reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Moja była z maja i odrazu na dwór w 2 dzień bo ciepło było. W lecie w domu w pieluszce fikała, a jak spała w dzień w domu to pieluchą tetrową okrywałam. Na dwór wychodziłam pod wieczór jak chłodniej i krótkie body ubierałam z czapunią cienką (bo o uszach wszyscy wkoło mówili że przewieje), jak czułam zimne nóżki lub karczek to ubiarałam skarpetki, przykrywałam pieluchą tetrową. Trzeba karczek sprawdzać czy nie zimny lub nie mokry, stópki i rączki. Dzieci lubią się pocić wiec trzeba też w wózku sprawdzać czy plecki nie mokre -ja w upały małą na boczek przekładałam.
z zimnymi kończynami to do końca nie jest dobry patent. Dzieci maja często zimne kończyny przez niedojrzały układ krwionośny. Karczek to najbezpieczniejsza opcja 😊
 
reklama
pomyliłam słoiki ,wlałam na patelnię dżem od teściowej który był w słoiku po sosie a właściwy sos stał sobie w lodówce .No cóż Gesslerowej ze mnie nie będzie .🤭🤭🤭
Może to ten słynny "baby brain" 😁😁
kiedyś słyszałam taka opinie ze dziecko powinno się ubierać odpowiednio do pogody skory my ubieramy krótki rękawek bo jest taka pogoda to dzieciątko nie potrzebuje swetra
Ja z malutkimi dziećmi nie miałam dużo styczności, za to dzieciaki w przedszkolach są przegrzewane.. końcówka wiosny ponad 20 stopni, słońce praży a dzieciaczki czapki i kurtki mają zakładać, raz się zbuntowalam i ubierałam dzieci zgodnie do pogody tak jak wychodziłam na zewnątrz w krótkim rękawku, dodatkowo dzieci biegają i się bardzo pocą... niestety u nas bardzo jest z tum problem..
nie wiem jak ze znieczuleniem ale mi zaczyna dokuczać 8 która miałam usunąć ale jakoś nie mogłam się zebrać. W dodatku wyszła tylko w połowie
Ja też muszę iść do dentysty :/ bo przed ciążą tpojawiły się ubytki nie zdążyłam tego zrobić teraz się boję:( oby dalo się zaleczyć że znieczuleniem bo ja nie dam rady bez mam bardzo wrażliwe dziąsła i zęby już dentystka sama mi to mówiła...
Ciekawe, ja z usg zawsze ta sama data przewidywanego porodu. A właśnie jest jeszcze ten pomiar pctl na usg i podane jest w procentach w moim przypadku przy crl 4.40 w 11+1 było ponad 60%. I pytanie czy to oznacza siatkę percentylową która informuje ile statystycznie jest w takim tygodniu ciąży dzieci o takich wymiarach
Ja w ogóle nie wiem jak czytać to usg🙈 nie wiem co oznaczają te skróty, jedynie rozszyfrowalam ze crl to cm dziecka😅 U mnie tez przyspiesza chociaż teraz o 1 dzień się przesunął, wiec ciekawe co będzie na kolejnej wizycie.
 
Głowa do góry! Wszystko będzie dobrze 😍😍😍 To prenatalne dziś będzie Twoje czy zwykła wizyta? Który tydzień masz dziś ?

I nie stresuj się tym detektorem. Może dzidzia się jakoś odwróciła i ciężej złapać. Czytam Wasze wpisy (te które mają detektory) i co chwile któraś się stresuje jak nie wyłapie tętna, wiec mysle, ze to naturalne. Ale jako, ze ja jestem panikara i nerwowa to chyba wolę go nie zamawiać, mimo, ze już patrzyłam na Allegro i miałam w planach to znając mnie będę schizowac jak Wy…Sama nie wiem 🤷🏽‍♀️
Ja dopiero zaczęłam przygodę z detektorem, ale na razie cały czas łapię serduszko - trochę szukam i ostatecznie w końcu jest. Ale się nie denerwuję przez ten czas, bo wiem, że dzidzia jest jeszcze malutka i się mega kręci, a detektor to nie wyrok. 😉 Trzeba sobie go wziąć na luz. 🤷🏻‍♀️ Mnie jakoś w ogóle nie stresuje, na pewno nie pojechałabym na IP, że nie umiem sama znaleźć tętna - gdybym oczywiście nie plamiła/krwawiła 😋

Co do apki, ja już się przyzwyczaiłam do przeglądarki. I tak tu często jestem, a jakbym ją miała, to chyba bym co chwilę w nią klikała 🤣 Mąż i tak się śmieje, że kiedyś tu do mnie napisze, bo tylko tak można się ze mną teraz porozumieć 🤣🤣
 
Dzień dobry! To kto dziś wizytuje?
@Będęwkoncumama! ?

Trzymam kciuki kto tam jeszcze podgląda dziś swoją dzidzię 🥰


Pisałyście o aplikacji, powiem Wam, że ja od razu sobie ją w listopadzie ściągnęłam, bo odnowiłam moje stare konto, którego użyłam w sumie chyba tylko raz 2 lata temu 🙉 i powiem Wam, ze musicie się przyzwyczaić, ale aplikacja na prwno jest bardziej przejrzysta i intuicyjna - powiadomienia wszystko na miejscu ,chociaż nie wiem jak dokładnie to działa w przeglądarce.

