reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Ja stracilam ciaze w 14tyg I dotalam tabletki na wywolanie poronienia. Strasznie to przezylam, te skurcze byly okropne. Od tego czasu boje sie wywolywania porodu sztucznie a ze wzgledu na cukrzyce mialabym wywolywany. Mialam 2 cesarki, pierwsza bo byl problem z przeplywamy krwii w ciazy a w drugiej lekarz mowil ze on rekomenduje cesarke ale jak sie upre to moga wywolac dlatego tez mialam cesarke. Ja śmigałam po nich bardzo szybko, największym utrudnieniem był zakaz prowadzenia pojazdów przez 6 tyg.
Po dwóch cesarkach chyba mała szansa, że będą ci wywoływać. No chyba że jakieś bardzo małe dawki, oksytocyna to jednak wtedy duże ryzyko dla macicy.
 
Generalnie nie sądziłam, że jest to taki delikatny temat 😀. Zawsze myślałam o tym właśnie, że jest to indywidualna sprawa każdego i zdania nie zmienię 😀.
Najważniejsze aby dziecko wyszło na świat, a w jaki sposób to już inna sprawa 😀
Tez tak uważam zależy od osoby podejścia i może progu bólu
Ja byłam w śpiączce po wypadku 3 dni pod respiratorem ,wybudzili mnie wieczorem, a następnego dnia ok południa szlam się już sama wykapać .
Było to straszne dla mnie przeżycie ale bardzo chciałam wstać i iść sama pod prysznic bez pielęgniarek
 
Jeeeju jak cudownie jest zobaczyć tą małą istotkę! USG i wynik pappa wyszły bardzo dobrze. Prawie 7 cm dzidziusia. Troszkę podrosła (prawdopodobnie będzie kolejna dziewczynka🥰) . Wcześniej z USG była 5 dni młodsza niż z om. Teraz wyszlo ze terminy są równe 😃 wiec moje wymioty nie przeszkodziły jej rosnąć, uff 😃☺ na ostatnim zdjęciu jest wyrostek, który wskazuje na dziewczynkę 😃
a czemu ja przy Tobie mam chłopca na liście? 🤔 Twój lekarz nie sugerował wcześniej chłopca? Super wieści 😍
 
Co do porodu, to ja nie miałam żadnych wskazań do cc, a i tak mi zrobili z powodu komplikacji przy próbie porodu SN. Teraz też nie mam wskazań i lekarz mówi, że mogę urodzić naturalnie, ale wiadomo po cesarce nie jest to już takie łatwe jak bez niej.

A jeśli chodzi o opinię, że CC to nie poród, to śmiać mi się chce, bo moje było po 7 h skurczów i przy praktycznie pełnym rozwarciu. Rzeczywiście super lajtowe to było 🤣🤣🤦‍♀️
ja rodziłam naturalnie 22msc po cesarce i lekarze nie brali nawet innej opcji pod uwagę 🤷 także nie jest nigdzie powiedziane że jak pierwsza była cesarką to druga też musi 😉 ja w pierwszej ciąży miałam skurcze i bóle krzyżowe rozwarcie na 5palcy i dalej nie szło az w końcu po 3h zaczęło małej spadać tętno ☹️ także też nie miałam lajtowego porodu CC 🤦
 
reklama
Dziewczyny a czy macie badana szyjkę na wizycie ? Ja nie mialam w sumie jeszcze...a dzis mnie podkusiło i sama tam zerknelam 🙄 wiem że nie powinnam ...ale mam wrażenie że moja szyjka jest bardzo rozpulchniona ....a chyba powinna na tym etapie ciazy byc twarda...wiem że źle zrobiłam a teraz schizuje..
 
Do góry