reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Hejka w piąteczek!
Mam pyt. czy któraś z Was miała lub ma zalecenia założenia szwu okrężnego na szyjkę ?
Ja pomimo, ze mam teraz ładna i długa to z uwagi na to, ze w poprzedniej ciąży mi się skróciła z niewiadomej przyczyny i finalnie nie zdążyliśmy założyć mam mieć teraz profilaktycznie zrobiony szew. Pewnie tydzień, max 2 i mnie gin położy w szpitalu - we wt będziemy rozmawiać o tym.

Niestety zaczęłam już panikować, rzeczywiście zabieg jest taki szybki i w narkozie?? Czy któraś wie czy potem można w miarę normalnie funkcjonować czy czeka mnie raczej głównie leżenie ???
Jeżeli można wiedzieć co to znaczy ze nie zdążyliście w poprzedniej ciazy
 
reklama
Ja się mojej zapytałam wprost czy mam brać dalej folik w dawcę 400 skoro w witaminach moich jest taka sama dawka a ona ze to może być za mało i mam brać witaminy plus folik żarem 800 dziennie kwasu
Ktoś jeszcze pytał do kiedy brać kwas foliowy czy cała ciąże ja czytałam gdzieś ze przez okres karmienia piersią również się go bierze ktoś coś się wypowie na ten temat?
Kurcze, też mi się wydaje że ten folik to za mała dawka. Ale sam nie będę brała podwójnej dawki.. chyba pojadę do apteki po jakiś femibion 2 albo coś podobnego .
 
I mam wyniki pappy!
Ten piątek 13go jest naprawdę mega szczęśliwy dla mnie 🥰
 

Załączniki

  • Screenshot_20230113-123455_WPS Office.jpg
    Screenshot_20230113-123455_WPS Office.jpg
    37,6 KB · Wyświetleń: 77
Dziewczyny jak wasze brzuszki ?? Ja już zaczęłam 16tc (15+1) i mam wrażenie że brzuch mam prawie niewidoczny 😔 albo mi się zdaje 🤦‍♀️🤷‍♀️ mąż mówi że brzuch większy ... Dla mnie jest taki sam jak np.w 10tc ... Chodź na zdjęciu wydaje mi się że jest większy ... Ale to chyba dlatego tak marudzę że chciała bym żeby już był ogromny 🤣🤣🤣🤣🙈 żeby każdy widział że w końcu moje marzenie się spełniło , wymodlone , wywalczone , wyplakane. Moje szczęście ❤️❤️❤️
Ja tc podobny bo 15+2 i wygladam jak min 5 miesiąc. No baryłka normalnie 😂 ale to 2 ciąża wiec po pierwszej skory wiecej i miejscówka wyrobiona... Jakby było priv to bym foto dała 😂
 
Ja to raczej jestem gruba od zawsze, więc u mnie nie będzie widać tej piłeczki albo jak się zaokrągla brzuch, całą jestem rozlana.. no i ciągle mam ogromny brzuchol. Więc nikt nawet nie zauważy, że jestem w ciąży 😂
Piersi wydaje mi się, że nie urosły..
Ja niestety też miałam wielki brzuchol już przed ciążą a teraz jeszcze wypchało mi jelita do góry tak że go wgl wciągnąć nie mogę. Ogólnie wyglądam mocno w ciąży już w 15 tc. Pytanie co dalej, jak taki otyły brzuch będzie wyglądał w zaawansowanej.

Nie ukrywam że trochę mnie to martwi pod względem estetyki 🙈
 
Ile czekałaś? ❤️
Super, gratulacje 🥰
Na wyniki równo dwa tygodnie.
Jeszcze mi babka dzisiaj podniosła ciśnienie bo dzwonie i pytam o wyniki - mowili mi w rejestracji że za dwa tygodnie będą a kobieta do mnie z japą że chyba jestem niepoważna, że to z 3 tyg jak nic trzeba czekać... ale łaskawie sprawdziła w systemie i zdziwiona sama że JUŻ są. No ale z głupim się nie będę kłóciła 🤭
 
reklama
Jeżeli można wiedzieć co to znaczy ze nie zdążyliście w poprzedniej ciazy
skróciła mi się szyjka i dostałam skiero na założenie szwu w szpitalu.
Niestety był to czas covidowy ( brak wolnych łóżek) a lekarz w szpitalu stwierdził, ze nie potrzebuje pilnego założenia szwu. Kazali mi czekać aż się zwolni miejsce, za 2 dni się zwolniło i mnie położyli ale miałam już cały dzień skurcze, w nocy odeszły mi wody i urodziłam w 21 tc.
 
Do góry