reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Dokładnie tak było u mnie z tym HCG. Kiedy wszystkie testy wychodziły pozytywnie i miałam bóle brzucha poszłam do GP a on już mnie chciał odesłać z kwitkiem.. powiedział że paracetamol 4 tabletki dziennie to bezpieczna dawka - nie ma opcji wolałam cierpiec 😅 po tym wszystkim sama powiedziałam że słuchaj jest takie coś jak hormon HCG i żeby to sprawdzić bo może testy się mylą i mam jakiś inny problem tam na dole.. a on że nooo w sumie racja mogę zadzwonić do szpitala.. takim sposobem udało mi się dostać na oddział 'early pregnancy' 🤣🤣 no cyrk na kółkach 🤣🤣
Ale tak.. ja czekam do 12 tygodnia, stwierdziłam że i tak wcześniejsze scany i tak mi w niczym nie pomogą skoro mieszkam w takim kraju
Lekarze w przychodniach tutaj potrafią być jak z kosmosu. Kiedyś poszłam z zapaleniem migdałka, pol twarzy zapuchnięte a lekarka nie wie co robić. Zaczęła mi zdjęcia na Google pokazywać i pytać czy uważam ze to wyglada jak to co ja mam? Skończyło się na tym ze spytała co mi na to w Polsce dawali (to nie było pierwsze zapalenie migdałków w moim życiu) i przepisała mi podobny antybiotyk 🤦🏼‍♀️
 
reklama
Ale się rozpisałyście 🫣
Odpowiem na to co pamietam.
1. Ja mam prenatalne 12.01 także na pewno ktoś po tym terminie jeszcze je ma. Jeśli chodzi o mnie to możemy wątek prywatny zakładać już teraz.
2. Ja pije jedną kawę dziennie, ale totalnie mnie do niej nie ciągnie wręcz odrzuca.
3. Pisałyście o ubrankach. Nawet dziś gadałam o tym z koleżanką, że często na początku dzieci chodzą w za dużych bo ludzie gadają ‚nie kupuj 56’. Moja córka miała 50 cm, ale wagę miała sporą i w 50 się topiła 😂

Z doświadczenia powiem tylko żeby jednak nie czekać z zakupami do ostatniej chwili, bo sporo jest do kupienia, a końcówka bywa wykańczająca.
4. Widzę, że dziewczyny nie wiedzą jaki maja termin, którym się sugerować. Ja sama czekam do następnej wizyty, żeby został on określony na 100%. I pamiętajcie, że termin określa się do 14 tc. Pisze to, bo byłam dziś świadkiem ciekawej rozmowy 😂 jedna dziewczyna zadała pytanie o termin porodu drugiej, a ta że w sumie to nie wie bo termin jest ruchomy 🤦🏽‍♀️ na początku jej wychodziło 15.03 a teraz dziecko duże to 5.03. Bardzo kusiło, żeby jej powiedzieć że nie ma terminu ruchomego tylko po prostu duże dziecko 🫣
5.
Ja też miałam kupione tylko dwa zestawy na rozm 50 bo każdy mówił że.niepotrzebne a mimo że młoda miała 59cm długości to w szpitalu były one idealne bo w 56 się topiła 🙈
 
Boże przepraszam Ty pisałaś wtedy o crl 🙈 mi już się pomieszało... Mam nadzieję że wynik pappy jest zupełnie niemiarodajny ale wiem jaki to stres... Ja Wam pisałam jak w drugiej ciąży dr stwierdziła przezierność ponad normę i wysokie ryzyko ZD 😱 po kilku dniach powtórzyłam USG u innego lekarza który nie stwierdził nieprawidłowości 🤷 pappa wyszło prawidłowe ale z połączeniem opisu USG też było coś koło 200 chyba ale wyrzuciłam te badania bo u małego nie wyszła żadna trisomia
Nie znam się na tym
Ale tam jest CRL 47.0 mm
a NT 0.9 mm
To dobrze czy źle ?????
 
Lekarze w przychodniach tutaj potrafią być jak z kosmosu. Kiedyś poszłam z zapaleniem migdałka, pol twarzy zapuchnięte a lekarka nie wie co robić. Zaczęła mi zdjęcia na Google pokazywać i pytać czy uważam ze to wyglada jak to co ja mam? Skończyło się na tym ze spytała co mi na to w Polsce dawali (to nie było pierwsze zapalenie migdałków w moim życiu) i przepisała mi podobny antybiotyk 🤦🏼‍♀️
U nas też takich lekarzy nie brakuje 🤦 najlepiej jakbyś przyszła i dokładnie wiedziała co Ci dolega 😤
 

Załączniki

  • 16727766015575771499970915792441.jpg
    16727766015575771499970915792441.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 43
Lekarze w przychodniach tutaj potrafią być jak z kosmosu. Kiedyś poszłam z zapaleniem migdałka, pol twarzy zapuchnięte a lekarka nie wie co robić. Zaczęła mi zdjęcia na Google pokazywać i pytać czy uważam ze to wyglada jak to co ja mam? Skończyło się na tym ze spytała co mi na to w Polsce dawali (to nie było pierwsze zapalenie migdałków w moim życiu) i przepisała mi podobny antybiotyk 🤦🏼‍♀️

Omg 🤣 wierzę w to
Ja kiedyś jak wylądowałam w szpitalu z zapaleniem osierdzia to od lekarza usłyszałam ' you're strong Polish woman, you gonna be fine' na koniec 4x2 tabletki paracetamolu żeby zbić gorączkę i do domu 🤣🤣
Mąż potłukł stopę i nie mógł stanąć na niej, w szpitalu spędził 7godzin wyszedł do domu z niczym, powiedzieli że ma leżeć z tą stopą.. po dwóch tygodniach dostał list że jednak sprawdzili jeszcze raz zdjęcia i okazało się że ma wrócić po jakiś ortopedyczny but na złamania...

Wybiegając poza temat.. dziewczyny służba zdrowia w Polsce wcale nie jest taka zła 🤣
 
reklama
@Violka ktory jestes tydzien, to bylo badanie na nfz? Moze uda sie jeszcze zrobic prywatnie jeśli masz możliwość, bo tutaj to możemy wróżyć,ja nie znam się na niczym ale faktycznie jeśli usg dobrze wyszlo, ryzyko niby jakieś wyszlo ale to tylko obliczenia,może ten lekarz zamieszał niepotrzebnie ....
 
Do góry