reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Ja miałam to samo przemyślenie, zwłaszcza ze dostałam na filmie cały zapis z tego usg i tam np widać rączkę z dłonią i wszystkimi 5 paluszkami, to jest niesamowite, a dziecko miało niecałe 9cm to ta rączka ileż mogła mieć ? 😍😍 i teraz jak mi źle to tak sobie myśle, o tej rączce 😃
Taaaak mnie też wzruszyła rączka z paluszkami, lekarz robił usg a ja płakałam jak mi pokazał te paluszki.... a dzidzi miała wtedy 2.2cm ❤️
 
reklama
Hej, ja już po :)

Wszystko wyszło okey, dzieciak brykał tak że ciężko było uchwycić. 68 mm człowieka. Udało się przez powłoki brzuszne i o dziwo warunki mam napisane że dobre 🙈 także mój fat na brzuchu nie jest taki najgorszy na to wygląda ;)
Wskoczyliśmy dwa dni do przodu, a więc z 12+4 na 12+6, więc jutro zaczynam 14 tydzień 😱😱 wow...
USG było dość szybkie, trwało może 10 min, no ale mam nadzieję że wszystko co trzeba zbadane;)
Kamień z serca.
Miałam jeszcze termin "just in case", gdyby coś źle wyszło, albo odwołali NFZ zarezerwowany prywatnie na 05.01. I teraz mocno zastanawiam się czy iść czy już olać.... Jak myślicie?
Ja bym poszła... Skoro mówisz że to było takie szybkie to może prywatnie lekarz przyłoży do tego więcej uwagi 🤔 chociaż to dodatkowy stres...
@Anuszka272 u
U mnie bardzo podobnie bo w domu 6 latek i teraz też to moja 4 ciąża ale drugie dziecko.
Ja jeszcze mojemu synkowi nie mówiłam o ciąży. Myślę,że powiem tak w połowie. Choć ostatnio wparował mi do łazienki po coś gdy się przebierałam i byłam w samym biustonoszu. Popatrzył na mnie i mówi -wow,ale pojadłaś. A było to wieczorem i rzeczywiście miałam już mocno wydęty brzuch. Myślałam,że padnę że śmiechu. 😅
My powiedzieliśmy córce w wigilię... Strasznie się cieszy i teraz codziennie mówi do brzucha ❤️
Co za cudowne wiadomości, aż super się je nadrabia ❤️ Gratuluję udanych wizyt ❤️ Też dzisiaj pobolewał mnie brzuch, ale po magne B6 przestaje się stawiać i czuję ulgę. 🙆‍♀️ Zazdroszczę Wam dziewczyny tego spadku wagi, u mnie z 2.5 kg na plusie (czuję, że to głównie zatrzymana woda, bo zostają mi ślady po dotknięciu) - no i już się czuję taka rozlazła. Boję się, że za chwilę całe łoże zajmę swoją osobą 😂

A jak długo używacie tych detektorów? W sensie.. parę minut? Sekund? 😅
Ja jak znajdę tętno to zwykle słucham niecałe pół minutki
Dosłownie 2 min temu myślałam o Tobie, czy juz dostalaś ten detektor :D
U mnie za pierwszym razem wyszło najdłużej, nie miałam jeszcze patentu dobrego. Teraz już mniej więcej wiem gdzie szukać (chociaż parę dni temu dziecko było bardziej po lewej od środka, a wczoraj przesunęło się parę cm w prawo). Wtedy może całość trwa z 10 min. Musiałam oczywiście nagrać serduszko jeszcze :)
Teraz samo szukanie około 2-3 min i słucham z 30 sekund. Tak mi się wydaje, ale jak to wychodzi w rzeczywistości kto wie 🤣
Ja dzisiaj ze stresem szukałam bo wczoraj wieczorem nie udało mi się znaleźć więc już zaczęłam panikować... Udało mi się znaleźć i nagle kichnelam i już uciekło 😂
 
Ja bym poszła... Skoro mówisz że to było takie szybkie to może prywatnie lekarz przyłoży do tego więcej uwagi 🤔 chociaż to dodatkowy stres...

My powiedzieliśmy córce w wigilię... Strasznie się cieszy i teraz codziennie mówi do brzucha ❤️

Ja jak znajdę tętno to zwykle słucham niecałe pół minutki

Ja dzisiaj ze stresem szukałam bo wczoraj wieczorem nie udało mi się znaleźć więc już zaczęłam panikować... Udało mi się znaleźć i nagle kichnelam i już uciekło 😂
Ostatnio mój 8letni bratanek mnie rozbawił, mówi do mnie - ciocia otworz buzię, ja otwieram a ten - siema Janusz, jak tam u Ciebie? Pozdrawiam Cię 😂 bo fasolixa nazywa Janusz albo Grażyna 😅 i cały czas mi każe pokazywać brzuch czy już coś widać 😅 a zmieniając temat tak piszecie o tych detektorach że zaraz i mnie namówicie 😅
 
Ostatnio mój 8letni bratanek mnie rozbawił, mówi do mnie - ciocia otworz buzię, ja otwieram a ten - siema Janusz, jak tam u Ciebie? Pozdrawiam Cię 😂 bo fasolixa nazywa Janusz albo Grażyna 😅 i cały czas mi każe pokazywać brzuch czy już coś widać 😅 a zmieniając temat tak piszecie o tych detektorach że zaraz i mnie namówicie 😅
Moja dzisiaj mnie też rozbawiła 😂 mówię że mnie brzuch boli bo nie mogę zrobić kupki a ona "pewnie siostrzyczka złapała ja w rękę i dlatego" 🤦🤣🤣🤣🤣
 
Dziewczyny a czy miałyście ocenianie na prenatalnych ryzyko preeklampsji? Czytałam przed badaniami że pappa jest dlatego ważna że pomaga obliczyć ryzyko wcześniejszego porodu i wydolność łożyska, ja nie mam o tym nic wspomniane na badaniu...
 
Ja po prenatalnych , wszystkie pomiary są idealne . To niesamowite ze przy 8 cm dziecku oglądamy jego kosteczki, żołądek, nerki, mózg a nawet żyły :o będzie wymarzony SYN ❤️Odetchnęłam dziewczyny

Super wieści!
Woooow! 8 cm to już duży człowieczek 😃 to który tydzień już jesteś?
 
reklama
Dziewczyny a czy miałyście ocenianie na prenatalnych ryzyko preeklampsji? Czytałam przed badaniami że pappa jest dlatego ważna że pomaga obliczyć ryzyko wcześniejszego porodu i wydolność łożyska, ja nie mam o tym nic wspomniane na badaniu...
Ja mam napisane ryzyko przed 35 i chyba przed 37 tygodniem jakoś tak
 
Do góry