reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Hej!!! Na początku się przywitam!!! Może nie będę tu częstym gościem bo nie ten wiek ale napisze cos o sobie na początku. To moja 3 ciąża, ale przerwy między nimi duże córka najstarsza będzue miała 16 lat w październiku. Syn 9 w listopadzie, a teraz będzue synek w lipcu mimo wieku mam 42,5 roku i niespodzianki od Boga w postaci bobo czuję się jakbym miała 27 lat i była w pierwszej ciąży. Ja też późno urodzona wiec tradycją rodzinna podtrzymana - moja mama miała 4t lat jak mnie urodziła dxus na 87 i daje rade jeszxze na chodzie. U mnie zero mdłości, nic tylko zgaga i brak okresu yo objawy ciąży. Wszyscy dowiedzieli się o niej na początku dxieci po 13 tygodniu i badaniach oreanatanych po 35 roku obowiązkowe. Nie wyszły dobrze, ale dla mnie nie ma to znaczenia bo i tak bym ciąży nie usunęła. Ufam Bogu bo on dał nam taka niespodziankę i tylko od niego zależy co dalej w pełni mu ufam. Teraz jestem w 25+3d.ostatnio napina mi się brzuch biorę skopolan Misia nie pomaga a po niej tylko mocniejszą zgaga. Mam też mała cukrzycę ciążową bo przy pierwszym badaniu cukru kocham słodkie miałam 120 na czczo, potem była krzywa cukrzycowa wyszło ok ale i tak bam w Wawie na konsultacjach obowiązkowych na Karowej i mam trzymać dietę oraz mierze cukier 4 razy dziennie. Co ma plusy bo przytyłam tylko 5 kg. A nie nelze do najlżejszych teraz. Jak macie jakieś pytania piszcie śmiało odpowiem. Pozdrawiam Wszystkie. Jak byłam w ciąży z synem miałyśmy też grupę na Baby boom tera. Mamy N FB i mamy do dziś kontakt ze sobą. Przed 4 lata nawet co toku się spotykałyśmy na zlotach.
Witaj @alma43. Co Ty nam tu wypisujesz że nie ten wiek, ja mam 37, może inna sytuacja bo pierwsze dziecko a to się człowiek spala nad wszystkim 😉 To forum dla mam wiec niczym nie odstajesz. Mamy tu fajną ekipę na lipcowych więc trochę Cie pomęczymy 😎 jako że masz większe doświadczenie. Życzę zdrowia Wam przede wszystkim. Wszystko się ułoży. Miłość matki jest przecudowna, dasz radę choćby nie wiem co. Pozdrawiam!
 
reklama
Witaj @alma43. Co Ty nam tu wypisujesz że nie ten wiek, ja mam 37, może inna sytuacja bo pierwsze dziecko a to się człowiek spala nad wszystkim 😉 To forum dla mam wiec niczym nie odstajesz. Mamy tu fajną ekipę na lipcowych więc trochę Cie pomęczymy 😎 jako że masz większe doświadczenie. Życzę zdrowia Wam przede wszystkim. Wszystko się ułoży. Miłość matki jest przecudowna, dasz radę choćby nie wiem co. Pozdrawiam!
ja też 36 na karku mimo pirerwszej pociechy, ale przyznam, ze jakoś mi to nie doskwiera :)
 
O super ! Ja tez sie wybieram z luxmedu w Katowicach . W środę jestem umówiona na tel z położna i ona mi wystawi termin na czwartek lub piątek :) ja kupiłam zwykła glukozę ale chyba zminie na ta smakową .... pierwszy raz bede miała to badania jakos mam stres 😂🤪
Ja byłam w piątek w Luxmedzie na krzywej cukrowej. Jeżeli chcesz smakową glukozę to musisz sama kupić, ale jeżeli zwykłą to oni dają na miejscu, nie musisz iść ze swoją. Ja od początku chodzę do lekarza prywatnie (poza Luxmedem), tam założyłam tylko kartę ciąży, żeby móc korzystać z badań. I wygląda to tak, że na początku każdego trymestru piszę do położnej na czacie jak wygląda sytuacja, że mam u nich kartę ciąży i wtedy wystawia mi wszystkie skierowania wg planu opieki okołoporodowej na cały trymestr :) Więc generalnie super sprawa! Placówka też jedna na całe trójmiasto, ale przeznaczona tylko dla ciężarnych, badania też umawiane na godzinę. Niestety przez to, że tylko jedna na cały region, kobiet było dość sporo... na szczęście dało się zachować duże odstępy.
Samo badanie całkiem ok, nie ma co się zrażać ;) Na początku było mi troszkę niedobrze, a na sam koniec strasznie chciało mi się spać :p potem coś zjadłam i szybciutko do domu :)
 
