reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

A z tym karmieniem to się dziewczyny decydujecie na te 3-4 godzinne przerwy ?? Ja jakoś sobie nie wyobrażam, żeby ładnie śpiącego malucha budzić tylko po to, żeby go na szybko nakarmić i znowu na siłę usypiać ??
 
reklama
Morela_87, Kasia_831, Mamusia_Muminka dzięki za wsparcie. Podałam tylko kilka przykładów, które mi akurat wpadły do głowy, a jest ich o wiele więcej, np stosowanie klina pod główkę (zakupiony=skrytykowany). Mam naprawdę fajną, młodą położną (także mamę), która jeździ na wszystkie możliwe kursy i jest "na czasie" z nowinkami. Bardzo jej ufam i jeśli mi coś doradza, to analizujemy to z narzeczonym w domu i najczęściej wychodzi na to, że zgadzamy się to praktykować w przyszłości. Do tej pory myślałam, że to moja teściowa jest zacofana (20 lat starsza od mojej mamy), ale moja mama okazuje się być nie lepsza. Oczekiwałam wsparcia, a dostałam wyśmiewanie i wyzwiska, że zrobię dziecku krzywdę, jeśli będę się stosować do tych "nowoczesnych metod". Jak wczoraj usłyszałam - 20 lat temu medycyna była taka sama i wiedza lekarzy nic się od tamtej pory nie zmieniła. Wygląda na to, że każdą rozmowę z rodzicami będę musiała okrajać do "u mnie wszystko ok".
Mam do poruszenia jeszcze jedną kwestię cały czas wypominaną mi przez moją mamę. Jakie macie zdanie na temat prasowania WSZYSTKICH ubranek?
 
Witam wszystkie przyszłe Mamusie i gratuluję tym, które już urodziły!
Przede mną jeszcze 3 tyg., termin na 14 lipca, i chciałam zapytać czy przyjmiecie mnie do swojego grona? Poród coraz bliżej i mam coraz więcej wątpliwości, pytań którymi chciałabym się podzielić.
Jak zapewne się domyślacie to moja pierwsza ciąża...
Czekam na odpowiedź :)


Witaj ja takze 14.07 termin :) od dzis rowne 3 tygodnie. Witamy Cie :)
 
Mamusia_Muminka, z tym wybudzaniem dziecka co 3h doradziła mi moja położna. Chodzi tu o szybki spadek cukru podczas snu w pierwszych 6 tygodniach, zwłaszcza, jeśli będzie się karmiło piersią i o utrzymanie prawidłowej wagi.
 
Marcia1994 - ja zamierzam do max 3 miesiaca wszystko prasować i prać ciągle w tym samym proszku (chyba, że się dziecko uczuli na nie wtedy zmieniam) po 3 miesiącu życia przestaję tak robić.
 
Mamusia Muminka ja długo o tym myslalam. Pogadam jeszcze z położna, ale jesli dziecko bedzie mi przesypiać noc ( w co nie wierze ;p) to nie bede sama budzić po to, zeby nakarmić... jest to dla mnie nienaturalne. Uwazam, ze organizm nawet tak małego dziecka sam sie upomina o pewne rzeczy. A przerywanie snu jest zwyczajnie niezdrowe


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
joanna a nie myślałaś nigdy, żeby do męża dołączyć?:)

Przeszło mi to przez myśl, ale za dużo z tym zachodu u nas. Amelia nie jest córką mojego męża. Mój mąż jest moim drugim mężem. Amelii ojciec raczej nie wyraziłby zgody na wywiezienie córki za granicę, a nawet jeśli, to jest jeszcze kwestia szkoły, córka jest nieśmiała w stosunku do nowych osób, sytuacji, ani trochę nie zna niemieckiego, zresztą ja też nie.
 
Misia12 No tak waga napewno jest wskazaniem.
Ja przy córce nawet nie wiem kiedy niniejszego ten czop. A teraz to od razu poznałam ze to własnej to. Poczułam ze coś wyleciało i to byla jakby gęsta galareta, lekko podbarwione na brązowo, taki bardzo gesty glut tj. Nika pisze. Wydaje mi się ze jak to zobaczysz to nie pomylisz z niczym innym, a taki przezroczysty śluz to tez mam ciagle. Z tym ze tak jak pisze, te 11 lat temu nawet nie wiem kiedy to się stało, dopiero moja gin mnie uświadomiła ze odszedł.
Moja Julcia jak się urodziła to miała 50cm i w tych ciuchach na 56cm pływała, wiec teraz kilka na 50/56 kupiłam.
Kasia pewnie gdzieś zostawiłaś[emoji6]hihi. Pózniej znajdziesz gdzieś przypadkiem[emoji16]
Mumusia sprawdź to koniecznie. Mam nadzieje ze wszystko ok bedzie.
Joanna No właśnie przydałoby się z dzień wcześniej wiedzieć.
Ale trudno jak nie zdążą, da się przeżyć. Nie my pierwsze i nie ostatnie. Współczuje trudnej nocki[emoji20]postaraj się odpocząć w ciągu dnia.
Lilith super ze u Ciebie wszystko dobrze![emoji8]
Katja dokładnie tak się czuje[emoji16]
Marciaa1994 i Joannaa24 witajcie![emoji4]



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Hm, bo słyszałam opinie, żeby nie prasować, żeby przyzwyczajać dziecko do bakterii a nie je wszystkie wyparzać, bo potem może więcej chorować. Widać ile mam, tyle opinii :p Chyba u mnie to wyjdzie w praniu, jeśli będę zbyt zmęczona, to sobie daruję prasowanie ;)
Ola W., ja jestem panikarą w temacie niewybudzenia się dziecka :p A podobno tak może się stać jak spadnie cukier, jeśli będą zbyt duże przerwy w karmieniu. Dziecko się nie będzie budziło do karmienia, bo może być już w takiej półśpiączce..
 
Do góry