reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

Dzień dobry.

Ja właśnie wracam z laboratorium. O dziwo sprawnie i szybko poszło chociaż zaczęło się o poślizgu bo autobus spóźnił się 20 minut. Śniegu napadalo mnóstwo. Córka zachwycona. Może się z nią wybiorę na spacer jak wrócę. Umówiłam się na połówkowe na 6 marca. Nie mogę się doczekać [emoji813] udało się umówić na popołudnie więc mąż będzie mógł iść ze mną (o ile będziemy mieli z kim córkę zostawić).
 
reklama
No dla mnie 5 to środek nocy, nieludzka pora. Drugą rzeczą, którą robię po wstaniu z łóżka i wysikaniu się, jest odpalenie ekspresu. Dopiero jak walnę setkę espresso, rozumiem język polski [emoji23].

Hahaha. Mam to samo, z tym, że pije białą. Ale też pierwsze kroki kieruje do ekspresu. Mój syn też lubi o 5 zacząć dzień, a ja o tej porze nie wiem jak się nazywam [emoji85]

U nas śniegi full przez noc napadało - taras mi się z podwórkiem zrównał, a ma ze 30cm. Mąż zawiózł Młodego do żłobka, ja właśnie wróciłam do łóżka, bo w nocy przez prawie 3h nie mogłam zasnąć. Najpierw syn się budził, później chłop chrapał, pies piszczał... a na 13 jedziemy na pogrzeb :/
 
Witajcie u mnie od wczoraj straszny ból głowy i wymioty ahhh ten wyczekany drugi trymestr miał być lepszy oszukali mnie hehe
 
Ja miałam dziś wstać i jechać na uczelnie pozałatwiać a leżę i już nie zdążę na autobus [emoji85] jutro pojadę.
Ja chyba muszę zacząć wcześniej chodzić spać bo 23 to potem wstać o 8 nie mogę
 
Dziewczyny co robić jak nie jestem pewna czy miałam opryszczke? Jak pierwszy raz to trzeba brać heviran przez 5 dni jak już się miało to wystarczy smarować i teraz głupia jestem i nie wiem czy miałam. A jak miałam i wezmę ten heviran to nie zaszkodzę dziecku ?
 
A czym się zajmujesz? Ja to zazdroszczę. Musiałam się zwolnić z pracy we wrześniu i do czasu ciazy nie znalazłam nic co by odpowiadalo a teraz znów dopiero za jakisnrok najwcześniej będę szukać nowej. Tylko że muszę mieć konkretne godz no i weekendy odpadają [emoji53]
Ada pracuje z czekami bankowymi, deponuje je. Tzn tym zajmuje sie moja firma, a ja dokladnie ogarniam czeki ktore byly wplacone do zlego banku. Papierologia sama. Zmiane mam pod siebie 19-3; ale za chwile zmienaja system i z 5 dniowego procesu zrobi sie 2 i wtedy zniknie nocna zmiana. Ale ja wtedy juz powinnam byc jedna noga na macierzynskim.
 
A ja dalej nic nie czuje a weszłam w 19 tydzień (no i to nie pierwsza ciaza)...nie podoba mi się to [emoji30]

Pamietam ze są tu mamy które rodziły już w lipcu. Właśnie mam rozkmine po ilu dniach można wyjść z dzieckiem na spacer w pogodę typowo lipcowa. Córkę rodziłam w grudniu i pamietam zalecenia żeby odczekać 10 dni a potem otwierać okna itp. i dopiero później spacer no ale w lipcu to przecież bez sensu [emoji848]

Dosyć odległa ta „rozkmina” ale mnie meczy [emoji12]

Ja mam skończony 18 tydzień wlasnie czyli weszłam w 19. To nie pierwsza ciąża a ruchy czuję bardzo sporadycznie. Nie wiem ile ma się do tego cc, ile wielkość macicy (moja jest większa Ok 2 tygodnie niż wskazuje na to faktyczny wiek ciąży). Czytałam, ze bywa iż kobiety czują nawet w okolicach 22 tygodnia. Tez jestem rozgoryczona tym faktem[emoji849]
 
Ja też czuję ledwo, ledwo. Zazwyczaj wieczorem, jak leżę. Ale to tylko takie subtelne puknięcia po lewej stronie brzucha.
 
Ja mam skończony 18 tydzień wlasnie czyli weszłam w 19. To nie pierwsza ciąża a ruchy czuję bardzo sporadycznie. Nie wiem ile ma się do tego cc, ile wielkość macicy (moja jest większa Ok 2 tygodnie niż wskazuje na to faktyczny wiek ciąży). Czytałam, ze bywa iż kobiety czują nawet w okolicach 22 tygodnia. Tez jestem rozgoryczona tym faktem[emoji849]
Ja weszlam w 18 i tez nic nie czuje. Pierwsze dopiero kolo 22 poczulam... Myslalam, ze teraz bedzie wczesniej[emoji17][emoji17][emoji17] juz sie jakis schiz nabawilam.

Ja w maju wychodzilam po tygodniu.
 
reklama
Dziewczyny co robić jak nie jestem pewna czy miałam opryszczke? Jak pierwszy raz to trzeba brać heviran przez 5 dni jak już się miało to wystarczy smarować i teraz głupia jestem i nie wiem czy miałam. A jak miałam i wezmę ten heviran to nie zaszkodzę dziecku ?
Hej ja miałam opryszczkę pierwszy raz i brałam heviran lekarz mówił mi że jak by wróciła to tak czy siak mam brać heviran tylko mniejszą dawkę ;) jak nie wiesz czy miałaś to może zadzwoń do kogoś z rodziny może ktoś będzie wiedział :) i najlepiej skontaktuj się ze swoimi lekarzem bo jeśli to pierwszy raz to heviran trzeba brać jak najszybciej takie są rekomendacje:)
 
Do góry