reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

To ja w drugą stronę, niby 9.07, ale może by i czerwiec, bo kwietniowa miała być 3 tygodnie później. Dosłownie jednego dnia jej brakowało, żeby być wczesniakiem. Rodziła się z wagą 3,5kg, więc się cieszyłam, że wyszła szybciej, a nie np. Po terminie :D a w ogóle to od odejścia wód w domu do porodu w szpitalu minęła godzina i czterdzieści minut, więc ja się raczej nastawiam w te mniej słoniowa ciążę:D
O u mnie to samo, jedno i drugie poród przed terminem.
Co do seksu to jeśli lekarz nie zabronił to można i dziecku nic nie szkodzi. No a jak brzuch urośnie to trzeba uważać żeby nie gnieść , ale mój lekarz to też zazwyczaj przypomina
 
reklama
pkt1. Jaka płeć ? Ja bym chciała synka, mąż cały czas o dziecku mówi jak do dziewczynki. Mówi że chłopcy to sami rozbójnicy, pyskują, biją się, a dziewczynki są grzeczne, śliczne, urocze... Nie na darmo mówi się : synuś mamusi i córeczka tatusia.

pkt2. Seks. Ja mam straszne parcie na szkło tym bardziej po niektórych snach 😳😈🤩 ale w moim przypadku lekarz radzi z powstrzymaniem się do II trymestru.

pkt3. Tak, ręce i nogi to mam strasznie suche, już nie wiem czym się smarować , mam kremy Avon, Ziaja, Nivea, z apteki... pozostaje mi tylko co chwilę smarować się od nowa bo jak za bardzo mam suche to zaczynają swędzieć, a już raz miałam na rękach atopowe zapalenie skóry.

pkt4. Powodzenia w dzisiejszych wizytach 😊😊😊
Pkt.1 mąż marzy o synu , Kowalski to wiadomo jakie chce imię nadać 🤣 dla mnie dziewczynka też będzie cudownie aczkolwiek wiem że odbędę z nią rozmowę iż będzie musiała szybko się badać ginekologiczne i szybciej starać o potomstwo że względów genetycznych które prawdopodobnie odziedziczy.

Pkt.2 uff nie jestem sama, nam lekarz pozwolił od przyszłego tygodnia, miałam uplawy i wtedy trzeba tydzień odczekać od czasu ustania. Mąż już zajarany i ja rownież😁,bo leczenie niepłodnosci podczas in vitro to post,więc to już trwa długo.

Pkt.3 właśnie mam podobny problem od razu po teście się zaczęło. Ogólnie po prysznicu przez pół h siedzą mnie całe nogi i ręce chodzę i drapie się jak opetana. Smaruje od razu żelem aloesowym delikatnie pomaga dziś kupię cetaphil mąż alergik ma delikatną skórę i to mu pomaga.
 
Mi z om wychodzi 4 lipca ale też bym chciała koniec czerwca. Na pierwszej wizycie było z om 6+4 a z usg dzień wieńce. Może się przesunie. Ale oczywiście forum nie zmienię 🙂
Mi ginekolog wyznaczył 1 lipca więc ja to w ogóle na czerwiec się też kwalifikuję ale nie wyobrażam się przenosić na czerwcówki skoro jestem tu od początku i na lipiec się nastawiłam. Poza tym was tu wszystkie już znam a tam same obce baby 🤣
 
Dziewczyny które już były juz w ciazy co sądzicie o kremach,oliwkach itp. Aby zapobiegać rozstepom? Rozumiem uwarunkowania genetyczne, nawadnianie się ,ale może chociaż w 1 % można wspomóc skórę?
 
Zrobiłam dziś pieczeń z karkówki i ciapkapustę- łaziła za mną ładnych parę dni.
Narobiłam tego na 2 dni i wyszło tego tyle, że myślalam żeby część sobie od razu nie zamrozić... ale mój taką porcję wchłonął 😶 że nie ma co mrozić.
A martwi się o mnie żebym nie zrobiła z siebie za dużej kulki w ciąży. W tym tempie to on mnie przerośnie.

@Nadzieja* ja też szukam już różnych opinii o kremach i olejkach na rozstępy. W mojej rodzinie i z moimi predyspozycjami to kwestia czasu. Skłaniam się ku linii Tołpa Mum.
 
Dziewczyny które już były juz w ciazy co sądzicie o kremach,oliwkach itp. Aby zapobiegać rozstepom? Rozumiem uwarunkowania genetyczne, nawadnianie się ,ale może chociaż w 1 % można wspomóc skórę?
mi najlepiej sie oliwka sprawdziła, ładnie brzuch nawilżała i na dłużej starczała...rozstępów jako takich nie mialam...po ciazy mi dopiero wyszly dwa malutkie na boku...nie wiem na ile to zasługa oliwki, a na ile genów 🤷

Właśnie wstałam z drugiej drzemki 🙈 co za dzien 😂

Wgl dziewczyny ktore robiły kiedys awidnosc jak dlugo czekałyście na wyniki? Ja robilam wczoraj rano w synevo i do dzisiaj cisza
 
Też mam słoniowe ciąże. Ciekawe jak będzie teraz. Moje szkraby wylazły 10 dni po terminie i oboje trzeba było zapraszac na świat oksytocyną. Tak im dobrze było, że się utuczyły do ponad 4 kilo. Teraz to chyba z 5 kg człowieka będzie 😅
U mnie dokładnie to samo. Do tego wielowodzie. Wiec oksytocyna zaczyna działać dopiero jak mi wody płodowe przebija. Ale nie jest zle bo akcja zawsze kiedy już rozpoczęta tzn szyjka zgładzona i rozwarcie się robię ale bez skurczy. Pierwsze dziecko 7 dni po terminie, a drugie 12 😉 moje jeszcze 4 nie osiągnęły. Corka tydzień po 3720 a syn 12 dni po 3800 wiec jeszcze idzie rodzic 😂
właśnie miałam sie pytać i o piersi, bo mnie tez z dnia na dzien mniej bola. Jak je dotkne to czuję, ze pobolewaja, ale juz nie tak mocno. Do toalety tez częściej latam i coraz częściej jestem zmeczona
Ja już staram się nie zwracać no to uwagi i ich nie maklac co chwila. Ale w mojej głowie pojawia się pytanie czy jest ok… bo właśnie przestały mnie już tak bolec i nawet czuje się lepiej w dzień, nie mam już takich mdłości. Ale wieczorem pobolewa mnie brzuch… i mam wrażenie ze dostane @… ale to już chyba moja psychika, bo żadnych plamien nie mam…
Dziewczyny które już były juz w ciazy co sądzicie o kremach,oliwkach itp. Aby zapobiegać rozstepom? Rozumiem uwarunkowania genetyczne, nawadnianie się ,ale może chociaż w 1 % można wspomóc skórę?
ja stosuje olejek migdałowy z ros.smanna 😉taki 100% zatem bardzo naturalny. Super nawilża i super się wchłania nie pozostawiając skory mega śliskiej jak np oliwka. Stosuje go już od dawna i pozostanę przy nim, bo sprawdza się rewelacyjnie.


Co do seksu, to mi się wcale nie chce. Nie wiem czy to przez moj stan czy przez głowę 🤷🏻‍♀️ Ale na razie nie 😂
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 39
reklama
Do góry