reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
U mnie z USG też termin wychodzi na 23.07 i jest serduszko 🙂

Ja miałam robione przed ciążą .

Przez te ,,statystyki" i ,,cuda wianki" boję się pappy .

Super. 3 cm to już duży człowieczek. :)

Trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty ✊✊☺️

A macie dziewczyny jakieś przeczucia co do płci? Albo co byście chciały żeby było. Wiadomo żeby dzidzia była zdrowa i ciąża przebiegała dobrze. Ale takie ,,marzenie" ?
Kiedyś chciałam parkę, ale teraz jest mi totalnie wszystko jedno... jak będzie córka to zaoszczędzę na wyprawce, bo mam jeszcze wszystko po mojej dwulatce. A jak syn to też super.
 
Ja w sumie niewiem, niby chciałabym dziewczynkę ale syn chce brata, no i dla chłopca mam wszystko, nie musiałabym ubranek kupować 🙈
Mi jest obojętne. Najważniejsze żeby nasze dzieciaki były zdrowe😁
A w jakim wieku masz syna? Ja mam roczną córeczkę i dla dziewczynki mam wszystko. Dla chłopca wszystko będzie trzeba kupić. Zawsze można się wymienić ciuchami😉🤣😂
 
Ja również chciałabym córeczkę, choć wiadomo, najważniejsze żeby dzieciątko było zdrowe ❤️
Dokładnie najważniejsze żeby było zdrowe . Ale ja tak podświadomie chciała bym córeczkę ( syna już mam ) to była by parka , mój mąż też chciał by córeczkę ale mówi że patrząc na ,, historię " w naszej rodzinie to będzie pewnie chłopak. No ale tak jak mówię najważniejsze żeby było zdrowe . ☺️
 
Ja w sumie niewiem, niby chciałabym dziewczynkę ale syn chce brata, no i dla chłopca mam wszystko, nie musiałabym ubranek kupować 🙈
Mój poprostu chce rodzeństwo. Mówi się jest mu obojętne czy siostra czy brat ( jeszcze nie wie że spełni się jego marzenie o rodzeństwie)
Ubranka to wiadomo na chłopca Pam po synu a na dziewczynkę coś też się znajdzie bo dostałam w ,,spadku" od szwagierki. A przyjaciółka zadeklarowała że jak będzie dziewczynka to mi wypożyczy ubranka :)
 
reklama
Witam wszystkie dziewczyny ,w zasadzie zaczęłam się udzielać a nawet nie napisałam nic o sobie .
To moja pierwsza ciąża ,mam 37 lat i właśnie zaczynam 9 tydzień (według USG ,z daty miesiączki ciąża tydzień młodsza ).W oczekiwaniu na pierwszą wizytę na NFZ poszłam jeszcze wcześniej na wizytę prywatną na której lekarz potwierdził ciążę i zrobił USG i mogłam zobaczyć bijące serduszko .Po kilku dniach od wizyty prywatnej doczekałam się tej na NFZ gdzie lekarz również potwierdził ciążę natomiast powiedział że serduszka jeszcze nie widać ???? Stres miałam wtedy niesamowity ale to chyba rzeczywiście kwestia sprzętu jakim dysponuje gabinet. Wczoraj miałam się zgłosić na badanie krwi papaa jednak położna w rejestracji zasugerowała ,że to chyba jednak za wcześnie ....poprosiła lekarza o konsultację a ten zaprosił mnie do gabinetu i mówiąc ,że jeszcze zobaczy maluszka .Zrobił mi pierwsze USG przez brzuszek i potwierdził 9 tydzień (fasolka ma prawie 2.5 cm ) serduszko pięknie widoczne więc taka miałam jeszcze niespodziewana wizytę z którą w dodatku nie pobrano opłaty .Dziś mam wizytę w gabinecie NFZ więc zapewne będę miała kolejne USG na którym doktor wreszcie zobaczy serducho 😀 .W zasadzie to chyba moja ostatnia wizyta na NFZ ,zależy mi tylko na przedłużeniu L4 gdyż czuje się fatalnie a jeszcze dopadła mnie infekcja gardła .Mam nadzieję ,że uzyskam L4 bo na pierwszej wizycie doktor powiedział że "ZUS bierze mu się za dupę" i mam sobie nie myśleć ,że całą ciążę przesiedze na L4. Na ta chwile faktyczne czuje się słabo więc mam nadzieję , że się zlituje i jeszcze mi wypisze żebym mogła doczekać do wizyty prywatnej która mam 15 grudnia.Sama pracuje w gabinecie stomatologicznym i szczerze mówiąc nie mam ochoty wdychać cudzych zarazków i ryzykować choroby .Ponadto każdego dnia wykonujemy mnóstwo zdjęć RTG a przebywanie w pomieszczeniu obok choć niby jest bezpieczne to w tym okresie wolałabym tego uniknąć i poprostu chronić nas .Pozdrawiam wszystkie mamcie i trzymam za nas kciuki 😀
 

Załączniki

  • IMG_20221207_112822.jpg
    IMG_20221207_112822.jpg
    585,1 KB · Wyświetleń: 51
Do góry