reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

A czy ktoś może mi wyjaśnic co wada ma do CC? ;)
Dzisiaj pytałam się mojej Pani doktor i sama wada w sumie nie wiele ma do CC.
Duże wady zaczynają się od -8.
Bardziej chodzi o odklejanie się rogówki lub siatkówki i to należało by ewetualnie skonsultować z lekarzem okulistą.
Ja już się ucieszyłam, że w sumie nie mam az tak dużej wady wzroku l, jak -8, bo u mnie oscyluje na poziomie -4,-5.. ,no ale jak bylam dzieckiem to moja starsza siostra rzucila we mnie klockiem i niefortunnie trafiła w lewe oko.. W efekcie miałam zerwana siatkowe, rogówkę, itp. I dlatego musze to skonsultować z lekarsem, bo mimo wszystko chciałabym rodzic silami natury.
 
reklama
Boże jak dobrze że mam wszystko z tych droższych rzeczy typu wózek, łóżeczko, przewijak, fotelik 🙈 za to czekają mnie mega wydatki z zakupem mebli młodej do pokoju i do nowej sypialni 🤦 muszę sobie chyba rozpisać już zakup chociaż po jednym meblu na miesiąc żeby nie zbankrutować 🤣
 
Ja jadłam w święta swojski pasztet z dziczyzny z wiadomym składem. A tak to planowałam sobie zrobić swój w Thermomixie, tylko nie mam siły na żadne dodatkowe czynności. Czekam na jakiś przypływ energii w 2 trymestrze...
Ja wcale jakiegos przypływu energii nie mam, ale na pewno jest lepiej niż w 1 trymestrze ;-)
Ja tez czekam na ta energię 😅 bo jak czytam to podobno 2 trymestr jest określany jako „złoty czas” czy coś w tym stylu, nie powiem, bo jest lepiej ale do nadmiaru energii jeszcze mu brakuje 😂
Mnie przyjaciółka, która urodziła w czerwcu tak mówiła jak byłam w 1 trymestrze: „zobaczysz przyjdzie drugi trymestr i będziesz miała super powera, nic się nie martw!” Rozmawiam z nią ostatnio i mówię tak: „Stara mówiłaś mi, ze w drugim trymestrze jest mega przypływ energii, a ja tego nie czuje, jedyne co to znikły mdłości” a ona na to: „a to ja tez nie czułam różnicy między 1 a 2 trymestrze w samopoczuciu, ale w książkach piszą, ze tak jest to myślałam, ze może Ty tak będziesz miała” 😂😂😂
Ja sobie wpisałam aktualny tydzień po USG z prenatalnego, żeby widzieć na bieżąco co i jak :D
Ale w sumie tak się zastanawiam czy dobrze zrobiłam, bo nie wiem w sumie, którą datę powinno się brać po uwagę.. Tą z om czy z usg 🤔
U mnie lekarka uwzględnia datę z prenatalnych…
To ja mam teraz rozkimnę czy u mnie tętno nie było za niskie.. Lekarz mówił, że wszystko ok, ale do samego tętna się nie odniósł. A wpisał do książeczki 150 w 12+4.
Chyba większość z Was miało wyższe na prenatalnych.
U mnie tętno na ostatniej wizycie było 138 🤷‍♀️ Pytałam o to lekarki to mówi ze jest ok, ze stopniowo na późniejszym etapie ciąży oscyluje wokół 140 🤷‍♀️
Chciałam o coś zapytać, ale pomyślalam, że najpierw nadrobię te milion stron co tu naskrobałyście. Czytam od wczoraj. Nadrobiłam.
....i zapomniałam co chcialam. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Dziekuje, dowidzenia, miłego dnia 😂🌻
Nadrabianie postów to jest istny hardcor😂 ja dziś miałam kupę roboty, księdza po kolędzie i odwiedziny siostry, jestem padnięta ale pół dnia nadganialam forum i dlatego teraz pisze taka epistołę, bo wszystko wrzuciłam w cytaty 😂 żeby pamiętać co miałam napisać 😂
A dzis mialam sen ze " urodzilam " alr nie do konca bo po prostu pojechalam do szpitala - a tam dali mi dziecko , mowiac gratuluje coreczki 🤣 miala czarne wloski , wazyla 3.2 kg I 52 cm 🤣🤣 a ja nie mialam zadnej wyprawki , kompteltnie nic nir mialam
Mnie gdzieś w listopadzie śniło się ze już dziecko się urodziło, a ja nie miałam dla niego nic, nawet łóżeczka, trzymałam je na …. Desce do prasowania 😂😂😂
Jejku nadrobiłam to co naprodukowałyście, a Zajęło mi to nie wiem ile, ale zdążyłam przez ten czas 2x zgłodnieć😂
Wczoraj się nie odzywałam, miałam pobierana krew do Nifty swoją drogą strasznie dużo tej krwi😵 mój kochany wziął sobie specjalnie na ten dzień urlop, żeby być ze mną przez cały dzień, a po wszystkim zabrał mnie na pyszną kolację do naszego ulubionego miejsca - bo mieliśmy taka mała rocznicę naszego związku, więc można powiedzieć że byliśmy na randce ❤️

