reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Tak, z brzuszkiem to raczej nie są reakcje alergiczne, a już z zaczerwienieniami tak. Bo przy alergiach niektóre dzieci maja najpierw krew w kupce, myśmy tego nie mieli.
No i oczywiście każde dziecko ma w rożnym stopniu delikatną skórę, Miruś miał w 1-1,5mies. trądziki niemowlęce, więc się nie dziwię, że teraz ma te atopowe zapalenie skóry.
Jestem pewna, że to przejściowe (nawet te różne alergie i „nietolerancje” czegoś, które czasami są przediagnozowane). Ale czego nie zrobisz, aby się upewnić, że wszystko zrobiłaś dla dziecka
 
reklama
Zaczęliśmy robić Małemu rowerek nóżkami oraz zginać i prostować nóżki tak żeby przy zginaniu naciskały na brzuszek, te dwie metody na przemian i tak do czasu aż "się wygazuje" całkiem i potem już jest szczęśliwy i nie marudzi. Super się to u nas sprawdziło już dwa razy, lepiej niż cokolwiek innego typu masaż brzuszka czy termoforek.
 
Dziewczyny karmiące piersią, czy próbowałyście karmić Wasze maleństwo z butelki swoim mlekiem?
My z mężem próbowaliśmy, ale Miruś nie potrafił ją chwycić normalnie i nie zrozumiał w ogóle jak to ssać... mamy Medela Calma. Wiem, że są jeszcze kubeczki do karmienia, można łyżeczką karmić, może to by się lepiej sprawdziło. Ja będę musiała wkrótce zostawić synka z Tata pare razy na 2-3 godziny i się trochę martwię, jak go karmić skoro tej butelki nie wziął.
Spróbujemy jeszcze oczywiście, ale jestem ciekawa, czy miałyście takie doświadczenie już? Jakie rozwiązanie macie, jak trzeba odejść na kilka godzin?
 
Dziewczyny karmiące piersią, czy próbowałyście karmić Wasze maleństwo z butelki swoim mlekiem?
My z mężem próbowaliśmy, ale Miruś nie potrafił ją chwycić normalnie i nie zrozumiał w ogóle jak to ssać... mamy Medela Calma. Wiem, że są jeszcze kubeczki do karmienia, można łyżeczką karmić, może to by się lepiej sprawdziło. Ja będę musiała wkrótce zostawić synka z Tata pare razy na 2-3 godziny i się trochę martwię, jak go karmić skoro tej butelki nie wziął.
Spróbujemy jeszcze oczywiście, ale jestem ciekawa, czy miałyście takie doświadczenie już? Jakie rozwiązanie macie, jak trzeba odejść na kilka godzin?
my próbowaliśmy, najpierw raz w szpitalu bo za dużo straciła na wadze i dali jej butelkę, ale kompletnie nie chciała jej tknąć, kręciła główką i wogóle się nie zgodziła na ten pomysł, i w zeszłym miesiącu już w domu podjęliśmy próbę, bo też musiałam wyjść, za pierwszym razem przy testach w domu zjadła bez problemu od razu, a jak wyszłam i przyszło co do czego to nie chciała tknąć tej butelki wcale, darła się i wypychała językiem i nie chciała wogóle jeść z niej, więć mąż do mnie przyjechał... jak wróciłam do domu to jeszcze raz postanowilam spróbować i znów to samo, wrzask i kręcenie głową, ale ja się łatwo nie poddaję :) zaczęłam ją karmić normalnie z piersi i podmieniłam w trakcie na butelkę, żeby ją najzwyczajniej w świecie oszukać i się udało! podpowiem Ci jeszcze, że wydaje mi się, że kluczowa może być temperatura, więc warto dobrze sprawdzić (my mamy butelki avent natural)
 
Masz rację, trzeba będzie może jeszcze podgrzać trochę, bo ja odrazu odciągnęłam mleko i mu dawaliśmy, ale chyba już było nie takie ciepłe jak z piersi... bo podobno około 37 stopni nasze mleczko ma 🙂
Ale wiesz, w ogóle nie zrozumiał, co to jest i co mi dają... nie mógł ssać, chwycić, nic... tylko się wkurzył i wróciliśmy na pierś 🙈
Spróbuje jeszcze jak mówisz - w czasie karmienia dać butelkę z mleczkiem, może uda się 🙂
 
My tez próbowaliśmy ale mnie nie było w pobliżu- udało się pierwsze razy ale ostatnio jak byliśmy na weselu to po pierwszej która wypił ladnie chciał cycy 😄 ale myśle ze to z tęsknoty ju nie chciał tej drugiej butli, No i musiałam przyjechać - bardzo blisko domu całe szczęście 😃
Teraz nie mam już mleka za dużo, a odciąganie strasznie mnie boli- wręcz do stopnia, że kilka dni dochodzą sutki do siebie 🙈 ale to zasługa za małej nakładki, musiałabym mieć większą- może kupię własny laktator przy 2 dzidzi 😁
 
Dziewczyny karmiące piersią, czy próbowałyście karmić Wasze maleństwo z butelki swoim mlekiem?
My z mężem próbowaliśmy, ale Miruś nie potrafił ją chwycić normalnie i nie zrozumiał w ogóle jak to ssać... mamy Medela Calma. Wiem, że są jeszcze kubeczki do karmienia, można łyżeczką karmić, może to by się lepiej sprawdziło. Ja będę musiała wkrótce zostawić synka z Tata pare razy na 2-3 godziny i się trochę martwię, jak go karmić skoro tej butelki nie wziął.
Spróbujemy jeszcze oczywiście, ale jestem ciekawa, czy miałyście takie doświadczenie już? Jakie rozwiązanie macie, jak trzeba odejść na kilka godzin?
Maria, medela jest trudną butelka dla malucha, ale spróbuj jeszcze kilka razy, może uda mu się zassac, a jak nie to polecam Ci butelke lovi lub lanisnoh , mamy sprawdzone, a lanisnoh jest najlepsza pod kątem podobieństwa do piersi, dacie radę :*
 
Dziewczyny karmiące piersią, czy próbowałyście karmić Wasze maleństwo z butelki swoim mlekiem?
My z mężem próbowaliśmy, ale Miruś nie potrafił ją chwycić normalnie i nie zrozumiał w ogóle jak to ssać... mamy Medela Calma. Wiem, że są jeszcze kubeczki do karmienia, można łyżeczką karmić, może to by się lepiej sprawdziło. Ja będę musiała wkrótce zostawić synka z Tata pare razy na 2-3 godziny i się trochę martwię, jak go karmić skoro tej butelki nie wziął.
Spróbujemy jeszcze oczywiście, ale jestem ciekawa, czy miałyście takie doświadczenie już? Jakie rozwiązanie macie, jak trzeba odejść na kilka godzin?

my używamy avent natural. Mała od początku nie miała z nią problemu. Wydaje mi się ze bardzo przypomina sutek i pierś. Może sproboj tej ?
 
reklama
Maria, medela jest trudną butelka dla malucha, ale spróbuj jeszcze kilka razy, może uda mu się zassac, a jak nie to polecam Ci butelke lovi lub lanisnoh , mamy sprawdzone, a lanisnoh jest najlepsza pod kątem podobieństwa do piersi, dacie radę :*

tez mamy lansinoh bo mieliśmy przy laktatorze i od niej zaczynaliśmy bo były wyparzone itp ale później wzięliśmy avent natural i wydaje mi się ze ona jednak lepiej przypomina pierś i ładniej z niej mała pije
 
Do góry