reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2019

Hej a wiesz, że w świetle tej nowej ustawy 'za życiem' mamy prawo do wizyt u specjalistów maksymalnie w ciągu 7 dni od zgłoszenia ze skierowaniem? Dla przychodni to problem ale jak się nam należy i chodzi o zdrowie maluchów to może trzeba spróbować powalczyć o swoje
Jestem po, l4 na kolejne 2 tyg.. ale nie musiałam nawet nic mowić, szkoda tylko ze takie krótkie mi daje :| Dostałam skierowanie na glukozę, myślałam ze to po 24 tc a to już... no i pilne skierowanie do poradni neurologicznej na konsultacje, a najbliższy termin maj... katastrofa w tej PL.
 
reklama
Dziwne że na taki krótki czas dostajesz. Spokojnie mogłabyś na miesiąc. Ja też myślałam że dostanę teraz skierowanie na glukozę ale powiedziała mi że dopiero na kolejnej wizycie czyli to będzie już 25/26 tydzień. Chyba będę robiła jako jedna z ostatnich ;)
Ja jeszcze nie man skierowania a dzis 23+1 . moze ten lekarz mi dzis da a jak nic nie wspomni to sama sie zapytam.
 
Jestem po, l4 na kolejne 2 tyg.. ale nie musiałam nawet nic mowić, szkoda tylko ze takie krótkie mi daje :| Dostałam skierowanie na glukozę, myślałam ze to po 24 tc a to już... no i pilne skierowanie do poradni neurologicznej na konsultacje, a najbliższy termin maj... katastrofa w tej PL.

Zgodnie z prawem wizyty u specjalisty dla ciężarnych są w ciągu tygodnia. Więc jedź do poradni i poproś o szybszy termin zw na ciążę. Jak odmówią to zażądaj odmowy na piśmie -zobaczysz, że się termin znajdzie zaraz, tylko nie daj się spławić.
 
Jestem po, l4 na kolejne 2 tyg.. ale nie musiałam nawet nic mowić, szkoda tylko ze takie krótkie mi daje :| Dostałam skierowanie na glukozę, myślałam ze to po 24 tc a to już... no i pilne skierowanie do poradni neurologicznej na konsultacje, a najbliższy termin maj... katastrofa w tej PL.
Moja położna mówiła, że według nowych wytycznych glukoza 21-26 tydzień. Co do neurologa, szukaj kłóć się. Prawo prawem ale wszyscy mają to gdzieś. Do endokrynologa czekałam miesiąc, a wcisneli mnie szybciej jako ciezarną. Do diabetologa czekałam 3 tygodnie, bo dużo ciężarnych.
 
Ja już na tą nieszczęsną glukoze mam skierowanie [emoji85] ale kurde zwlekam hehe gdzieś nie za bardzo mi się śpieszy [emoji16]
Si.Kat dobre i dwa tygodnie. Gorzej jakby znowu nie chciał dać.
 
Ja już na tą nieszczęsną glukoze mam skierowanie [emoji85] ale kurde zwlekam hehe gdzieś nie za bardzo mi się śpieszy [emoji16]
Si.Kat dobre i dwa tygodnie. Gorzej jakby znowu nie chciał dać.
Jak ja się cieszę, że jestem po. Za to po porodzie będę musiała pić znowu... Ale zamierzam jakoś to obejść :)
 
Hej Dziewczyny :)

Jestem Natalia, jestem w pierwszej ciąży 21tydzień- termin mam na 28-29 lipca. Podobno ma być chłopak (wyszło w 18 tygodniu ciąży, kiedy miałam skurcze i musiałam na cito pójść na badania), ale jutro mam USG połówkowe i wszystko się potwierdzi (ogólnie marzyłam o dziewczynce i od początku mówiłam, że to dziewczyna, ale mojej córce wyrósł siurdak;)) Ogólnie od początku ciąży chodzę do lekarza na NFZ i od potwierdzenia ciąży jestem na zwolnieniu, ponieważ moja praca nie pozwala na chodzenie w ciąży. Do 4 miesiąca bardzo źle się czułam- praktycznie ciągle miałam nudności i dopiero teraz zaczęłam przybierać na wadze (5 miesiąc i dopiero 2kg na +, ktoś ma podobnie?)- jest tu tyle stron Waszych wiadomości, że te tematy na pewno się przewijały, ale cieżko mi wszystko przeczytać, a dopiero teraz zobaczyłam, że jest takie forum.
Poczytałam kilka ostatnich stron i trochę się przeraziłam, bo widzę, że macie już sporo rzeczy kupionych dla dzieci, a ja tak naprawdę kupiłam tylko 2 ubranka (wiecie te zabobony). Pomocy!! Macie już większość pokupowane? Powinnam panikować? ;)
 
reklama
Hej Dziewczyny :)

Jestem Natalia, jestem w pierwszej ciąży 21tydzień- termin mam na 28-29 lipca. Podobno ma być chłopak (wyszło w 18 tygodniu ciąży, kiedy miałam skurcze i musiałam na cito pójść na badania), ale jutro mam USG połówkowe i wszystko się potwierdzi (ogólnie marzyłam o dziewczynce i od początku mówiłam, że to dziewczyna, ale mojej córce wyrósł siurdak;)) Ogólnie od początku ciąży chodzę do lekarza na NFZ i od potwierdzenia ciąży jestem na zwolnieniu, ponieważ moja praca nie pozwala na chodzenie w ciąży. Do 4 miesiąca bardzo źle się czułam- praktycznie ciągle miałam nudności i dopiero teraz zaczęłam przybierać na wadze (5 miesiąc i dopiero 2kg na +, ktoś ma podobnie?)- jest tu tyle stron Waszych wiadomości, że te tematy na pewno się przewijały, ale cieżko mi wszystko przeczytać, a dopiero teraz zobaczyłam, że jest takie forum.
Poczytałam kilka ostatnich stron i trochę się przeraziłam, bo widzę, że macie już sporo rzeczy kupionych dla dzieci, a ja tak naprawdę kupiłam tylko 2 ubranka (wiecie te zabobony). Pomocy!! Macie już większość pokupowane? Powinnam panikować? ;)

Hej, rozgosc się, poczytaj i nie panikuj. :) Wyprawkę można kupić w tydzień a ze my takie hop do przodu to już inna sprawa:) Wzajemnie się nakrecamy:))))
 
Do góry