reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

3 stycznia miałam pobierana krew .Moja cierpliwość dziś właśnie się skończyła i choć teoretycznie panie z przychodni nie mają na to wpływu to gdyby była informacja na samym początku 10 dni a nie max tydzień to też człowiek inaczej by odbierał tą sytuację ...Teraz mam nadzieję że chociaż do przyszłej środy będzie bo mam już umówiona amniopunkcje.

Dokładnie tak jak mówisz, człowiek psychicznie by się nastawił na czekanie np. 2 tyg a nie tydzień..
w takim razie życzę Ci żebyś jeszcze znalazła w sobie troszkę cierpliwości 💚
 
reklama
To też zależy od liczby zatrudnionych pracowników .Mojej siostrze całą ciążę płacił pracodawca nie ZUS .
tez słyszałam, ze to od ilości pracowników zależy. Ja w poprzedniej ciąży powyżej tych 33 dni przelew na konto miałam dalej z mojej firmy… nie jest tak, ze pracodawca rozlicza się z ZUS?
 
Dziewczyny jak wasze brzuszki ?? Ja już zaczęłam 16tc (15+1) i mam wrażenie że brzuch mam prawie niewidoczny 😔 albo mi się zdaje 🤦‍♀️🤷‍♀️ mąż mówi że brzuch większy ... Dla mnie jest taki sam jak np.w 10tc ... Chodź na zdjęciu wydaje mi się że jest większy ... Ale to chyba dlatego tak marudzę że chciała bym żeby już był ogromny 🤣🤣🤣🤣🙈 żeby każdy widział że w końcu moje marzenie się spełniło , wymodlone , wywalczone , wyplakane. Moje szczęście ❤️❤️❤️
 
Co do L4 to ja jestem w domu od samego początku ciąży ostatni raz byłam w pracy 10 listopada potem byłam na zwykłym L4 bo dopadło mnie przeziębienie (około 7dni) następnie miałam już zwolnienie od ginekologa bo przez ciągłe mdłości i wymioty nie byłam w stanie pracować .Pracuje w gabinecie stomatologicznym więc ciężko by było przy pacjentach wychodzić na "pawia". Mój ginekolog na początku mówił ,że w drugim trymestrze jak będzie ok to normalnie mogę wrócić do pracy a na ostatniej wizycie usłyszałam ,że przez te złe wyniki i przepuklinę pępowiny ciąża zalicza się jako patologiczna i L4 pewnie będzie do końca .W sumie w ostatecznym rozrachunku dostam jakieś 200 zł mniej wypłaty niż gdybym pracowała więc to powiedzmy koszt paliwa .Nawet czysto ekonomicznie lepiej siedzieć w domu i się nie narażać na grypę i inne zarazki tymbardziej jak mam doczynienia z ludźmi z "otwarta " buzia i fruwającymi ślinami.
 
3 stycznia miałam pobierana krew .Moja cierpliwość dziś właśnie się skończyła i choć teoretycznie panie z przychodni nie mają na to wpływu to gdyby była informacja na samym początku 10 dni a nie max tydzień to też człowiek inaczej by odbierał tą sytuację ...Teraz mam nadzieję że chociaż do przyszłej środy będzie bo mam już umówiona amniopunkcje.
Rozumiem cie, sama bym czekała jak na szpilkach dzień w dzień:/ powinna być informacja ze czas jest od przyjęcia próbki :/
Dziewczyny jak wasze brzuszki ?? Ja już zaczęłam 16tc (15+1) i mam wrażenie że brzuch mam prawie niewidoczny 😔 albo mi się zdaje 🤦‍♀️🤷‍♀️ mąż mówi że brzuch większy ... Dla mnie jest taki sam jak np.w 10tc ... Chodź na zdjęciu wydaje mi się że jest większy ... Ale to chyba dlatego tak marudzę że chciała bym żeby już był ogromny 🤣🤣🤣🤣🙈 żeby każdy widział że w końcu moje marzenie się spełniło , wymodlone , wywalczone , wyplakane. Moje szczęście ❤️❤️❤️
Ja tez mam mały w obcisłych ubraniach lekko widać, ale nikt by nawet nie zauwazyl 😄 już się oczywiście tym stresowałam że dziecko nie rośnie 😆🙈 ale widocznie u każdej kobiety jest inaczej a w pierwszej ciąży później widać (podobno)
 
