reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Ja polecam wybrać się do KIK 😃 ostatnio kupiłam spodnie na gumce i leginsy, materiał nie jest wybitny ale cenowo wychodzi tanio a raczej ciążowe ubrania są tylko na raz lub dwa
Dokładnie. Również polecam KIK l, jakościowo na pewno nie za fajne, ale są za to fajne wyprzedaże i za grosze można kupić wygodne spodnie :). W pepco też się takie znajdą i w podobnych cenach.
 
Ja mam jedne ciążowe jeansy i jedne ciążowe leginsy,po siostrze 😁 i szczerze już nosze te jeansy, bo wszystkie moje są dla mnie ciasne na brzuchu i strasznie mnie uciskają. Bo nosze rozmiar XS/S i zawsze lubiłam obcisłe spodnie wiec teraz są już na brzuchu dla mnie niewygodne. Co prawda te ciążowe to ta cześć materiałowa jeszcze trochę wisi ale zaciągam bluzkę na to i tyle. Przynajmniej mi wygodnie i nic nie uciska 😁 pod pępkiem już mi zaokrągla lekko, to mój brzuch dziś rano
Moje jeszcze są ok, te ciaśniejsze już są na dnie szafy ale luźniejsze są ok. Mam dwie pary zbyt dużych spodni które kiedyś dostałam i mam w pasie jeszcze sporo w nich luzu wiec powinnam być ok 😂
A na wiosnę mam masę luźnych sukienek wiec będzie idealnie
 
czasem pofolguje sobie z niezdrowym jedzeniem, odkąd jestem w ciąży z 3 razy zjadłam macroyala, 2 razy chipsy i jakieś kabanosy tarczyńskiego gdzieś tam na imprezie ;-) pije fantę, bo coś za mną chodzi, a tak to staram się zdrowo 🤷‍♀️
Mnie mąż dzisiaj McDonalds przyniósł. Zjadłam vege burgera i tak mi siadł na żołądku ze prędko niezdrowego nie dotknę…
 
Ja laseczki póki co kilogram na plusie, ale żywię się nie tak, jakbym tego chciała. Nie wiem, przed ciążą naprawdę odżywiałam się zdrowo, a teraz non stop wjeżdża jakieś szitostwo. Każdego dnia sobie obiecuję, że dziś będzie od początku do końca zdrowy dzień, a potem wpierniczam jakieś ciasteczka albo innego chińczyka :p
 
Trzymałaś się diety?
Tak trzymałam bo jak nie to cukry szalały. Tylko 1 raz pozwoliłam sobie na kawałek tortu na imprezie rodzinnej.
U mnie duży wpływ na zmiany wagi w ciąży miał przyjmowany długo progesteron...nie było wyjścia. Na pocieszenie w pierwszej ciąży przytyłam 25 kg i schudłam w rok prawie do wyjściowej wagi, po prostu bez leków i tylko spacerując z Malutká...
Wow podziwiam. Ja po ciąży dopiero zaczęłam tyć. Cukrzyca mi minęła więc skończyłam diete a przy małym dziecku trudno było o regularne zdrowe posiłki. No i rzuciłam się na słodycze😉
Ja jutro zaczynam 16 tydzień i nadal jestem -1 kg do wagi sprzed ciąży. Trochę mnie to martwi bo mdłości mi przeszły, jem w miarę normalnie (nie mam apetytu, ale staram się zjadać wszystkie posiłki, na słodycze chipsy itp o dziwo nie mam w ogóle ochoty wręcz mi nie smakują, jedynie lody). To moja pierwsza ciąża i trochę się martwię, czy taka waga jest okej i czy dziecko może zdrowo rosnąć w takiej sytuacji. :)
Ja teraz od początku ciąży jestem już - 4 kg (trzymałam dietę bo miałam wysokie cukry i bałam się znowu cukrzycy).
Poprzednio ginekolog mi mówił że jak dziecko rośnie to ja mogę chudnąć albo o moja waga może stać w miejscu.
 
zazdroszczę,ja w poprzedniej ciąży trzymała dietę cukrzycowa a przytyłam 8 kg . Ciekawe jak teraz będzie 🙈 w poniedziałek mam diabetyka zobaczę co mi powie ,bo mimo ,że trzymam dietę to cukry na pograniczu normy i dużo wyższe niż w poprzedniej
Mi też na początku cukry szalały. Byłam pewna że mi znowu wyjdzie cukrzyca. A tu niespodzianka - cukry się ustabilizowały i na razie cukrzyca mi nie wyszła. Ale diabetolog mówi żeby się pilnować bo później pewnie wyjdzie (powtarzam ktzywą pa 25 tygodniu).
Nie rozumiem tego wszystkiego.
 
U mnie na +2kg, w sumie jem normalnie. Był czas, ze nie miałam apetytu, ale zazwyczaj jem tyle co mąż. Równe porcje na talerzach :D tak było od zawsze, z tym że ja mam dobrą przemianę materii. Teraz mam często zaparcia, piję dużo wody.
Dzisiaj porównywałyśmy z koleżanką swoje brzuszki. Ona jest w 21 tyg, a ja w 12. I kto ma większy? Ja 🤣 a żeby nie było, wyglądam jakbym się mocno najadła (tak wszyscy mówią).

Odstawiam do czasu USG prenatalnego forum, chyba potrzebuję zająć głowę czymś innym. I będzie więcej czasu dla męża w niedzielę ;)
Odezwę się w poniedziałek po badaniu.
Powodzenia na poniedziałkowych wizytach 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
 
Ja mam dziewczyny taki patent na spodnie, bo brzuszek troszkę nieznacznie już urósł i pomimo ze zapne się w stare jeansy to strasznie gniota na brzuchu i się wżynają w miejscu guzika. Kupiłam w croppie jeansy dwie pary za 60 zł chyba, ale takie mega rozciągliwe z wysokim stanem w rozmiarze XL. Normalnie nosze S-M, a że jestem wysoka, to te XL na długość są super i w biodrach trochę luźniejsze, a na brzuchu maja mega dużo miejsca i stan jest bardzo wysoki, że w ogóle nie uciskają. Wyglądają jak normalne spodnie, wiec można je nosić z bluzka w środku albo na zewnatrz :) Mam zamiar w nich chodzić dopóki brzuch mega nie urośnie i wtedy kupię sobie 1 pare typowo ciążowych legginsów. :)
 
reklama
Do góry