Widziałam w międzyczasie, że pisałyście o pozycjach w jakich śpicie i ja odkąd zobaczyłam 2 kreski nie położyłam się na brzuchu ani razu☺️☺️
A wczoraj kupiłam sobie w outlecie biedronkowym poduszkę 'C' za całe 35zł, póki co nie mogę nic o niej powiedzieć 🤪


@EJK85 trzymam kciuki, żeby już jutro Twoje wyniki były i najważniejsze żeby były dobre !!
Jak mi przyjdzie czekać tyle co Tobie to chyba zwariuje 😵😵😵

Ja dziś żeby nie myśleć, zmieniłam sobie pościel i spakowałam taka mała torbę z piżama ręcznikiem kosmetyczka itp w razie jakbym trafiła do szpitala (nie wiem skąd te myśli) to żeby ten mój ukochany mial wszystko pod ręką i nie musiał się martwić która piżamę czy kapcie mi przywieść 🤨
Mam nadzieję, że się nie przyda ale stoi spakowana w szafie 😏
A propos torby do szpitala, jak zaczęła się pandemia, zrobiłam to samo 😂😂 miałam torbę na wypadek gdyby mieli mnie zabrać do szpitala tymczasowego, miałam tam wszystko 😂 zastanawiałam się nawet nad spisaniem testamentu 😂😂😂
Lepsze gołabki bez ryżu niż pierś z kurczaka z dżemem 😆😆😆
O piersiach z dżemem to będą krążyć legendy, ja już to w domu wszystkim opowiedziałam 😂
Ogólnie zapomniałam napisać 🙈 jestem po wizycie u endokrynologa 🙈 moje guzy na tarczycy rosną i to dosyć szybko ... W związku z ciążą nic na ten moment nie można zrobić ... Kolejne USG za 6 miesięcy ( chyba że będę po porodzie to mam przyjść w wolnej chwili ) i sprawdzimy jak rosną ... Wyniki ogólnie mam dobre dzięki Bogu .... Operacja prędzej czy później mnie czeka 😢😢 na tą chwilę lekarz chce ja zrobić po zakończeniu laktacji ( jeśli się zdecyduje karmić piersią ) chyba że zaczną atakować węzły chłonne to wtedy operacja na cito ... Na tą chwilę jesteśmy dobrej myśli 😍❤️
Miałam robiona rok temu ... W ciągu roku z 0.5 do 1,5 mi urósł. A drugi , 0.7 do 2 jeśli dobrze pamiętam ... N pewno dużo urosły 😔
Pocieszę Cię… ja miałam guza na tarczycy 20 cm!!! Na początku był mniejszy, ja go zbagatelizowałam, a tak na prawdę po prostu tak się przestraszyłam, ze wyparlam to (miałam wtedy z jakieś 20 lat) i nikomu się nie przyznałam…. Po 4 latach właśnie tak urósł, ze chirurg pytał się mnie jak mi się oddychało, bo guz zszedł już do tchawicy…. W każdym razie biopsja była niejednoznaczna i usunięto mi pół tarczycy, finalnie był to nowotwór, ale niezłośliwy…. W każdym razie jakbyś chciała coś wiedzieć o zabiegu albo jesteś z okolic Krk to znam wybitnego specjalistę w tym zakresie :-)
Mi wapno nigdy nie pomagało na jakieś swędzące wysypki, a mam tendencje do nich bo jestem alergiczką, latem położyłam się na działce na trawie i skończyło się na pgotowowiu bo miałam cały brzuch i plecy jakby pokłute, swedzialo jak ch.. nic nie pomagało, wapno piłam nawet potrójne, smarowałam różnymi maściami . Na pogotowiu dostałam zastrzyk
Mnie tez wapno nigdy nie pomaga, ale ja jestem typem alergiczki z adrenalina w torebce…. :-(
Dzisiaj pytałam się mojej Pani doktor i sama wada w sumie nie wiele ma do CC.
Duże wady zaczynają się od -8.
Bardziej chodzi o odklejanie się rogówki lub siatkówki i to należało by ewetualnie skonsultować z lekarzem okulistą.
Ja już się ucieszyłam, że w sumie nie mam az tak dużej wady wzroku l, jak -8, bo u mnie oscyluje na poziomie -4,-5.. ,no ale jak bylam dzieckiem to moja starsza siostra rzucila we mnie klockiem i niefortunnie trafiła w lewe oko.. W efekcie miałam zerwana siatkowe, rogówkę, itp. I dlatego musze to skonsultować z lekarsem, bo mimo wszystko chciałabym rodzic silami natury.
No właśnie ja mam w okolicach -8, a boje się ze już nawet gorzej :-( :-(

