reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2019

Hej Dziewczyny :)

Jestem Natalia, jestem w pierwszej ciąży 21tydzień- termin mam na 28-29 lipca. Podobno ma być chłopak (wyszło w 18 tygodniu ciąży, kiedy miałam skurcze i musiałam na cito pójść na badania), ale jutro mam USG połówkowe i wszystko się potwierdzi (ogólnie marzyłam o dziewczynce i od początku mówiłam, że to dziewczyna, ale mojej córce wyrósł siurdak;)) Ogólnie od początku ciąży chodzę do lekarza na NFZ i od potwierdzenia ciąży jestem na zwolnieniu, ponieważ moja praca nie pozwala na chodzenie w ciąży. Do 4 miesiąca bardzo źle się czułam- praktycznie ciągle miałam nudności i dopiero teraz zaczęłam przybierać na wadze (5 miesiąc i dopiero 2kg na +, ktoś ma podobnie?)- jest tu tyle stron Waszych wiadomości, że te tematy na pewno się przewijały, ale cieżko mi wszystko przeczytać, a dopiero teraz zobaczyłam, że jest takie forum.
Poczytałam kilka ostatnich stron i trochę się przeraziłam, bo widzę, że macie już sporo rzeczy kupionych dla dzieci, a ja tak naprawdę kupiłam tylko 2 ubranka (wiecie te zabobony). Pomocy!! Macie już większość pokupowane? Powinnam panikować? ;)
Witaj i rozgość się ;) gratuluję synka o trzymam kciuki za jutrzejsze połówkowe. A może jednak będzie niespodzianka i ta upragniona córka? ;) Ja co prawda mam już 6 kg na plusie ale są dziewczyny które przybrały mniej tak jak Ty. Myślę że nie masz się czym martwić. Ważne że Maluszek rośnie ;) Co do wyprawki to ja akurat mam sporo rzeczy po córce więc taki komfort ale ubranek chlopiecych mi brakowało i dopiero w poprzednią sobotę poszalałam i uzupełniam braki (teraz zaczął mi się 23 tydzień). Z tego co się orientuję to każda z nas jest na innym etapie pod względem wyprawki. Teraz da się wszystko szybko kupić więc na spokojnie masz jeszcze czas;) Dużo z nas zaczęło łowy po połówkowych a Ty masz jutro więc akurat ;)
 
reklama
Ale może dobrze, że tu weszłam to będzie dobra dawka motywacji :) a jeżeli chodzi o córę to chyba już przegrana sprawa, bo dostałam ostatnio takie zdjęcie z USG, że to raczej niezaprzeczalnie chłopak ;)
 
Hej Dziewczyny :)

Jestem Natalia, jestem w pierwszej ciąży 21tydzień- termin mam na 28-29 lipca. Podobno ma być chłopak (wyszło w 18 tygodniu ciąży, kiedy miałam skurcze i musiałam na cito pójść na badania), ale jutro mam USG połówkowe i wszystko się potwierdzi (ogólnie marzyłam o dziewczynce i od początku mówiłam, że to dziewczyna, ale mojej córce wyrósł siurdak;)) Ogólnie od początku ciąży chodzę do lekarza na NFZ i od potwierdzenia ciąży jestem na zwolnieniu, ponieważ moja praca nie pozwala na chodzenie w ciąży. Do 4 miesiąca bardzo źle się czułam- praktycznie ciągle miałam nudności i dopiero teraz zaczęłam przybierać na wadze (5 miesiąc i dopiero 2kg na +, ktoś ma podobnie?)- jest tu tyle stron Waszych wiadomości, że te tematy na pewno się przewijały, ale cieżko mi wszystko przeczytać, a dopiero teraz zobaczyłam, że jest takie forum.
Poczytałam kilka ostatnich stron i trochę się przeraziłam, bo widzę, że macie już sporo rzeczy kupionych dla dzieci, a ja tak naprawdę kupiłam tylko 2 ubranka (wiecie te zabobony). Pomocy!! Macie już większość pokupowane? Powinnam panikować? ;)
Hej :) witaj.
Poczytaj. Pytaj :)
Fakt jestesmy na różnych etapach wyprawki. Ale tak to działa ze jedna ma to druga kupi. Jeszcze wszystko zdarzysz. I daj znac po usg :)
 
