reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Czy zastanawialiście się pod czym będzie spał maluszek latem (otulacz,śpiworek, rożek)? To nasz pierwszy bejbis i nie wiem jak to wygląda
Mój pierwszy syn urodzil się w sierpniu, w dzień przykrywałam go pieluszka a na noc bawełnianym kocykiem i było w porządku. Teraz myślę, że zakupię taki bawełniany otulacz i zobaczę czy się sprawdzi, bo starszy nie lubił być mocno owinięty wkurzał się
 
reklama
I powiem Wam, że coraz częściej czuje ruchy małego człowieka i już zapomniałam jakie to jest fajne.
Jak to rozpoznać? U mnie 16+2 i dziś jedząc słodkie ciasto poczułam takie jakby pulsowanie z lewej strony podbrzusza. Najpierw się wystraszyłam, że to bol, ale szybko minęło No u nie bolało mimo wszystko 😅 za jakieś pół godziny znowu to poczułam, potem jeszcze raz i jeszcze... myślałam że może mięsień mi drży albo się przeciążyłam, wieczorem brałam prysznic i jak tylko zmoczylam ciało ciepłą wodą to znowu poczułam takie pulsowanie, ale trwało chwilę dłużej 😃 zastanawiam się czy to już to, czy jeszcze nie :) trudno mi opisać dokładnie to uczucie, ale dziś pojawiło się wielokrotnie a wcześniej nigdy
Ja dziś nawet nieźle się czuje. Nawet byłam z dziećmi na sankach. Wczoraj miałam kiepski dzień. Robiłam porządki w szafie i "o tych spodni to nawet nie miałam na sobie, a w tamte to się nie zmieszczę już" i wiem że w ciąża i że nie pierwsza już, ale jakoś strasznie mi ciężko się przyzwyczaić że dupsko mi rośnie i wskazówka na wadze się dziwnie przesuwa 😔🤔. I jak stanę przodem albo tyłem przed lustrem to jest nawet ok, ale jak bokiem to luuudzie....jakbym zjadła piłkę lekarską a to dopiero 18/19 tydzień
Ja jestem w pierwszej ciąży, całe życie byłam na diecie i ćwiczeniach, a nagle muszę zaakceptować, że waga rośnie 🙈 Przytyłam w sumie 3,5-4kg, nawet dopielam się ostatnio w jeansy sprzed ciąży, oczywiście ich nie noszę bo są za bardzo dopasowane i uciskałyby brzuch... nie martwię się o wagę, najważniejsze jest dziecko, ale też sie boję jak będę wyglądać.... 😵‍💫
 
My po woli zaczynamy kompletować grubszą wyprawkę bo to pierwsze dziecko wiec musimy kupić wszystko od podstaw 🙈 Mamy już mebelki, łóżeczko, dostawkę do łóżka u nas drewniana. Wózek zdecydowaliśmy się na Anex e-typ, nosidełko z bazą samochodową Isofix, butelki do karmienia, jakaś kołderka. Kupujemy wcześniej bo wszystko jest bardzo drogie i na ostatnia chwile na pewno zaboli wydać duża kwotę a tak rozkłada się na miesiące :D Na razie wszystko uniwersalne bo nie znamy płci dziecka ale czuje że to dziewczynka a mąż liczy na synka 😁 Jeśli chodzi o ciuszki już się nie mogę doczekać zakupów, już szukam uniwersalnych w beżach bo one bada pasować i do chłopca i dziewczynki. No i szukam elektronicznej niani ale doszłam do wniosku że kupimy na ostatnia chwile żeby miała jak najdłuższa gwarancje. Mamusie jak się czujecie ? Mnie ostatnio boli głowa 🙈
O proszę, my jeszcze sie nie zabieramy, ciąża z pewnym ryzykiem więc woleliśmy nie kompletować pewnie zaczniemy za ok miesiąc, my to ciągle teraz po lekarzach latamy, okazuje się że chyba i ginekolog będę musiała zmienić mam w Luxmed wybrana i myślałam że będzie mi łatwiej ją umówić jak będzie prowadzić moja ciążę a tu w ciągu 3 tyg żadnych wolnych wizyt sprawdzam codziennie rano czy ktoś nie zrezygnował 🤦 a jak zadzwonili do mojej ginekolog czy mogą mnie dopisać to nie wyraziła zgody 😳 i co 3tygodnie ciągle problem 😏 specjalnie opłacalam prywatną opiekę roczna by nie było takich problemów a tu teraz gorzej jak z NFZ więc chyba czeka mnie zmiana 😏 czy ktoras z Was też korzysta z takiej opieki i też macie ten problem?
 
