reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

Myślę,że z kształtu brzucha to sobie można wróżyć jak już brzuch jest większy;) ale i tak zawsze opcje są dwie;)
U nas potwierdzony chłopak. Siedział na dupce, odwrócony plecami z rękami na głowie, zero współpracy, lekarz go sonda ruszał i nic. Nic kompletnie nie dało się zmierzyć:/ tylko serduszka posłuchałam i szyjkę zmierzyliśmy, na szczęście 2.94cm, więc na razie nie leci ufff.. kolejna wizyta 19.03. mam powtórzyć toxo igm.

Gratuluje chłopaka i trzymającej szyjki. W poprzednich ciążach kiedy zaczęła Ci się skracać?

Rewelacyjne jesteście z tą inteligencją ciążową :) A ja słyszałam na filmie, że kobieta w ciąży jest wyjątkowo mądra, bo to jest taki okres, kiedy w jej ciele funkcjonują dwa mózgi :)




@renisus jestem z tzw. terenów poniemieckich. Cała moja rodzina mieszka na północ od Warszawy (czy to na wschodzie, centrum, czy na zachodzie kraju). I u nas się chodzi na piechotę na dwór :)

@Ennis92 lato uwielbiamy spędzać na Warmii, mam tam też rodzinę i nigdy tam nie słyszałam o chodzeniu nogami na pole :) Nie wiem, skąd Twój tata to wziął, podpytaj. Czytając tu Was, dedukuję, że na nogach na pole to się chodzi na południu Polski. Na północy tego nigdy nie słyszałam. Kiedy pierwszy raz rozmawiałam z dziewczyną z Krakowa i ona mi ciągle o tym polu i polu, to ja byłam przekonana, że ona mieszka gdzieś na obrzeżach Krakowa i ma za oknami łany zbóż :) Dziwiło mnie bardzo tylko, czemu ona w kółko po tym polu zasuwą i aż się jej zapytałam, czy nie ma ciekawszych miejsc na spacery niż użytki rolne :) Wyjaśnię, że nie byłam wtedy w ciąży :-p

Pamietam, że jako dzieciak jeżdżąc do dziadków umiejętnie się przestawialam i zamiast na pole mówiłam na dwór;) W sumie na piechotę u nas też się mówi ale na nogach jakoś tak swojsko. Dużo jest takich fajnych regionalizmów.
 
reklama
Oglądam dziewczyny filmiki z wyprawą dla mamy i dziecka i powiem wam że głupia jestem i chyba zacofana połowy tych rzeczy nie miałam z synem i ja i dziecko daliśmy radę i teraz nie wiem czy iść z biegiem czasu i inwestować we wszystkie te nowości np majtki poporodowe siateczkowe podkłady poporodowe, pieluszki bambusowe, muslinowe
Im więcej oglądam i czytam tym jestem głupsza
 
Oglądam dziewczyny filmiki z wyprawą dla mamy i dziecka i powiem wam że głupia jestem i chyba zacofana połowy tych rzeczy nie miałam z synem i ja i dziecko daliśmy radę i teraz nie wiem czy iść z biegiem czasu i inwestować we wszystkie te nowości np majtki poporodowe siateczkowe podkłady poporodowe, pieluszki bambusowe, muslinowe
Im więcej oglądam i czytam tym jestem głupsza
Podkłady i majty siatkowe to must have, nawet 10 lat temu miałam. Zrobimy listę wyprawkowa na zamkniętym, to każda coś ciekawego dorzuci
 
W ostatniej w 14tc

To faktycznie wcześnie. Mam nadzieje, że tym razem dłużej wytrzyma, a najlepiej do końca choć przy takiej przeszłości szynkowej nie byłabym chyba aż tak optymistyczna.

Macie mierzone na każdej wizycie szyjki? Tak pytam z ciekawości. W Niemczech nie ma tego w standardzie. Ja mam czasami mierzona a czasami tylko badanie manualne i tak się zastanawiam jak to jest gdzie indziej. Oczywiście mówię o prawidłowo przebiegających ciążach i bez wcześniejszego wywiadu niewydolności szyjki.
 
To faktycznie wcześnie. Mam nadzieje, że tym razem dłużej wytrzyma, a najlepiej do końca choć przy takiej przeszłości szynkowej nie byłabym chyba aż tak optymistyczna.

Macie mierzone na każdej wizycie szyjki? Tak pytam z ciekawości. W Niemczech nie ma tego w standardzie. Ja mam czasami mierzona a czasami tylko badanie manualne i tak się zastanawiam jak to jest gdzie indziej. Oczywiście mówię o prawidłowo przebiegających ciążach i bez wcześniejszego wywiadu niewydolności szyjki.
Ja nie mam mierzonej
 
reklama
Nie no majty muszą byc.

Najlepsze te: Link do: Majtki poporodowe wielorazowe
Oglądam dziewczyny filmiki z wyprawą dla mamy i dziecka i powiem wam że głupia jestem i chyba zacofana połowy tych rzeczy nie miałam z synem i ja i dziecko daliśmy radę i teraz nie wiem czy iść z biegiem czasu i inwestować we wszystkie te nowości np majtki poporodowe siateczkowe podkłady poporodowe, pieluszki bambusowe, muslinowe
Im więcej oglądam i czytam tym jestem głupsza
 
Do góry