reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Tutaj mówią żeby makrele, łososia czy śledzi (tłustych ryb) nie jeść więcej niż 2 razy w tygodniu ponieważ kumulują więcej substancji toksycznych niż chude ryby. Tuńczyka max 4 puszki w tygodniu bo ma w sobie dużo rtęci.
Ja myślę, że jak zaspokoiłam swoja zachciankę na makrele dziś, to już jej nie ruszę do końca ciąży 🤣
 
reklama
Dziewczyny jestem przegrywem roku 🤣🤣🤣 pada u mas deszcz ze sniegiem ...ponuro ...mi nie dobrze I siedze w szlafro nadal, chcialam ugotwac rosol a ze nie chcialo mi sie ruszyc do sklepu zamowilam zakupy na glovo 😁🤣 I Uwaga hit : to czego najabrdziej potrzebowalam WLOSZCZYZNY NIE BYLO a reszte zakupow dobieralam zeby mie wyszlo mi se wiecej za dostawe zaplacilam🤣🤣🤣 zrobie placki ziemniaczane 🤣🤣🤣🤣🤣 taaaadaaaam😅
 
Jak wyglądają Wasze karty ciąży? Mi na pierwszej wizycie lekarz dał taka jakby teczkę (a4) i po każdej wizycie dostaje nową kartkę z opisem i zdjęciem, tam są wszystkie dane odnośnie który tydzień, dane dzidziusia z usg, lekarz dopisuje wyniki ostatnich badań, jakie mu dostarczyłam, moja waga i ciśnienie, zalecenia itp.
W tej teczce tez trzymam wszystkie wydrukowane wyniki z laboratorium włącznie z grupa krwi (która potwierdziłam już, bo jakiś czas temu o to Was pytałam 😊)
Jak to wyglada u Was?
Też mam teczkę A4, w której mam dosłownie wszystko... wraz z długością ciąży rośnie ilość dokumentacji, dla mnie np. ta teczka z Pregny pod koniec okazała się za mała. A ja już tak mam, że wszystko muszę mieć w 1 miejscu :-)
 
Pamiętacie jak wczoraj marudziłam, że miałam wysoki cukier na pierwszym badaniu 92- a norma jest do 91.
To dziś zrobiłam jeszcze raz, właśnie odebrałam wynik i żeby było śmiesznie mam 68 na czczo , a widełki zaczynaja się od 70 !

nie no ja oszaleje. W tej mojej ciąży nie mam nic książkowego, nawet ciśnienie mam ledwo 110/60,a w gabinecie 140/90.
.
Przypadek beznadziejny ze mnie .
 
Jak wyglądają Wasze karty ciąży? Mi na pierwszej wizycie lekarz dał taka jakby teczkę (a4) i po każdej wizycie dostaje nową kartkę z opisem i zdjęciem, tam są wszystkie dane odnośnie który tydzień, dane dzidziusia z usg, lekarz dopisuje wyniki ostatnich badań, jakie mu dostarczyłam, moja waga i ciśnienie, zalecenia itp.
W tej teczce tez trzymam wszystkie wydrukowane wyniki z laboratorium włącznie z grupa krwi (która potwierdziłam już, bo jakiś czas temu o to Was pytałam 😊)
Jak to wyglada u Was?
Ja mam taką mini teczkę z przegródkami i tam usg i moja kartę w karcie badania waga itp
tylko jeśli nie są całkowicie poddane obróbce termicznej. Czyli np łosoś wędzony kanapkowy, ze względu na ryzyko listeriozy (chociaż ja zgrzeszyłam w zeszłym tygodniu, narazie żyje ;) ). Taka makrela wędzona wydaje mi się ze nie jest surowym mięsem 🤔
Wędzone "nie zaleca" się ale tak samo nie zaleca się picie kawy czy herbaty, chodzi o dym wędzenia myślę że raz na jakiś czas nic się nie stanie ja odpuściłam z tym jedzeniem totalnie 😄 na razie nie mam ochoty na wędzone ale jak mnie najdzie no na tą makrele to zjem 😆 to nie surowa ryba.. Ciekawa jestem jak to wygląda w innych krajach właśnie pewnie w każdym inne zalecenia a ciaza to ciaza taka sama u każdej kobiety 🤯🙈
 
reklama
Ja chciałam iść od kwietnia, ale biorąc pod uwagę moje słabe samopoczucie ostatnimi czasy chyba pójdę od lutego.
Za to zastanawiam się jak to działa, czy jak mnie miesiąc czy dwa nie będzie to już będą szukać zastępstwa, czy muszę zacząć być na macierzyńskim i dopiero wtedy. Bo teoretycznie mogę z L4 wrócic i do samego końca.
nie wiem czy to zależy od firmy ale w mojej było tak że po 30dniach l4 zatrudniają na moje miejsce kolejnego pracownika
 
Do góry