reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Chętnie przyjmiemy ;) ale napisz choć zdanie o sobie. Daj nam się poznać - który tydzień ciąży u Ciebie? Jak się czujesz?
U mnie 11+1. Taka ciążą z zaskoczenia, nie planowana. Mam już 2 dzieci i 3 jakoś tak wyszła. Od początku czuje się fatalnie. Wymiotuje prawie całą dobę. Dużo schudłam i czekam aż wrócę chociaż do wagi wyjściowej. Próbuję odszukać forum ale dużo wpisów. Co stosujecie na wymioty? Dostałam lek na receptę ale mam obawy przed braniem go.
 
reklama
Miało być hcg. W recepcji mi powiedzieli, że pełne badania 1 trymestru to usg, pappa i hcg ( z krwi).
400zl za usg, plus 180( 2x90) za te badania z krwi i zastanawiam się czy każda robi hcg. Pappa rozumiem, ale hcg to chyba na początku ciąży się robi.
bo to jest test podowjny i zeby wyszly wyniki to musza byc te dwa badania z tego co kiedys czytalam :)


Hej dziewczyny! Ja samopoczucie o wiele leoiej , choc wczoraj bylismy na jarmarku swiatecznym I tak zmarzlam ze wieczorem goraczka mi nachodzila..mialam najwiecej 37.9 ale nie mialam nic na zbicie co moglam wziac...wiec pilam herbstki z cyt I modem , teraz juz jest okej :)

Mam dzis sporo do ogarniecia ,mezu ma urodziny wiec tescie wleca na kawke na prwno , do tego jeszcze mam wigilie firmowa dzis na ktora sie wybieram na troszke :) po za tym ogarnac w koncu mieszknaie musze bo masakra. Takze trzymajcie kciuki zeby mi sily wystarczylo :D a wam zycze milego dnia I trzymam kciuki za wizytujace 💜

U nas dzis 9+4 :)

A co do watku prywatnego ja bym sie jeszcze troszkę wstrzymala :)
 
U mnie 11+1. Taka ciążą z zaskoczenia, nie planowana. Mam już 2 dzieci i 3 jakoś tak wyszła. Od początku czuje się fatalnie. Wymiotuje prawie całą dobę. Dużo schudłam i czekam aż wrócę chociaż do wagi wyjściowej. Próbuję odszukać forum ale dużo wpisów. Co stosujecie na wymioty? Dostałam lek na receptę ale mam obawy przed braniem go.
U mnie ciąża też z zaskoczenia bo za mc kończę 46 lat 🙉🙊🙈 syn ma 14 a córka 23 🙉🙊🙈
 
No właśnie nie wiem po co to by było. Zrobię tylko pappa.


"Co to jest i na czym polega test PAPP-A?

Test prenatalny PAPP-A, nazywany również testem podwójnym, wykonywany jest od 10. do 14. tygodnia ciąży (optymalnie w 11.-12. tygodniu ciąży). Polega on na pomiarze we krwi kobiety ciężarnej biochemicznych parametrów - stężenia ciążowego białka osoczowego A (białka PAPP-A) oraz wolnej podjednostki gonadotropiny kosmówkowej (beta-HCG). Są to substancje wytwarzane podczas ciąży, pełniące rolę biochemicznych markerów ciąży."
 
bo to jest test podowjny i zeby wyszly wyniki to musza byc te dwa badania z tego co kiedys czytalam :)


Hej dziewczyny! Ja samopoczucie o wiele leoiej , choc wczoraj bylismy na jarmarku swiatecznym I tak zmarzlam ze wieczorem goraczka mi nachodzila..mialam najwiecej 37.9 ale nie mialam nic na zbicie co moglam wziac...wiec pilam herbstki z cyt I modem , teraz juz jest okej :)

Mam dzis sporo do ogarniecia ,mezu ma urodziny wiec tescie wleca na kawke na prwno , do tego jeszcze mam wigilie firmowa dzis na ktora sie wybieram na troszke :) po za tym ogarnac w koncu mieszknaie musze bo masakra. Takze trzymajcie kciuki zeby mi sily wystarczylo :D a wam zycze milego dnia I trzymam kciuki za wizytujace 💜

U nas dzis 9+4 :)

A co do watku prywatnego ja bym sie jeszcze troszkę wstrzymala :)
Tez byłam wczoraj na jarmarku
 
reklama
Do góry