reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Tak czytam, że prawie wszystkie tak mało przytylyscie, a ja już 5 do przodu i teraz z powodu mdłości 1do tyłu... A jeszcze cukrzycy nie mam.
Ja przytyłam dużo. Jestem już +6kg 😱. Także strach się bać co będzie dalej. Na pocieszenie, gdzieś wyczytałam, że niektórzy bardziej przybierają na wadze na początku i taka mam cichą nadzieję. Brzuch jest już dość duży i widoczny.
Mam 2 pary legginsów z oysho. Drogie były, ale zależało mi na ocieplanych też, bo jak kupował było bardzo zimno. I jestem zadowolona. Najchętniej w nich chodzę na zmianę. Są naprawdę wygodne. A spodnie kupiłam jedną parę ciążowych jeansów i też są idealne. Pas jeszcze trochę luźny, ale póki co i tak chodzi się w luźnych swetrach itp.
 
reklama
podziwiam.... Ja siedziałam wczoraj że znajomymi w knajpie do północy i dziś dzień nie dla mnie 🤷‍♀️tylko bym spala i leżała...
Mam to samo, wczoraj cały dzień przeleżałam w dodatku zaczęła mnie boleć głowa, jakbym po imprezie była zakrapianej 🙈😄 a w piątek ze spotkania wróciłam o 00.30 nie tak źle...
Ja mam leginsy ciążowe z calzedoni są z tych droższych ale jakościowo super bardzo przyjemny materiał nie prześwituje.
Co do wagi to dalej mam -1 staram się jeść wmiare możliwości zdrowo ale coś słodkiego i McDonald tez się zdarzają. Niby-1 ale brzuszek szczególnie wieczorem mam już dość widoczny
Ja wieczorami teraz mam balonik 🙈😄😄ale to normalne
 
Ja na samym początku przytyłam 2kg i to praktycznie sama woda bo od razu czułam się taka napuchnięta.. od tej pory waga stoi w miejscu - 64 od dwóch miesięcy.
Przed ciążą jadłam wszystko co słodkie, ale teraz tak mi się smaki pozmieniały że po ciastku czy placku od razu ciągnie mnie na mdłości i wymioty - bobo trzyma mnie na diecie 😁 tylko słone lekkie przekąski, zupy i warzywa wchodzą.
Właśnie dzisiaj będę robiła zupę jarzynowa z kalafiorem, brukselka, makaronem i zabielana śmietaną. 😋

Mimo wszystko mam już dość spory brzuszek który jest ciężko ukryć i prawdopodobnie w ciągu tygodnia-dwoch będę musiała ogłosić nowinę w pracy.
Co do ubioru to nakupilam dużo luźnych sukienek z długim rękawem lub spódnic po kostki w ciemnych kolorach, do tego sporo czarnych nieprześwitujących rajtuz lub legginsów i tak od miesiąca już chodzę do pracy. Wygodnie, ciepło i prawie nic nie widać 😁
Chociaż jak mnie dopadną wzdęcia to nawet te rajtuzy o dużo za duże rozmiarowo uciskają mnie w brzuch
 
Ostatnia edycja:
Mam nadzieję, że zima nie będzie długo trzymać i szybko zamienimy grube kurtki, swetry i ocieplane leginsy żeby wskoczyć w jakieś cienkie, wygodne ciuszki. Albo z początkiem lata ciążowe kiecki 😁
Taaak!
W ogóle pierwsze miesiące chowamy się pod swetrami i płaszczami a na wiosnę brzuszkowa niespodzianka!
 
Ja na samym początku przytyłam 2kg i to praktycznie sama woda bo od razu czułam się taka napuchnięta.. od tej pory waga stoi w miejscu - 64 od dwóch miesięcy.
Przed ciążą jadłam wszystko co słodkie, ale teraz tak mi się smaki pozmieniały że po ciastku czy placku od razu ciągnie mnie na mdłości i wymioty - bobo trzyma mnie na diecie 😁 tylko słone lekkie przekąski, zupy i warzywa wchodzą.
Właśnie dzisiaj będę robiła zupę jarzynowa z kalafiorem, brukselka, makaronem i zabielana śmietaną. 😋

Mimo wszystko mam już dość spory brzuszek który jest ciężko ukryć i prawdopodobnie w ciągu tygodnia-dwoch będę musiała ogłosić nowinę w pracy.
Co do ubioru to nakupilam dużo luźnych sukienek z długim rękawem lub spódnic po kostki w ciemnych kolorach, do tego sporo czarnych nieprześwitujących rajtuz lub legginsów i tak od miesiąca już chodzę do pracy. Wygodnie, ciepło i prawie nic nie widać 😁
Chociaż jak mnie dopadną wzdęcia to nawet te rajtuzy o dużo za duże rozmiarowo uciskają mnie w brzuch
Trzeba kupować rajtuzy ciążowe. Są naprawdę spoko 😁
 
Dziewczyny, które nie miały i robiły badanie na określenie grupy krwi, czy Wy powtarzałyście badanie czy tylko raz? Bo na moim wyniku widnieje: oznaczenie grupy krwi i obok NIEPOTWIERDZONE
Mój ginekolog mówił, że raczej wystarczy raz, ale żebym zadzwoniła do szpitala na oddział położniczy i zapytała czy oni akceptują takie cos czy wymagają by takie badanie powtórzyć.
Jak u Was wyglądała sytuacja?
 
reklama
Dziewczyny, które nie miały i robiły badanie na określenie grupy krwi, czy Wy powtarzałyście badanie czy tylko raz? Bo na moim wyniku widnieje: oznaczenie grupy krwi i obok NIEPOTWIERDZONE
Mój ginekolog mówił, że raczej wystarczy raz, ale żebym zadzwoniła do szpitala na oddział położniczy i zapytała czy oni akceptują takie cos czy wymagają by takie badanie powtórzyć.
Jak u Was wyglądała sytuacja?
ja mam krew kartę i do niej robiłam 2 razy badania w tej samej placówce i oni mi wydali taka kartę, także nie wiem jak to jest 🤷‍♀️
 
Do góry