Ale jestem za to ciemna jeśli chodzi o odpowiadanie kilku osobom naraz 😅
z apka jest lipa bo możesz odpowiedzieć tylko na posty z danej strony i nie da się edytować. Przynajmniej ja nie umiem 🫣
 
moja przyjaciółka usuwała 8 w ciąży, także jak będzie się coś działo to jest taka opcja. Ona miała jedynie problem, że nie mogła mocnych przeciwbólowych brać potem.

tak mega ważne jest smarowanie dziecka jeśli będzie narażone na słońce, a wiele osób myśli, że jest w wózku to luz.
Moja znajoma rodziła w lipcu i dodała zdjęcie jak jej dziecko ubrane jest w wełniane skarpetki, czapkę i polar. Tak samo mam screena, jak jedna dziewczyna na insta skarżyła się, że w upał 27 stopni położna poprawiła ubiór po niej i założyła gruby sweter, czapkę i owinęła kocykiem. Tragedia 🫣

Co do kombinezonów to fakt, przy córce strasznie się z tym męczyłam. Tym bardziej, że kupiłam jej taki na 56 i się w nim topiła strasznie 😂 jak będzie prywatna grupa to wam wstawię zdjęcie jak wyglądała wychodząc zw szpitala w tym kombinezonie 🫣 ja płakałam ze śmiechu, a baby patrzyły jak na wariatkę

To współczuje tej przyjaciółce, która miała usuwana 8 i nie mogła brać mocnych przeciwbólowych.. jeśli to była górna to jeszcze „pół biedy”, ale dolne ósemki są straszne i najgorsze. Miałam jedna wyrywana, która nawet nie wyszła, wiec rozpinane dziąsło i pełno szwów. Tragedia. Bez leków bym chyba umarła 😳
 
Dziś 13+1 według ostatniego USG ...dziś prenatalne a jutro zwykła wizyta ... Mogłam na odwrót zrobić 🙈🙈🙈🙈🙈
Mam nadzieję że będzie wszystko dobrze . 🙏🙏🙏🙏

Będzie wszystko dobrze😍!
Dla pocieszenia powiem Ci, że tez się stresowałam przed wizytą i w głowie miałam myśli, ze też mogłam się najpierw umówić na zwykła, a dopiero jak będzie Ok to na drugi dzień prenatalne 🙈 My po prostu już tak schizujemy to normalne.
Powiem Wam, ze chciałabym mieć tyle spokoju ile maja faceci… oni owszem, tez to wszystko przezywają, tylko trochę w inny sposób, bardziej to kryją może.. Ale nie maja tylu nerwów i myśli w głowie co my. Zazdroszczę im tego luzu i spokoju 😂
 
Będzie wszystko dobrze😍!
Dla pocieszenia powiem Ci, że tez się stresowałam przed wizytą i w głowie miałam myśli, ze też mogłam się najpierw umówić na zwykła, a dopiero jak będzie Ok to na drugi dzień prenatalne 🙈 My po prostu już tak schizujemy to normalne.
Powiem Wam, ze chciałabym mieć tyle spokoju ile maja faceci… oni owszem, tez to wszystko przezywają, tylko trochę w inny sposób, bardziej to kryją może.. Ale nie maja tylu nerwów i myśli w głowie co my. Zazdroszczę im tego luzu i spokoju 😂
Ja też 🙈🙈 serioo 🙈
Mój to od razu mówił że będzie wszystko dobrze i ciągle tak powtarza.



Ale znalazłam serduszko 😍😍😍😍 jestem spokojna już , tzn. trochę bo muszę jeszcze usłyszeć że maleństwo jest zdrowe i będzie to pełnią mojego szczęścia 😍😍
 
moja przyjaciółka usuwała 8 w ciąży, także jak będzie się coś działo to jest taka opcja. Ona miała jedynie problem, że nie mogła mocnych przeciwbólowych brać potem.

tak mega ważne jest smarowanie dziecka jeśli będzie narażone na słońce, a wiele osób myśli, że jest w wózku to luz.
Moja znajoma rodziła w lipcu i dodała zdjęcie jak jej dziecko ubrane jest w wełniane skarpetki, czapkę i polar. Tak samo mam screena, jak jedna dziewczyna na insta skarżyła się, że w upał 27 stopni położna poprawiła ubiór po niej i założyła gruby sweter, czapkę i owinęła kocykiem. Tragedia 🫣

Co do kombinezonów to fakt, przy córce strasznie się z tym męczyłam. Tym bardziej, że kupiłam jej taki na 56 i się w nim topiła strasznie 😂 jak będzie prywatna grupa to wam wstawię zdjęcie jak wyglądała wychodząc zw szpitala w tym kombinezonie 🫣 ja płakałam ze śmiechu, a baby patrzyły jak na wariatkę
ja to samo! 56 był totalnie wielki 😂
 
reklama
Tak czytam Was jaka macie wiedzę na temat ubioru bobasów itd a ja jestem w tym TOTALNIE ZIELONA. Nigdy nie miałam do czynienia z maluchami. Szukam w internecie co jest mi potrzebne , co powinnam zakupić:D i gubię się w tym haha
 
Do góry