Zgodnie z prawem wizyty u specjalisty dla ciężarnych są w ciągu tygodnia. Więc jedź do poradni i poproś o szybszy termin zw na ciążę. Jak odmówią to zażądaj odmowy na piśmie -zobaczysz, że się termin znajdzie zaraz, tylko nie daj się spławić.
Hej a wiesz, że w świetle tej nowej ustawy 'za życiem' mamy prawo do wizyt u specjalistów maksymalnie w ciągu 7 dni od zgłoszenia ze skierowaniem? Dla przychodni to problem ale jak się nam należy i chodzi o zdrowie maluchów to może trzeba spróbować powalczyć o swoje


Dzięki za info, zaraz to sprawdzę i zacznę dzwonić :)
L4 krótkie, może ma potrzebę mnie oglądać tak często, ten mój pan doktor :D
Tak swoją droga, potwierdził mi ta moja córkę dzisiaj, cwaniak jeden. Także 3 lekarzy sie chyba mylić nie może :p Znowu się przestraszyłam bo znajoma wczoraj mi napisała, ze jej Szymon do 30 tc był Ania.. tyle ze to było jakieś 10 lat temu, wiec technika i sprzęt w tej dziedzinie w ciągu tych kilku lat zapewne poszlo do przodu, po co ludzie takie rzeczy gadają, byle mnie wkurzyć chyba... wrrr


Witamy na forum Natalia i trzymamy kciuki za jutrzejsze połówkowe :):):)
 
Ostatnia edycja:
U mnie dziś tak ;)

Cześć @Miiodzio :) Też jestem Natalia i też spodziewam się chłopca. U mnie wagowo +3kg, ale jestem na diecie cukrzycowej od kilku tygodni.
Co do wyprawki. Uważam, że mamy jeszcze kupę czasu. Ale sama mam już wózek, fotelik, łóżeczko i ubranka. Po prostu po dzieciach nic mi nie zostało (mam dwoje - 8 i 5 lat) i zaczęłam od nowa. Rozkładam wydatki w czasie :) W kwietniu kupuję laktator, wanienkę, materace do łóżeczek (ze względu na sypialnię na piętrze będę miała jedno łóżeczko na gorze i jedno na dole), w maju resztę wyprawki, czyli kosmetyki itp. I na początku czerwca rzeczy dla mnie do szpitala. Narazie jestem spokojna o wyprawkę, chociaż prawdopodobnie przez cukrzycę bedziemy rozwiązywać ciążę szybciej.
Screenshot_2019-03-20-10-22-10.jpeg
 
Ale może dobrze, że tu weszłam to będzie dobra dawka motywacji :) a jeżeli chodzi o córę to chyba już przegrana sprawa, bo dostałam ostatnio takie zdjęcie z USG, że to raczej niezaprzeczalnie chłopak ;)
Cześć! Nie martw się, ja też marzyłam o dziewczynce w pierwszej ciąży, ale usg nie pozostawało nadziei[emoji23] Teraz synek będzie miał siostrę [emoji4]
 
reklama
No ja też słyszałam, że prędzej dziewczyna będzie chłopakiem, niż chłopak dziewczyną, więc już nie mam złudzeń i nastawiam się na mężczyznę. Moje wymarzone różowe sukieneczki idą w odstawkę, ale może kiedyś jeszcze będzie mi dane ;)
Ale tu u Was miło, dzięki za fajne przyjęcie :)
slodkatrojeczka też mam tą aplikację, ale praktycznie jej nie używam, bo przerażają mnie te upływające dni, teraz jak minęła połowa to już bliżej niż dalej, a przy pierwszym dziecku to czuję jedynie niepewność ;)
 
Do góry