nowe miejsce pobytu.
Nie można chodzić na siłownię - to nie jest pierwsza potrzeba. Na zajęcia dla kobiet w ciąży jeśli lekarz zalecił to ok.

A co jeśli lekarz zalecił mi aktywność fizyczną w ciąży bo jest wręcz wskazane dla ciężarnych 😄 wybaczcie ale dla mnie to śmieszne kontrolować ciężarną, żadna z moich koleżanek nie miała kontroli a normalnie żyły 😉😉 ja mam l4 głównie z powodu dzieci, chorób i wysiłku a nawet stres w dużej mierze by się wpisał i jeśli ktoś mnie skontroluje proszę bardzo 😆
Niestety, ale przez ZUS są kontrolowane kobiety w ciąży. Wiem, że od zeszłego roku mieli się właśnie za to zabrać konkretniej...
Na szczęście w razie nieobecności można się wytłumaczyć, ale jak oni to rozpatrują nie wiem.
Na grupie na fb - ciąża po poronieniu czytałam o wielu przypadkach
Co do l4 w ciąży to tak naprawdę przyczyny mogą być różne… można się złe czuć psychicznie bez słońca, grozić depresja, być alergikiem, który musi zmienić klimat np. Na srodziemnomorski i pyk jest uzasadnienie na zagranice ;-)
Ależ jestem wkurw.....moich wyników nadal nie ma i panie w przychodni nie wiedzą co się stało ! Może to przez święta tylko ,że od 3 stycznia raczej świat już nie było .Jeśli dziś nie będzie wyników to przez weekend też nie ,jestem wściekła.W poniedziałek mija 10 dni roboczych i jeśli nadal nie będzie wyników to jestem ciekawa czy są jakieś konsekwencje za nie wywiązanie się z terminu .No kurcze to nie kosztowało 2 zł żeby tak ludzi robić w konia .
Ja bym zaczęła z nimi prowadzić korespondencje mailowa, przez telefon mogą wszystko powiedzieć i się wyprzeć, a tak to będziesz miała dowód…. Abstrahując od stresu to czas tez jest ważny przy niektórych wadach np. 🤷‍♀️
Dziewczyny jak wasze brzuszki ?? Ja już zaczęłam 16tc (15+1) i mam wrażenie że brzuch mam prawie niewidoczny 😔 albo mi się zdaje 🤦‍♀️🤷‍♀️ mąż mówi że brzuch większy ... Dla mnie jest taki sam jak np.w 10tc ... Chodź na zdjęciu wydaje mi się że jest większy ... Ale to chyba dlatego tak marudzę że chciała bym żeby już był ogromny 🤣🤣🤣🤣🙈 żeby każdy widział że w końcu moje marzenie się spełniło , wymodlone , wywalczone , wyplakane. Moje szczęście ❤️❤️❤️
U mnie w ogóle nic nie widać, prawdę mówiąc, zwłaszcza odkąd skończyły się zaparcia i nadmierne gazy 😅 jestem 16+ i śmiało mogę udawać, ze temat ciąży mnie nie dotyczy… ;-) od środowej wizyty mam Natomiast takie przemyślenia, ze bardzo mi się to wszystko dłuży, na wizycie dowiedziałam się, ze dziecko wazy 124 gramy…. Przecież to strasznie mało i ile jeszcze trzeba czekać, żeby ciąże donosić…. Chciałabym bardzo juz być w bardziej zaawansowanej ciąży, choć wiem, ze z drugiej strony, będzie ciężko z brzuchem, bólami i stresem przed porodem…. Ale póki co jakoś do mnie nie dochodzi, ze to wszystko się dzieje i ze póki co zmierza w dobrym kierunku…. Pisałyście tu, ze tak Was wzruszają i cieszą zdjęcia z usg i w ogóle ten obraz na monitorze i słuchanie serduszka…. A ja szczerze mówiąc dalej cały czas się boje i trochę nie umiem się tym cieszyć wszystkim…. Popatrzę na zdjęcie i chowam do segregatora i tyle 🤷‍♀️
Mieszkam nad morzem i zawsze się zastanawiam: pooo co tu ludzie przyjeżdżają, co ciekawego w tym morzu widzą 😂

Ja jestem 13+5 i wydaje mi się, że mam mniejszy niż wcześniej 😆 ale wcześniej to pewnie były "zapowietrzone" jelita 😄
Nie wchodzę w żadne spodnie ani leginsy, kupiłam rajstopy ciążowe i w nich ciągle śmigam, czekam na paczkę z sinsay jeszcze. Więc coś tam urósł ale się rozlało i nie widać 😁
Chciałabym już mieć widoczny bęben, to może poczuje w końcu tą ciążę, bo do tej pory do mnie nie dochodzi 🤔

Ja pappy nie robiłam ale na usg mi doktorek takie cos wyliczyl i Trochę nie rozumiem tego ryzyka podstawowego i skorygowanego. W czym roznica
U mnie 1:608 i 1:12176. Podpowie ktoś? 😁
A ja właśnie, im jestem starsza, tym bardziej uwielbiam morze…. Mogłabym się w jego bezkres gapić cały dzień 😅 do tego zazdroszczę Wam, ze nie macie smogu, ze są długie, piękne plaże na spacery i szum fal…. Ech :-)
 
