reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

Jeszcze pytanie mam odnośnie różyczki. Zalecili Wam badanie? W żadnej ciąży nie robiłam a teraz pani dr powiedziała, że nie jest obowiązkowe ale poleca zrobić. Tak samo badanie pod kątem cytomegalii. Oczywiście to drugie zrobię, mam w najbliższym otoczeniu dziecko z powiklaniami po cytomegalii, więc polecam się zbadać, bo to poważne powikłania. Z rozyczką jeszcze się zastanawiam, bo byłam szczepiona... Ale chyba dla własnego komfortu psychicznego zbadam i to.

Tak miałam w pierwszej ciąży i teraz tez już robiłam. Byłam pewna, ze jest obowiązkowe tak samo jak toxo. Cmv też - wszystko bezpłatnie w ramach karty ciąży.

Noc u nas tragiczna. Ryki i spazmy i przy usypianiu i później ok 3. W końcu wylądował u nas w łóżku i jakoś dospaliśmy. Chyba trójki w natarciu.
 
reklama
Witam wszystkie przyszłe mamy ja wlasnie jestem w 4 tyg.ciazy i termin mi wypada na 20 lipca.. troszke sie zaczynam obawiac bo niechce za bardzo przytyc a silowni ani fitnessu nie ma u mnie w okolicy.. Tez tak macie ze piersi zrobily wam sie ogromniaste i bolesne? Moze ktos mi powie jak dobrze zadbac o siebie w ciazy bo jestem zielona na ten temat... bardzo wam dziekuje


4 tydzien i na 20 lipca? A nie przypadkiem 7 tydzień? Nie żebym się czepiała ale ja mam termin na 7 i jestem w 9 tygodniu :)
 
@Karolinamala co do tycia to zależy od wielu czynników. Nie ma opcji na nie przytycie. Jeśli nie ma przeciwwskazań, można ćwiczyć (z głową), nawet w domu. Odżywiaj się zdrowo, staraj się nie ulegać zachciankom i wszystko będzie w normie. Piersi Ci urosły, bo organizm zatrzymuje wodę. To normalne. Po porodzie nadmiar wody zejdzie. Piersi powinny przestać boleć w 2 trymestrze ale rosnąć niekoniecznie.
 
Ja poranek rozpoczęłam odprawieniem dziecka do przedszkola. Potem ogarnęłam mojego ospowego muchomorka, który próbował mi wkręcić, że się nie drapie tylko "masuje ospę". Zjadłam śniadanie, wstawiłam pranie, biorę się za sprzątanie. Czyli krótko mówiąc ogarniam z rana zanim nadejdą mdłości i nie zrobię nic :)
 
Hej, nie wyrabiam....aaaa zrobiłam kanapki kawę i pod kołdrę. .. a robota zalega :(

Wasi gin proponowali wam szczepienie na grypę? Co myślicie? Ja troche sceptycznie podchodzę.
Nie szczepie się w ciąży. Na grypę wcale. Nie widzę potrzeby. Przez x czasu chyba raz tylko miałam grypę.
@Karolinamala co do tycia to zależy od wielu czynników. Nie ma opcji na nie przytycie. Jeśli nie ma przeciwwskazań, można ćwiczyć (z głową), nawet w domu. Odżywiaj się zdrowo, staraj się nie ulegać zachciankom i wszystko będzie w normie. Piersi Ci urosły, bo organizm zatrzymuje wodę. To normalne. Po porodzie nadmiar wody zejdzie. Piersi powinny przestać boleć w 2 trymestrze ale rosnąć niekoniecznie.
Podobno jakieś choroby wpływają, tarczyca czy coś, muszę dopytać i się przebadać.
Ja raczej zdrowo jadłam w ciazach ale mimo to 25+ co najmniej. Puchlam jak głupia.
 
reklama
Hej ;) wczoraj trafiłam do szpitala z lekkim plamieniem , zrobili badania i dzisiaj rano kolejne i nadal nie ma zarodka, według miesiączki to 6 tydz i 3 dzien, powiedzieli ze ciąża mogła przestać sie rozwijac albo jest młodsza :( czy któraś tak miała ? Albo do którego tyg ten zarodek powinien sie juz pojawić ? Strasznie sie martwię :(
 
Do góry