reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

Oooo.. a podzielisz się przepisem na ten chlebek? Właśnie najgorszy jest ten kłujący ból w podbrzuszu z którym nic nie da się zrobić :(

Nigdy wcześniej nie rodziłam, to będzie moje pierwsze doświadczenie, choć w ciąży już wcześniej byłam. Jednak wydaje mi się, że mimo upałów lepiej mi będzie latem. Łatwiej wyjść na spacer, więcej owoców, warzyw. Nie trzeba takiego maleństwa ubierać na cebulę ;)
Przepis
W misce rozpuszczam drożdże w proszku (7g) w dwóch szklankach ciepłej wody, mieszamy, odkładamy na kilkanaście minut w ciepłe miejsce.
W tym czasie w drugiej misce sypiemy mąke. W orginalnym przepisie jest pół kilo przemnej. Ja biorę 300g pszenniej z Lidla do wypieku chleba, 100g orkiszowej, 100g żytniej (wszystko wedle uznania).
Do tego dorzucamy 4 łyżki płatków owsianych, nasionka wedle uznania (ja daję łyżkę słonecznika, dyni- wcześniej prażę na suchej patelni )
Dwie łyżki siemienia lnianego zalewam wrzątkiem, po kilkunastu minutach odcedzam i ziarenka również do mieszanki mąki. Dwie łyżeczki cukru, dwie płaskie łyżeczki soli. Dodajemy roztwór drożdży i mieszamy łychą. Przykrywam ściereczką i ok pół godz. Czekamy aż urośnie. Potem znów mieszamy i przekładamy do keksówki wysmarowanej tłuszczem. W tym czasie włanczam piekarnik na 200stopni. Jak sie nagrzeje piekę chlebek ok godz. U mnie tsk godz 10min na najniższym ruszcie. Gdy chleb się upiecze po wyjęciu z piekarnika przykrywam ściereczką.
I wuaalaa :)
 
reklama
Przepis
W misce rozpuszczam drożdże w proszku (7g) w dwóch szklankach ciepłej wody, mieszamy, odkładamy na kilkanaście minut w ciepłe miejsce.
W tym czasie w drugiej misce sypiemy mąke. W orginalnym przepisie jest pół kilo przemnej. Ja biorę 300g pszenniej z Lidla do wypieku chleba, 100g orkiszowej, 100g żytniej (wszystko wedle uznania).
Do tego dorzucamy 4 łyżki płatków owsianych, nasionka wedle uznania (ja daję łyżkę słonecznika, dyni- wcześniej prażę na suchej patelni )
Dwie łyżki siemienia lnianego zalewam wrzątkiem, po kilkunastu minutach odcedzam i ziarenka również do mieszanki mąki. Dwie łyżeczki cukru, dwie płaskie łyżeczki soli. Dodajemy roztwór drożdży i mieszamy łychą. Przykrywam ściereczką i ok pół godz. Czekamy aż urośnie. Potem znów mieszamy i przekładamy do keksówki wysmarowanej tłuszczem. W tym czasie włanczam piekarnik na 200stopni. Jak sie nagrzeje piekę chlebek ok godz. U mnie tsk godz 10min na najniższym ruszcie. Gdy chleb się upiecze po wyjęciu z piekarnika przykrywam ściereczką.
I wuaalaa :)

Brzmi zadziwiająco prosto. Teraz idę na badania, ale jak tylko wrócę, to zajmę się tym chlebkiem i powiem jak wyszło ;)
 
Witam z rana :-) :)
Właśnie się wybieram na wizytę 11w 0d dzisiaj ciekawe co słychać u fasoli .
Synowie rano pytali czy Pani doktor już zobaczy czy to brat czy siostra :-D

Kto dzisiaj wizytuje ? Przesyłam pozytywne fluidy :D
Dzień dobry :)

Powodzenia na wizycie. Trzymam mocno kciuki [emoji1696]Ja dopiero w poniedziałek.
 
Hej. Mega się cieszę bo udało mi się zapisać na przyszły pt do lekarza chociaż było ciężko. Teraz tylko w sobotę muszę jechać badania zrobić. Sądzicie że zostawię majątek w labo jak mam HIV igg glukoze tsh morfo mocz?
 
Lili nie, to jeszcze nie tak dużo. Ale komplet wszystkich coś koło 350-400zl kosztuje z tymi cytomegaliami, toxo itp
Powodzenia dla wizytujących, ja już moge odliczac bo za 6 dni wizyta, zastanawiam się czy nie zrobić morfologii,żeby nie iść z pustymi rękami.
Dziś mam szczepienie najmlodszego, mamy zaległości, muszę pilnować terminów bo do porodu chce mieć ten temat zamknięty.
 
Mam dziś w południe wizytę, ale pewnie trafię gabinet bez usg. Genetyczne dopiero drugi tydzień stycznia i zastanawiam się czy gdzieś dodatkowo sobie nie zrobić usg. Dziś 8t5d wg apki. A jutro endokrynolog, zobaczymy jak tam moje Hashimoto w tej ciąży - w poprzedniej miałam remisje i było super, nigdy nie miałam tak niskiego miana przeciwciał :)
 
Hej. Mega się cieszę bo udało mi się zapisać na przyszły pt do lekarza chociaż było ciężko. Teraz tylko w sobotę muszę jechać badania zrobić. Sądzicie że zostawię majątek w labo jak mam HIV igg glukoze tsh morfo mocz?
Ja za tsh i toxo 86zl placilam, a na reszte skierowanie miałam ;)
 
reklama
Do góry