reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Mnie sam zapisał lekarz na prenetalnych 🤷 co do spania w poprzednich ciążach czytałam że najlepiej spać na lewym boku bo wtedy wszystkie narządy prawidłowo pracują ale nie wiem ile w tym prawdy... Ja chyba w każdej pozycji w nocy się 🙈🤣 ale najlepiej mi na lewej stronie z zarzuconą nogą na mężu 🤣
Podobno najlepiej na lewym, ale też słyszałam, że dobrze tak naprawdę zmieniać pozycję z lewego na prawy, bo później dziecko może mieć jakieś niesymetrie. Za to naczytałam się o spaniu na plecach i mnie stresuje jak się budzę w takiej pozycji. Podobno dopiero po 20 tygodniu jest to groźne, ale jednak nie mogę się przestawić mimo poduszki. Chyba wciąż uczę się z niej dopiero korzytać.
 
reklama
ja męża spycham z łóżka jak uciekam przed kopniakami młodej 🤣🤣🤣
Tak mój zawsze twierdzi że jest najbardziej pokrzywdzony w tym łóżku 😂🙆 ogólnie syn od około pół.roku śpi do połowy nocy w swoim łóżku (w naszej sypialni), jak dojdzie do tego córa to już sobie rozrysowuje w głowie jak to będzie wyglądało, ogólnie łóżko na całą ścianę (syna,do tego dociśnięte nasze a na koniec dociśnięta dostawka), będzie czadowo 😂😂
 
niestety chyba w ogóle nie powinno się spać na brzuchu 😔ja mam w kształcie U ,jedna nogę na boku mam wyprostowana poducha między nogi a pod plecami druga część. Ja jestem zadowolona,bo uwielbiam spać z podwinięta noga a w dodatku nie boli mnie kark. Na bóle kręgosłupa też przetestowane
Ja podglądam drashtanga na insta, ginekolog Anna Parzynska I kiedys na stories pisała ze można na brzuchu dopóki jest wygodnie.
 
Ostatnie prenatalne z tego co pamiętam są 19.01 - czy na pewno chcemy czekać aż tyle czasu na prywatny? Czy zakładamy wcześniej?

I pytanie jeszcze do dziewczyn, które już są zapisane do wątku prywatnego, które są tu od dawna i są aktywne ;)
Pojawiło się sporo nowych osób w ostatnim czasie.
Zależy nam na wzajemnym zaufaniu i zachowaniu prywatności. Większość z "nowych" osób dało się nam poznać i ja jestem zdania, żeby były również z nami na grupie prywatnej. Ale co z osobami mniej aktywnymi?

Coraz więcej osób chciałoby napisać coś więcej o sobie i swojej historii, więc myslę, że jest już odpowiedni czas.
Myślę że można pomału pisać do administratorki bo nie założy napewno tego wątku tak z dnia na dzień. Jednak ma trochę do ogarnięcia 😉
 
Hmmm czy tylko ja się jeszcze nie zapisałam na połówkowe? :D mam nadzieje że na wizycie u prowadzącej 25.01 da mi skierowanie albo powie gdzie co i jak :D
Dzisiaj zamówiłam też leginsy ciążowe z sinsay, które część z Was polecała, oby dobrze się nosiły, bo już nie ma opcji wciągnąć brzuchów 😅
Ja tez jeszcze nie dopiero co pierwsze były a już połówka 😄🙈 jutro na wizycie na pewno zapytam. A co do ruchów dzis jak lekarz chwilę badał (przy skierowaniu na glukoze) to pytał się czy czuje ruchy a ja szok bo dopiero 15 tydzień się zaczął i chyba nic nie czuje, wydaje mi się że jednak za wcześnie 😄 A i już mnie zestresował bo zapytał czy mam przodujące łożysko ale nic o tym nie wiem.🙈 mój lekarz nic nie mówił na prenatalnych...
 
Podobno najlepiej na lewym, ale też słyszałam, że dobrze tak naprawdę zmieniać pozycję z lewego na prawy, bo później dziecko może mieć jakieś niesymetrie. Za to naczytałam się o spaniu na plecach i mnie stresuje jak się budzę w takiej pozycji. Podobno dopiero po 20 tygodniu jest to groźne, ale jednak nie mogę się przestawić mimo poduszki. Chyba wciąż uczę się z niej dopiero korzytać.
O matko teraz sie zestresowałam dopiero 🥺 Ja glownie spie na plecach bo kladac sie na boku, po chwili boli mnie brzuch i rwie w klatce piersiowej. 😱
 
reklama
Podobno najlepiej na lewym, ale też słyszałam, że dobrze tak naprawdę zmieniać pozycję z lewego na prawy, bo później dziecko może mieć jakieś niesymetrie. Za to naczytałam się o spaniu na plecach i mnie stresuje jak się budzę w takiej pozycji. Podobno dopiero po 20 tygodniu jest to groźne, ale jednak nie mogę się przestawić mimo poduszki. Chyba wciąż uczę się z niej dopiero korzytać.
Ja właśnie zaczynam zwracać uwagę jak śpię, i w nocy śpię raz na prawym raz na lewym.
 
Do góry