My po woli zaczynamy kompletować grubszą wyprawkę bo to pierwsze dziecko wiec musimy kupić wszystko od podstaw 🙈 Mamy już mebelki, łóżeczko, dostawkę do łóżka u nas drewniana. Wózek zdecydowaliśmy się na Anex e-typ, nosidełko z bazą samochodową Isofix, butelki do karmienia, jakaś kołderka. Kupujemy wcześniej bo wszystko jest bardzo drogie i na ostatnia chwile na pewno zaboli wydać duża kwotę a tak rozkłada się na miesiące :D Na razie wszystko uniwersalne bo nie znamy płci dziecka ale czuje że to dziewczynka a mąż liczy na synka 😁 Jeśli chodzi o ciuszki już się nie mogę doczekać zakupów, już szukam uniwersalnych w beżach bo one bada pasować i do chłopca i dziewczynki. No i szukam elektronicznej niani ale doszłam do wniosku że kupimy na ostatnia chwile żeby miała jak najdłuższa gwarancje. Mamusie jak się czujecie ? Mnie ostatnio boli głowa 🙈
Aaa odnośnie bólu głowy ostatnie dni w końcu spokój dotychczas od samego początku miałam już 3 ogromne migreny i prawie codziennie ból głowy mogłabym na palcach u rąk policzyć ile dni mnie nie bolała 😔
 
Mamusie czy pijecie kawę w ciąży ? Mojej szwagierce lekarz powiedział że może wypić jedna filiżankę dziennie, sama zapomniałam się dopytać i może to nie mądre ale pije rozpuszczalna z bardzo malutkiej i płaskiej łyżeczki z duża ilością mleka mam nadzieje że to nie zaszkodzi dzidziusiowi. W herbacie tez jest kofeina a lekarz pozwoli mi ja pic jak spytałam czy nie pije za dużo. Robiłam cały dzbanek z cytryna ale później zgaga i jakoś się odzwyczaiłam.
I tu o właśnie nie powinno się przekraczać ok200mg dziennie i pamiętać trzeba że kofeina jest w różnych produktach, nie tylko kawa ale herbata, czekolada, napoje gazowane itd zależne jest to od tego jak kto się odżywia ale też nie jest polecaną 🙂 mnie kawosza prawie od początku ciąży od kawy odrzucało, mysle że i dobrze ale okropne uczucie niskociśnieniowiec i bez kawy 🙃 kiedyś piłam po 3-4 filiżanek a nagle nic, normalnie spałam na stojąco 😅 ale od pewnego czasu mnie nie odrzuca i dziś wypiłam mała mrożona słabsza aaale miałam nagle energii 🙃😜
 
Ja ostatnio myślałam właśnie o kołderce bo jak będzie gorąco czy dziecko będzie spało pod kołderką czy raczej myśleć o czymś innym? Pierwsze dziecko nie bardzo wiem co tak naprawdę będzie potrzebne na początek. I czy ciuszki szykować bardziej z długim czy z krótkim rękawem. Bo patrząc na rozmiary 50 i 56 to są i takie i takie. Noworodek musi mieć ciepło, ale ciotka mówiła że ubierać dziecko tylko 2 do 5 stopni cieplej niż siebie, ale czy to prawda? Bo ja zawsze z krótkim rękawem czy zima czy lato i tak myślę czy brać te słowa do siebie?
A czy kołderki nie są niezalecane dla noworodków? Czytałam że nie powinno się że bardziej otulacze bo z kolderka może maleństwo sobie nie poradzić
 
Co do bólów mam podobnie, też się martwiłam bo powinno tylko ciągnąć, w poniedziałek miałam wizytę pani dr tłumaczyła że okres od 13 do 18 tygodnia dziecko rośnie najszybciej dlatego takie bóle, macica i więzadła pracują na pełnych obrotach. Kazała się nie martwić. Mnie dodatkowo łapie ból gdy mam pęcherz pełny (chodź moja ginekolog jest starej daty i nie jest na bieżąco z nowościami w ginekologii) pozostaje mi jej słuchać. Prenatalnych i NiFTY wszystko wyszło super chyba nie ma się czym martwić.
A mnie totalnie nic a bałam się bo mam problemy z lędźwiowym ale to mam dalej tak samo jak wcześniej ale żadnego ciągnięcia a dzidzia niby wielkości jak być powinna aktualnie jesteśmy 18+4 i na razie tylko jak dotykam brzucha to czuję że już jest twardszy ale brzuchola to już mam 🤭 i ostatnio poczułam tzw motylkowanie ❤️
 
reklama
Cześć dziewczyny 😀
Jak się dzisiaj czujecie ? U mnie szaro, buro i ponuro ale dzień od razu stał się lepszy ponieważ pierwszy raz poczułam ruchy maleństwa ☺️🥰 To takie delikatne muśnięcia, przypominające bulgotanie w brzuszku ale o wiele delikatniejsze. A jak to jest u was mamusie ?
Też ostatnio poczułam ❤️
 
Do góry