reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Jak dla mnie może być już wątek prywatny, ale miło by było gdyby nowe osoby tez coś więcej napisały nie tylko jeden post 😉
Jeśli jest tylko jeden post, to nawet nie brałabym takiej osoby pod uwagę ;) może to okrutne, ale chodzi tu o naszą prywatność. A fajnie by było się już bardziej otworzyć ;)
 
reklama
Ostatnie prenatalne z tego co pamiętam są 19.01 - czy na pewno chcemy czekać aż tyle czasu na prywatny? Czy zakładamy wcześniej?

I pytanie jeszcze do dziewczyn, które już są zapisane do wątku prywatnego, które są tu od dawna i są aktywne ;)
Pojawiło się sporo nowych osób w ostatnim czasie.
Zależy nam na wzajemnym zaufaniu i zachowaniu prywatności. Większość z "nowych" osób dało się nam poznać i ja jestem zdania, żeby były również z nami na grupie prywatnej. Ale co z osobami mniej aktywnymi?

Coraz więcej osób chciałoby napisać coś więcej o sobie i swojej historii, więc myslę, że jest już odpowiedni czas.
Dla mnie to już byłby dobry moment na prywatny, ale też nie chcę nic narzucać osobom przed prenatalnymi. Więc może niech one się wypowiedzą teraz czy zależy im, żeby czekać?

Co do nowych osób, to zgadzam się z wypowiedzą powyżej.
 
Po dwóch cesarkach chyba mała szansa, że będą ci wywoływać. No chyba że jakieś bardzo małe dawki, oksytocyna to jednak wtedy duże ryzyko dla macicy.
Lekarz juz mi mowil ze bedzie cesarka i wczesniej niz data porodu 13.07.2023, myślę ze 2 tyg wczesniej mnie wezma.
Mialam dzis prenatalne, wszystko ok 8cm szczescia. Lekarz nie podać plci ale z nifty wyszlo ze chłopak wiec bardziej trafne niz usg w 14 tyg.
 
hej, ja jestem świeżo po wizycie u mojej ginekolog - razem przeszłyśmy wyniki badania prenatalnego I i miałam dobre przeczucia, że w jakimś dziwnym miejscu je robiłam.. Niestety ja mieszkam między Krakowem a Wrocławiem i do ginekolog chodzę we Wro, ale staram się część badań (m.in. prenatalne) zrobić w Krakowie. W każdym razie lekarka zwróciła mi uwagę, że na prenatalnych jeden lekarz robił usg, a drugi pisał raport (więc ten drugi nie do końca wie, co ten pierwszy oglądał), no i jeszcze nie wpisał info o żyle pępowinowej. Niestety nie dostałam też żadnych zdjęć usg, tylko ten raport, a z tego co widzę na forum, to zdjęcia czy nawet filmiki z prenatalnych to standard... Więc wczoraj zapisałam się do innego miejsca, tym razem do poleconego we Wro i już nie będę kombinować z nieznanymi miejscami. W każdym razie przezierność 2,0, Pappa ok, ale mam wpisane (chyba ze względu na wiek) pośrednie ryzyko chorób i prawdopodobieństwo chromosomu 21 1:500, więc jutro umówię się na NIFTY dla świętego spokoju. A dziewczyny, które robiłyście ten test, decydowałyście się na Nifty Basic, Pro czy może Sanco?
 
Co do prywatnego - możemy już, możemy zaczekać te pare dni-tydzień. Ja jestem zdania, ze ten wątek i tak tu sobie zostanie ogólny i publiczny, a na prywatnym powinny być osoby, które udzielają się systematycznie. A nie takie, o których nic nie wiadomo prawie a napisały jedynie zd były po usg i mieszkają za granica (przykład)
 
Co do wątku prywatnego to może to zabrzmi brutalnie ale nie dołączałabym na razie nowych osób. Wiele dziewczyn pokazało że są, i zaczęło od czasu do czasu odzywać, choć pewnie śledziło od dawna, dopiero po tym jak wyszedł temat wątku zamkniętego dla aktywnych. Ja osobiście swobodniej czułabym się w obecności dziewczyn z którymi rozmawiam od tygodni :) ten wątek cały czas zostaje, jeśli nowe osoby będą tutaj ze sobą (i z nami, bo przecież nie znikamy) rozmawiać i będzie im zależeć na wymianie rad/poglądów (a nie tylko zaznaczeniu obecności żeby załapać się do prywatnego) to wtedy bym dopiero dołączyła. Myślę że osoby które do tej pory głównie obserwowały a odzywają się pro forma dalej będą tak robić ;)

Edit: dodam że dla mnie idea wątku prywatnego oznacza bardziej intymne rozmowy i zwierzenia. Na pewno jeśli ktoś tu u zapyta o ciążową poradę to otrzyma mnóstwo odpowiedzi.

Edit 2: i nie chodzi tutaj o wykluczanie kogoś, bo widziałam też kłótnie o to na tym forum 🙈, tylko o fakt że pewne Dziewczyny są naturalnie już bliżej siebie i bardziej sobie ufają (tzn przynajmniej j tak mam, mimo że nie pamiętam wszystkich wypowiedzi i sytuacji każdej z dziewczyn, to wiem mniej więcej) i wiem na Ile mogę się otworzyć.

dobra, tyle mam do powiedzenia 😅
 
Ostatnia edycja:
Wydaje mi się, że jeśli nowe dziewczyny są aktywne na grupie, to powinny dołączyć do wątku prywatnego. ☺ czasami w pierwszych tygodniach nie myśli się o żadnym forum i dopiero z czasem znajduje się takie rzeczy ☺ to że ktoś jest nowy to nie znaczy, że nie wniesie nic wartościowego ☺ ale no jak ktoś napisze dwa trzy posty, to jednak troszkę mało 😋
 
reklama
Z cukrem narazie nie mam problemu. Tylko mam dużą wadę wzroku i astygmatyzm i też się zastanawiam jak to ze mną będzie. Generalnie mimo wszystko wolałabym jednak urodzić naturalnie, ale czy będę mogła... Czy ktoś się z Was spotkał z taką sytuacją, że wzrok nie pozwolił na naturalny poród?
Oczywiście będę konsultować z lekarzem i mam zamiar iść do okulisty, aby też dał swoją opinię. Ale ciekawi mnie to.. 😀
Poza tym, to życzę Wam milego dnia i jeżeli ktoś dzisiaj wizytuje, to trzymam mocne kciuki 😀
Mam bardzo dużą wadę wzroku. -6 i -11 i astygmatyzm rodziłam naturalnie. W ciąży wzrok się pogorszył, po porodzie dużo lepszy. Mi okulista powiedział że nie wada jest przeciwwskazaniem a stan siatkówki/rogówki.
 
Do góry