reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

A mam pytanie odnośnie supli. Lekarz mi przepisał: Vit + DHA Pregna plus

I kupiłam Pregna plus, ale o co chodzi z Vit + DHA?
 
reklama
Kurde ja wpadam raz na 3 dni na forum i cała strona tylko moich postów będzie 🤣

Ma ktoś termin na 08.07? (Tak z usg, ze pewne w miarę)?? Chociaż zobaczymy czy 9.12 na wizycie termin będzie utrzymany, bo to już 9+6 będzie.

Czy jak robicie Nifty - to Papp-a tez jest konieczny? Lekarz mi mówi, ze tak, ale muszę go spytać jeszcze raz, kiedy Nifty są dużo dokładniejsze 🤷🏻‍♀️ Nie rozumiem tego za bardzo.

Wózek marzy mi się Cybex Priam czarny ze złotym stelażem, ale nie dam 7000 zł :/ , wiec muszę wybrać coś tańszego, ale podobają mi się tez Mutsy NIO czarne z brązem na rączce, ale ponoć są małe, jak urodzimy w lipcu to trochę Młody pojeździ w głębokim, wiec może być za mały. Będę myśleć za jakieś czas 😃
Wg PTG powinno się wykonać USG+ Pappa, bo wynik tych badań kieruje na amnio, a nifty mam wrażenie, że jest względnie nowym badaniem to nie ma jeszcze ustalonych procedur co do postępowania. Mimo wszystko do tej pory więcej wykonuje się badań pappa niż nifty czy innego rodzaju nipt.
 
A kiedy trzeba te badania zrobić?

Mi lekarz nic o nich nie mówił mam druga wizytę 22 grudnia to będzie jakiś 10-11 tydzień?
Od 10 do 24 tyg. Ja chciałam zrobić przed badaniami usg+pappa by w razie średnich wyników być ciut spokojniejszą, a właśnie ciągle mam uczucie, że z uwagi na wiek mi wyjdą jakieś średnie te wyniki 🤔
 
Witam się w niedzielę dziewczyny jak samopoczucia u was. Ja wstałam bez mdlosci aż spanikowałam i mowie do męża ze nie mam. A on ze mam być cicho bo wywołam wilka z lasu. I zjadłam śniadanie a oczywiście po nim przyszły mdłości masakra. Heh dlugo nie panikowałam.

Jutro idę na to kanałowe leczenie druga część aż się boję. A we wtorek wizytą na to znowu doczekać się nie mogę:)

Ja rocznik 89 ale widzę że tu dziewczyn z mojego rocznika chyba brak. I to bedzie moje 2 dziecko
 
A ja przyznam otwarcie , że jeśli chodzi o pappa i nifty to jestem kompletnie zielona. Nie mam zielonego pojęcia co to jest. Wiem tylko tyle że wykrywają wady genetyczne ciąży oraz że jedne są dokładniejsze.
Ale nadal nie rozumiem dokładnie po co się to robi, jaka jest różnica, co jest z nfz a co płatne, kiedy się je wykonuje.

Ok, na badaniach wyjdzie że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się z zespołem Downa czy Edwardsa ... I każda modli się o to, żeby jej dziecka to niedotknęło.
Co dalej ? Bo aborcja jest zakazana. Co mi daje ciągłe badanie jeszcze dokładniejszymi metodami skoro są to wady nieuleczalne ?
 
A ja przyznam otwarcie , że jeśli chodzi o pappa i nifty to jestem kompletnie zielona. Nie mam zielonego pojęcia co to jest. Wiem tylko tyle że wykrywają wady genetyczne ciąży oraz że jedne są dokładniejsze.
Ale nadal nie rozumiem dokładnie po co się to robi, jaka jest różnica, co jest z nfz a co płatne, kiedy się je wykonuje.

Ok, na badaniach wyjdzie że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się z zespołem Downa czy Edwardsa ... I każda modli się o to, żeby jej dziecka to niedotknęło.
Co dalej ? Bo aborcja jest zakazana. Co mi daje ciągłe badanie jeszcze dokładniejszymi metodami skoro są to wady nieuleczalne ?
Właśnie tez mnie to zastanawia z pierwsza córka mialam prenatalne i pappa bo mam ku temu wskazania a więc było to na NFZ. Ale po co robić te płatne nifty skoro nic nam ta wiedza nie da i po prenaralnych i po tym na to samo wyjdzie urodzić będziemy musiały czy będzie zdrowe czy chore. A jak zrobię nifty to co mniej będę to 7 miesięcy przezywala niz po pappie ???
Dla mnie czy jedno czy drugie badanie jest to samo warte.
 
reklama
Do góry