reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Pisałyśmy już jakiś czas temu o teście Pappa. Cały czas byłam przekonana, że będę robić to badanie, ale na wczorajszej wizycie mój ginekolog powiedział, że nie jest potrzebne według niego. Nadmienił, że rozmawiał nawet z kimś ważnym z polskiego towarzystwa ginekologów i tylko kwestia czasu, aż to badanie zostanie wycofane. Sama juz nie wiem co myśleć, bo mu ufam. Był jeszcze niedawno ordynatorem w szpitalu położniczym.
Ma mi zrobić pożądane USG, ale bez testu Pappa. Mam jeszcze trochę czasu na przemyślenia.
O. To ciekawe. Ja miałam podobnie z nifty ale ono jest "ponad zakres", chciałam robic i moja gin mnie zniechęciła.. ale pappe zalecała 🙃
 
reklama
Ja oprócz zwykłej morfologii, moczu, tarczycy, kiły, HIV nie miałam żadnych więcej badań zalecanych 😱 powiedźcie czy robić coś na własną rękę albo zasugerować lekarzowi? 🤔 Co do testów to ja pappa mam zalecene na skierowaniu więc pewnie zrobię ale cały czas rozważam nifty jednak cierpliwie czekam na USG prenetalne i wtedy zobaczę co na to lekarz... Dziewczyny jak po wizytach?
 
Jej, ja mam ferrytyne na poziomie 10 😓 niestety poniżej normy. Ostatnio lekarz powiedział,że będziemy suplementowac żelazo,ale w drugim trymestrze,bo są jakieś badania,które nie zalecają brania żelaza w I trymestrze. Co do Pappa to nie chciałam robić ale przekonał mnie,że i tak mam refundowane, a właśnie może wykryć problemy z łożyskiem albo ryzyko stanu przedrzucawkowego (a akurat moja mama miała stan przedrzucawskowy ze mną w ciąży). Zrobię więc ale i tak myślę jeszcze o Nifty albo Sanco.
Dziewczyny, współczuję chorób, ja walczyłam z zatokami przez dwa tyg, byłam już na granicy antybiotykoterapii ale ostatecznie mi przeszło po tonie naturalnych specyfików i częstych inhalacjach. Zdrówka dla Was! Teraz taki czas,że niestety wszyscy wokoło chorzy...
 
Mnie wyszło to jak w załączniku. Ale to nie ma co porównywać, bo do tych wyników stosuje się specjalne algorytmy w tym dane z pomiarów usg, wiek matki, historie położnicza, wiec każda z nas może mieć inne wyniki i inne normy 🤷‍♀️🤷‍♀️
 

Załączniki

  • A3EF54A8-80E4-4B2C-9F95-F263EE407455.png
    A3EF54A8-80E4-4B2C-9F95-F263EE407455.png
    151,1 KB · Wyświetleń: 62
Ja mam takie coś in oczywiście już sobie dopowiedzialam i dopisałam całe historię do tych wyników, pomimo że absolutnie nic nie mówią
 

Załączniki

  • Screenshot_2022-12-20-14-19-38-775_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-12-20-14-19-38-775_com.android.chrome.jpg
    85,6 KB · Wyświetleń: 54
reklama
Hej, jak często puszczaja Wam bicie serduszka? Ja jestem w 11 tygodniu ciąży i już dwa razy. A czytałam że USG dopplerowskie nie jest za dobre w tak wczesnej ciąży
 
Do góry