O super ! Ja tez sie wybieram z luxmedu w Katowicach . W środę jestem umówiona na tel z położna i ona mi wystawi termin na czwartek lub piątek :) ja kupiłam zwykła glukozę ale chyba zminie na ta smakową .... pierwszy raz bede miała to badania jakos mam stres 😂🤪
Ja dziś dostałam tel z lux med Warszawa, że mam nie robić badania moczu, morfologię i glukozy bo wyniki mam dobre a to nie czas na chodzenie po przychodniach bo się tylko mogę narazić, więc teraz czekam na czwartek na tel od mojej gin co mam robić dalej 🤔
 
@alma43 witaj! 🙂 Trzymam kciuki, żeby dzieciątko urodziło się zdrowe! A jak odebrały starsze dzieci wiadomość o ciąży?

@Madziulka1988 a kiedy miałaś ostatnio badania robione? Tutaj robią tylko raz na trymestr, więc ja miałam ostatnio w grudniu robione... A krzywej cukrowej to w ogóle nigdy wcześniej nie miałam, więc dlatego mi robili teraz te badania. Tak to też pewnie by powiedzieli, żeby się niepotrzebnie nie narażać.
 
@alma43 witaj! 🙂 Trzymam kciuki, żeby dzieciątko urodziło się zdrowe! A jak odebrały starsze dzieci wiadomość o ciąży?

@Madziulka1988 a kiedy miałaś ostatnio badania robione? Tutaj robią tylko raz na trymestr, więc ja miałam ostatnio w grudniu robione... A krzywej cukrowej to w ogóle nigdy wcześniej nie miałam, więc dlatego mi robili teraz te badania. Tak to też pewnie by powiedzieli, żeby się niepotrzebnie nie narażać.
Morfologię i mocz miałam w marcu, a glukozę w dwóch poprzednich ciążach i była zawsze prawidłowa więc pewnie dlatego :)
 
@alma43 witaj! 🙂 Trzymam kciuki, żeby dzieciątko urodziło się zdrowe! A jak odebrały starsze dzieci wiadomość o ciąży?

@Madziulka1988 a kiedy miałaś ostatnio badania robione? Tutaj robią tylko raz na trymestr, więc ja miałam ostatnio w grudniu robione... A krzywej cukrowej to w ogóle nigdy wcześniej nie miałam, więc dlatego mi robili teraz te badania. Tak to też pewnie by powiedzieli, żeby się niepotrzebnie nie narażać.
Nadeyraz dobrze syn ucieszył się najbardziej bo nie będzie najmłodszy a jak dowiedział się że brat to wogole szczęśliwy.
 
reklama
O super ! Ja tez sie wybieram z luxmedu w Katowicach . W środę jestem umówiona na tel z położna i ona mi wystawi termin na czwartek lub piątek :) ja kupiłam zwykła glukozę ale chyba zminie na ta smakową .... pierwszy raz bede miała to badania jakos mam stres 😂🤪
stres zbędny zupełnie, ja mam problem z insuliną i często je robię, to badanie jest ok, nie polecam picia duszkiem glukozy, bo od tego potrafi zemdlić, masz na to kilka minut, więc spokojnie, ja piję normalną i nigdy jeszcze nie miałam problemu, niektórzy mówią, że warto wcisnąć sok z cytryny, ale nie korzystałam z tej wskazówki, pewnie ten sam efekt co smakowa
 
Do góry