Dziewczyny, chodźmy na priv :-)
 
Dawajcie ten prywatny, bo chce Wam pokazać zdjęcie, czy tez tak macie 😅 a nie chce tu wstawiać. Wczoraj jak sie kładłam spac i dziś to samo jak die kkładę do lozka i leżę na wznak chwile to oprocz tego, ze czuje ręka macice i to mocno to ją widzę, takie wybrzuszenie, jakby ktoś mi jabłko wsadził pod skore . Ktoś tak ma ? Jestem z tych bardzo szczupłych może to dlatego??
 
Byłam dzisiaj na wizycie u swojej lekarki, wg niej wszystko jest okej, czekamy teraz na wynik tej nieszczęsnej pappy, na którą też mi dała skierowanie 😬 Mam już odstawioną od dzisiaj luteinę i akurat kończę też przyjmować duphaston. 🤔 Cytologia wskazała mi na lekki stan zapalny, choć posiew sprzed miesiąca był bardzo dobry - ale ponoć winowajcą jest luteina. 😊

Dzisiaj miałam ogólnie jakiś kiepski dzień. Wczoraj było cudnie - pomimo stresu - rozpierała mnie energia, a dzisiaj ciągnął brzuch, ciągle chciało mi się płakać bez przyczyny i jakaś taka zmęczona.. jestem. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Do tego strasznie mi przykro z powodu Pszczółki i tego, ile musi przejść.. Jeden człowiek nie powinien dźwigać tyle emocjonalnego bagażu...

Do tego magicznego 2 trymestru, o którym piszecie zostało mi parę dni, zobaczymy, co to będzie 😆😆😆

I zgadzam się co do przejścia na prywatną, kameralną grupkę - trochę pewnie to zajmie, więc może warto już się powoli zgłaszać do stworzenia jej...

Dobranoc 🥰❤️
 
Ostatnia edycja:
Ogólnie zapomniałam napisać 🙈 jestem po wizycie u endokrynologa 🙈 moje guzy na tarczycy rosną i to dosyć szybko ... W związku z ciążą nic na ten moment nie można zrobić ... Kolejne USG za 6 miesięcy ( chyba że będę po porodzie to mam przyjść w wolnej chwili ) i sprawdzimy jak rosną ... Wyniki ogólnie mam dobre dzięki Bogu .... Operacja prędzej czy później mnie czeka 😢😢 na tą chwilę lekarz chce ja zrobić po zakończeniu laktacji ( jeśli się zdecyduje karmić piersią ) chyba że zaczną atakować węzły chłonne to wtedy operacja na cito ... Na tą chwilę jesteśmy dobrej myśli 😍❤️
a jakie to są guzy, bo chyba przeoczyłam post? Ja mam na tarczycy guzy koloidowe, które powinnam raz w roku kontrolować czy rosna, ale nie wiem czy teraz w ciazy jest sens się stresować i iść na usg...
 
reklama
Dawajcie ten prywatny, bo chce Wam pokazać zdjęcie, czy tez tak macie 😅 a nie chce tu wstawiać. Wczoraj jak sie kładłam spac i dziś to samo jak die kkładę do lozka i leżę na wznak chwile to oprocz tego, ze czuje ręka macice i to mocno to ją widzę, takie wybrzuszenie, jakby ktoś mi jabłko wsadził pod skore . Ktoś tak ma ? Jestem z tych bardzo szczupłych może to dlatego??
ja też tak mam, dziś przy kapieli zauważyłam. Na dodatek mam niesymetrycznie, wybrzuszenie z lewej strony :)
 
Do góry