Dziewczyny jak wasze brzuszki ?? Ja już zaczęłam 16tc (15+1) i mam wrażenie że brzuch mam prawie niewidoczny 😔 albo mi się zdaje 🤦‍♀️🤷‍♀️ mąż mówi że brzuch większy ... Dla mnie jest taki sam jak np.w 10tc ... Chodź na zdjęciu wydaje mi się że jest większy ... Ale to chyba dlatego tak marudzę że chciała bym żeby już był ogromny 🤣🤣🤣🤣🙈 żeby każdy widział że w końcu moje marzenie się spełniło , wymodlone , wywalczone , wyplakane. Moje szczęście ❤️❤️❤️
Ja mam dzisiaj 15+3 i brzuszek lekko zaokrąglony pod pępkiem... ale no nie jest to śliczna ciążowa krągłość, raczej jakbym dobrze pojadła jakiegoś kebsa 😁
Ale to wszystko zależy od budowy każdej z nas, wiadomo ze brzuch brzuchowi nierówny :)
 
A druga sprawa to PODRÓŻE, więc mieliśmy jechać na kilka dni do Zakopanego właśnie na ferie ze znajomymi, niestety zrezygnowaliśmy ze względów finansowych- koszty Nifty nas pochłonęły i odpuszczamy. Za dużo wydatków jak na jeden miesiąc. Chociaż bardzo się cieszyłam na ten wyjazd .. 🥺

Ale mamy w planach wybrać się na morze, do rodzinki❤️ tak w okolicach marca i tu moje pytanie jak z lataniem samolotem w ciąży ?
Bo obliczyliśmy wszystko i bardziej komfortowo i cenowo wyjdzie jednak kupić bilet na samolot niż wydać na paliwo i 10godz jazdy samochodem to mnie wykończy.😵
Zapytam jeszcze mojego lekarza wiadomo, ale może któraś mi podpowie .
Dziewczyny czy kwas foliowy bierze się przez całą ciążę ?
Ostatnio byłam w aptece i powiedziałam Pani że chce kwas foliowy już na 2 trymestr i dała mi FOLIK i tak czytam na ulotce, że to jest do końca pierwszego trymestru. I tak nie wiem co teraz zrobić .. narazie biorę PUERIE UNO. + Magnez i Acard biorę z zalecenia lekarza.

A wy co bierzecie ?
Na co bierzesz Acard i do kiedy?
Ja biorę to co ty z dha jako witaminy do tego folik bo moja powiedział ze 400 to za mało ,magnez Już nie pamietam na co i luteine i teraz coś na bakterie w moczu z witamina c do tego
 
Ja pracuję na HO ale ostatnio mocno się zastanawiam czy już nie iść... Słabo się czuję, jestem nieskupiona w pracy z w nocy źle sypiam i w weekendy dopiero dosypiam do 11-12. A tak to w tygodniu na 8 wstaję.
Słabo się też czuję psychicznie, chętnie skupiłabym się bardziej na sobie, a tak po pracy (w której i tak ciężko mi cokolwiek ruszyć przez 8h i potem się stresuję że mam zaległości) jestem tak zmęczona komputerem że leżę na kanapie i tyle z dnia 🙈
Chciałam poczekać z tym do prywatnego ale już nie daje rady, muszę was poprosić o obiektywną ocenę sytuacji, co mam robić?
Dodam że boje się też że jak przejdę na l4 to będę trochę ,"więźniem" w domu bo podobno to L4 chodzone w ciąży też jest na zakupy w spożywczaku, aptekę i lekarza. A jak się trafi kontrola to pech. A jak będę musiała siedzieć kilka miesięcy w 40 m2 to będzie jeszcze gorzej.
Raczej nie kontrolują kobiet w ciazy chociaż ja słyszałam o takim przypadku kolega z pracy mówił kiedyś ze Sasiadka wraca z zakupów już w zaawansowanej ciazy a oni jakoś pod drzwiami costam gadali ale co z tego wyszło nie pamietam
 
reklama
Właśnie znalazłam takie coś na temat wyjazdów w ciąży:
" Lekarz może wystawić ciężarnej kobiecie zaświadczenie, że nie widzi przeciwwskazań do wyjazdu lub zaleca odpoczynek w określonych warunkach. Dodatkowy argument przemawiający za potrzebą wyjazdu stanowi zwiększone zapotrzebowanie na jod w okresie ciąży, a jak wiemy, najwięcej tego pierwiastka jest właśnie nad Morzem Bałtyckim."

No i ogólnie ciężko coś stwierdzić z tymi "wakacjami" w ciąży bo z jednej strony jest to czas wypoczynku dla kobiety a z drugiej teoretycznie nie można, trzeba przebywać w miejscu w którym się podalo..ewentualnie zgłosic miejsce przebywania .

Już się zagubiłam
 
Do góry