reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
U mnie było podobnie. Synek miał 12tc jak zatrzymało się serduszko.
Też wyszła mi mutacja PAI . Mam ten sam zestaw leków. O której godzinie robisz zastrzyk? Ja ok. 21. Nigdzie nie wyczytałam o jakiej porze należy go robić 🤔.
Acard podobno powinno brać się na noc. Więc biorę ok. 21 a heparynę ok. 9 rano
 
U mnie też wjedzie acard - ale teraz niby rekomendacje są po 11 tygodniu i nie 75 jak brałam przy synu tylko 150 [emoji848]
Ja acard ze względu na mutację bralam od pierwszego dnia cyklu, bo może pozytywnie wpłynąć na zagnieżdżenie. W moim przypadku 75 czyli tę dawkę "profilaktyczną".
 
Podpytam jeszcze lekarza. Dzięki! Oczywiście, każda z nas ma wybór. Nikogo do niczego nie namawiam. I nie chce dyskusji po co to robić albo nie :) Bo znowu nie od tego jest to forum. Ja osobiście mając możliwość zbadania tylu chorób genetycznych (papp-a to statystyki obarczone błędem i dot. zaledwie kilku chorób, w nie kilkudziesięciu mutacji), chce to zrobić i spać spokojniej. I zarówno mój mąż i nasi rodzice są zdania, ze skoro medycyna daje możliwości to mamy z nich korzystać. Ale to tylko moje zdanie. Wiem, ze w mniejszych miastach niektórzy ginekolodzy nawet pacjentek o tej opcji nie informują. Moja koleżanka miała skierowanie na amniopunkcję, dziecko miało mieć zespół downa i jeszcze coś, mowi, ze przeżyła koszmar nie wiedząc co robić, dopiero jedna lekarka wskazała jej na nifty zamiast amniopunkcji i je zrobiła. % wyszły takie, ze dziecko zdrowe jak ryba i tak faktycznie było. Dzisiaj ma już 5 lat;) Każda z nas robi co chce :) Ponadto to, ze w naszym chorym kraju coś jest nielegalne: po 1 wcale nie oznacza, ze tego się nie robi, po 2 mamy normalniejszych sąsiadów, i każdy ciagle ma wybór. Na szczęście! Ale absolutnie nie dopuszczam złych myśli, każda urodzi wspaniale i zdrowe dzieci!!! 🤞🤞🤞❤️
Pytanie co będzie jak od 1 stycznia wejdzie rejestracja ciąż już sąsiedzi mogą nie być tacy przychylni 😬
 
Pytanie co będzie jak od 1 stycznia wejdzie rejestracja ciąż już sąsiedzi mogą nie być tacy przychylni 😬
A co to miałoby do rzeczy? Sąsiadom dalej nic grozić nie będzie. Przecież nasz kraj nie może ukarać lekarza w innym kraju który działa w granicach prawa tamtego kraju. Jego obowiązuje tamto prawo.

Ja też się planuje zdecydować na te badania. Dla własnego spokoju ducha, skoro mam taką możliwość. Skłaniam się obecnie na Sanco z uwagi na jednak 300 zł niższą cenę, podobny zakres, a poza tym krótszy okres badań więc mogłabym na ten test pójść kilka dni później.
 
reklama
U mnie było podobnie. Synek miał 12tc jak zatrzymało się serduszko.
Też wyszła mi mutacja PAI . Mam ten sam zestaw leków. O której godzinie robisz zastrzyk? Ja ok. 21. Nigdzie nie wyczytałam o jakiej porze należy go robić 🤔.
Również biorę taki zestaw i mi lekarz kazał brać ok 20 i żeby najlepiej już nic nie jeść, żeby się dobrze wchłonęło. Biorę ok 21 bo z pracy wracam zwykle po 20.
 
Do góry