@Mkd92 Gratuluję zdanego egzaminu i wyników pappy 😀
@kasiaink również mieszkam blisko morza i kiedyś też nie rozumiałam fenomenu mojego rejonu, ale jak wyprowadziłam siena dwa lata i do morza miałam daleko, to tęskniłam za nim 😀. I za całym rejonem Trójmiasta, kaszub, itp. No i dlatego wróciłam, a poza tym co wieksza aglomeracja, to jednak latwiejsze życie, więcej pracy i wszystkiego 😀.
Poza tym nie zagladalam na forum 4h i znowu musialam nadrabiać hehe. Ładnie się rozpędzacie.
Odnośnie L4 ciążowym też generalnie nie słyszałam o kontrolach. Podejrzewam, ze one sa jezelina przykład kobieta się zatrudni, a po miesiącu idzie na L4 ciążowe i wtedy w sumie jest zasadne takie sprawdzanie zasadności. Różne są sytuację, ale wydaje mi się, ze jeżeli kobiety wiedzą o ciąży i chcą iść do pracy, to powinni o ciąży od razu powiedzieć pracodawcy na przykład na rozmowe kwalifikacyjnej, aby jednak pracodawca miał świadomość i wybór. Bo czasami takie kombinowania mogą sie gorzej skonczyc, a nerwy w ciazy niepotrzebne.
 
Proszę o radę doświadczonych Mam ;)
Bardzo podobają mi się kosze Mojżesza, przykładowe foto dodaję.
Myślę, żeby kupić używany, bo z tego co się orientuję używa się go tylko przez pierwsze miesiące.
Czytałam, że np podczas wyjazdu może zastąpić łóżeczko.
Czy warto? Spełnia to swoje funkcje, czy to tylko ładnie wygląda?
No piękne to jest :D
Faktycznie cudo 🥰 ja niestety nie mam w domu miejsca na takie rzeczy 🙈 jak jezdzilismy z córką w gości, to zawsze braliśmy wózek i spała w gondoli ☺
 
Proszę o radę doświadczonych Mam ;)
Bardzo podobają mi się kosze Mojżesza, przykładowe foto dodaję.
Myślę, żeby kupić używany, bo z tego co się orientuję używa się go tylko przez pierwsze miesiące.
Czytałam, że np podczas wyjazdu może zastąpić łóżeczko.
Czy warto? Spełnia to swoje funkcje, czy to tylko ładnie wygląda?
No piękne to jest :D
Ja się wypowiem, chociaż to moja pierwsza ciąża .😂
Ale z opowieści moich koleżanek ładnie to wygląda ale funkcjonalności żadnej tylko przez chwilę na początku.

Ja myślę nad dostawką do łóżka, także zeby można było sobie pojeździć nią po domu czy to salon czy kuchnia .🤪 O taką:
 

Załączniki

  • Screenshot_2023-01-13-13-27-49-214_pl.allegro.jpg
    Screenshot_2023-01-13-13-27-49-214_pl.allegro.jpg
    150,2 KB · Wyświetleń: 41
Co do brzuszka ciążowego... To ja schudłam 4 kg, ale nadrobiłam już 2 kg 😃 ale nie widzę u siebie jeszcze żadnej piłeczki 😃
U mnie niby jakiś brzuszek widać delikatny, wieczorem większy.. 😀. Od początku ciąży jestem juz jakies około 5kg co najmniej na plusie i na początku spuchlam po prostu, a jadłam tyle samo. Teraz przez miesiac waga wzrosla mi jedynie o kilogram, także ten wzrost przyhamowal chyba, bo trochę mnie to przerażało 😀
 
@kasiaink ja nad morze jeżdżę, bo cała rodzinka mojego chłopa jest tam, a my na Podkarpaciu .. więc dla mnie morze nie kojarzy się z wodą, piaskiem i muszelkami.. tylko z ciastem drożdżowym, pierogami 😂
Szczerze tylko raz byliśmy tam w okresie wakacyjnym i matko nigdy więcej ! Jeden dzień przeleżałam na plaży i byłam zmęczona 😂😂 zawsze jeździmy albo w okolicach maja, albo wrzesień/październik❤️

Wiem, że nasza rodzina też morza jako tako nie widzi w sezonie , zawsze jeżdżą z nami pospacerować po plaży i za każdym mówią, że ostatni raz byli tu z Nami w tamtym roku 😂
 
reklama
Proszę o radę doświadczonych Mam ;)
Bardzo podobają mi się kosze Mojżesza, przykładowe foto dodaję.
Myślę, żeby kupić używany, bo z tego co się orientuję używa się go tylko przez pierwsze miesiące.
Czytałam, że np podczas wyjazdu może zastąpić łóżeczko.
Czy warto? Spełnia to swoje funkcje, czy to tylko ładnie wygląda?
No piękne to jest :D
tak jak obserwuje wiele profili na instagramie tak zdania są podzielone. Jedni używają Non stop, innym tylko się kurzy. Przy córce nie miałam, teraz sie zastanawiam. Będę potrzebować coś co postawie w salonie. W sypialni na pewno będę miała dostawkę po córce.
 
Do góry