reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2019

Dziewczyny, beta mi wyszła z 1840 po 48 godzinach na 4650 (5+3). Więc jest dobrze.

Ale zrobiłam sobie też TSH, bo kiedyś mi lekarka powiedziała, że mam w normie, ale jednak za wysokie dla ciąży. Tylko teraz mi wyszło 5,580 a norma jest do 4,200 a dla kobiet w I trymestrze 2,32. Czy poczeka to do wizyty u lekarza za tydzień, czy mam coś z tym robić wcześniej?
Kombinuj endokrynologa na cito. Przepisze Ci letrox. To jest wysoki poziom tsh. W ciazy z tarczyca trzeba uwazac.
 
reklama
Lunka89 - jeśli to nie jest dla Ciebie kłopotliwy temat, a wiem, że już wcześniej pisałaś o niepełnosprawności córki, to napisz co jej dolega? Jeżeli nie masz ochoty pisać to oczywiscie szanuję.
 
Kombinuj endokrynologa na cito. Przepisze Ci letrox. To jest wysoki poziom tsh. W ciazy z tarczyca trzeba uwazac.

A czy do endo muszę mieć skierowanie? Nie mogłabym iść prywatnie bez skierowania? Np. do Luxmedu albo gdzieś? Nigdy nie byłam u żadnego specjalisty w Polsce. Pytanie, czy się wyrobię z tym przed 29/11. Wtedy mam wizytę u gonekolog. Ach jo, a tak się cieszyłam z tej bety. :(
 
Dziewczyny, beta mi wyszła z 1840 po 48 godzinach na 4650 (5+3). Więc jest dobrze.

Ale zrobiłam sobie też TSH, bo kiedyś mi lekarka powiedziała, że mam w normie, ale jednak za wysokie dla ciąży. Tylko teraz mi wyszło 5,580 a norma jest do 4,200 a dla kobiet w I trymestrze 2,32. Czy poczeka to do wizyty u lekarza za tydzień, czy mam coś z tym robić wcześniej?

Ja poszłabym do lekarza wcześniej. Na stałe przyjmuję Euthyrox i jestem pod kontrolą lekarza. Teraz wyniki i wizytę będę mieć co miesiąc, na kolejną idę właśnie we wtorek. Tarczyca w ciąży jest ważna. Nie martw się na zapas, napewno to unormujesz, ale musisz iść do lekarza.
 
A czy do endo muszę mieć skierowanie? Nie mogłabym iść prywatnie bez skierowania? Np. do Luxmedu albo gdzieś? Nigdy nie byłam u żadnego specjalisty w Polsce. Pytanie, czy się wyrobię z tym przed 29/11. Wtedy mam wizytę u gonekolog. Ach jo, a tak się cieszyłam z tej bety. :(

Najlepiej poszukaj lekarza prywatnego w okolicy, tam dostaniesz się najszybciej. Miałam ubezpieczenie min. w Luxmed i tam też obowiązują zapisy, ale zadzwoń na infolinie, może akurat jest wolny termin.
 
Najlepiej poszukaj lekarza prywatnego w okolicy, tam dostaniesz się najszybciej. Miałam ubezpieczenie min. w Luxmed i tam też obowiązują zapisy, ale zadzwoń na infolinie, może akurat jest wolny termin.
Dokladnie tak bym zrobila. Potem na luzie mozesz sobie znalezc endo w jakims pakiecie. Ale na szybko znalazlabym kogos, zeby Ci recepte wypisal. I nic sie kochana nie martw! Beta jest cudna i to jest najwazniejsze! Zajebiscie, ze sprawdzilas to tsh.. bardzo madrze!
Ps. Nie musisz miec skierowania jesli prywatnie lub w luxmedzie. Zawsze mozeszz zadzwonic na infolinie do luxmedu i powiedziec jaka jest sytuacja i zeby Ci kogos na cito znalezli. Mnie tak w ostatniej ciazy robili bo mialam podobny scenariusz.
 
Dziewczyny, beta mi wyszła z 1840 po 48 godzinach na 4650 (5+3). Więc jest dobrze.

Ale zrobiłam sobie też TSH, bo kiedyś mi lekarka powiedziała, że mam w normie, ale jednak za wysokie dla ciąży. Tylko teraz mi wyszło 5,580 a norma jest do 4,200 a dla kobiet w I trymestrze 2,32. Czy poczeka to do wizyty u lekarza za tydzień, czy mam coś z tym robić wcześniej?

Dokładnie tak jak dziewczyny piszą idź szybko, to nie jest ładny wynik, napewno dostaniesz na to leki
 
Ostatnia edycja:
reklama
Córeczka ma aberracje, uszkodzone dwa chromosomy co spowodowało ciężkie wielowadzie. Jesteśmy pod opieka hospicjum, wiele miesięcy spędziliśmy w szpitalu, teraz już do końca chcemy być w domku. Długo się zastanawialiśmy czy to jest dobry czas na ciąże ale jakby corka od nas odeszła to mając maluszka może jakoś łatwiej będzie.


Dokładnie tak jak dziewczyny piszą idź szybko, to nie jest ładny wynik, napewno dostaniesz na to leki
Lunka, jestes dzielna kobieta. Szacun! Zdrowka dla calej Waszej Rodzinki!
 
Do góry