reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2017

Ika89 maz ma racje zeby nie czytac takich rzeczy, bo naprawde mozna sie zdolowac mocno, a to nie pomaga.
Ja poltora tygodnia temu dostalam plamienia (trwalo tydzien -poczatkowo plamienie, pozniej takie "brudzenie"), dostalam pierwszego dnia duphaston w dawce uderzeniowej - 4 tbl na raz:) teraz 2 dziennie. No i glowne zalecenie lekarza: teraz w pani rekach reszta prosze lezec i odpoczywac + pozytywne nastawienie. Jak wrocilam do domu, to pierwsze co zrobilam: internet i dr google - i to byl blad :no2:.po pierwszej stronie (i zarazem ostatniej), ktora przeczytalam az zrobilo mi sie slabo:sad:.
Zamknelam internet na klucz i przez tydzien czytalam tylko ksiazki (lezac oczywiscie). Po tygodniu mialam wizyte kontrolna ( na szczescie jest ok.- choc dalej mam jeszcze wypoczywac/lezec) i po tym tygodniu dopiero otworzylam internet ......no i na szczescie znalazlam forum lipcowych mam;)
 
reklama
Dziewczyny super zdjecia, i uffff ze wizyty udane. Ja mam swoja jutro i nic nie czuje tzn strachu. Na poprzedniej bylam zestresowana zobaczymy jak jutro bedzie.

Ja mam tak ze sie nie wzruszam jakos szczegolnie ale szybko sie zloszcze. I mam niski prog tolerancji ;-)

Ika89 moj maz po moim pierwszym poronieniu powiedzial ze jak nastepnym razem bede w ciazy to mi wylaczy internet w telefonie i w domu. Ale powiem Ci ze jakos sama z siebie raczej juz nie szukam info nauczona tego, ze sa rzeczy na ktore nie mam wplywu



gannyx8d26xb24xk.png
 
Uff tak ja też czuje ale delikatna ulgę bo nie lubię wpadać w zbyt duży hurraoptymizm...

Moi znajomi też byli przekonani że będzie chłopak na 1500 % a tu co? coreczka :-)

A ja się śmieje że dziewczynka będzie bo na mięso nawet patrzeć nie mogę.
Mój mi ostatnio żeberka zrobił a ja aż nos zatykalam... A ja taka miesozerna jestem :-(

Za to słodycze pięknie wchodzą, a szczególnie śliwki w czekoladzie ;-)





Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam zupełnie to samo co ty :p Ogólnie bardzo lubiłam jeść mięso schabowy, kurczak itd. a teraz masakra od początku ciąży nie zrobiłam piersi z kurczaka ( przed ciążą uwielbiałam )
Za to słodycze jadłabym tonami a przed ciążą zjadłam może raz na jakiś czas jak naszła mnie ochota :)
U mnie w rodzinie same dziewczynki się rodzą i my się śmiejemy,że albo podtrzymamy tradycję albo wręcz odwrotnie ( moja teściowa ma dwie wnuczki i cały czas podgadywała do tej pory o chłopaku)
Ale ja mam takie przeczucie,że będę miała córeczkę :)

MORELA ja mam termin na 22 lipca według usg :)

U nas w rodzinie prawie nikt nie wie więc wszyscy będą mieć mega niespodziankę ( wiedzą tylko moje 2 dobre koleżanki, moja siostra i mama )

Dziś miałam taki piękny sen,że urodziłam syna :) Trzymaliśmy go na rękach i byliśmy wpatrzeni w jego piękne oczy :)

LILITH piękna dzidzia Gratuluję udanej wizyty :) ( myślałaś już o imieniu jeśli to będzie dziewuszka ? )

POLA witamy w gronie przyszłych szczęśliwych mamusiek :)

Ja Usg genetyczne mam 10 stycznia i już się stresuję ....
 
Ostatnia edycja:
Sylver80 ja tez bede miala robiony test papp-a z tego samego powodu co Ty;).
9 stycznia sie wybieram na to badanie. W poprzedniej ciazy z coreczka mialam tylko robione usg genetyczne (prywatnie). Tylko to bylo 5 lat temu..:)

Ja miałam jeszcze dawniej - córcia w styczniu skończy 10 lat, syn to już w ogóle chłopisko ;) Mam 36 lat i trochę się boję, no wiem, że już sam wiek w tym badaniu bardzo zwiększa ryzyko. W rodzinie nigdy chorób genetycznych nie było i tak sobie tłumaczę, ale gdzieś tam z tyłu głowy stres jest... Mam to badanie za równe 2 tygodnie, muszę jakoś dorwać...
 
ZonaGraja, tez ostatnio miałam 5 dni i juz po. Teraz wekeend to powinno polecieć szybciej. Naj dla Cory!

Maziajka, tu nie chcodze do giną. Mam swoją lekarke, widzę się z nią 20.12. Usg robi osoba od usg. Nic nie powiedziała. Mówią u nas na polowkowym, chyba, że prywatnie, zawsze chodzę w 15tc od razu na hd i mówią. Sama z mezem widzialam, nic nie było co nie oznacza, że jeszcze nic nie wyrośnie bo roznie bywa. 99,99% pewności będę miała za 2,5tyg.

Ika nie czytaj tego.. W niczym to nie pomaga, tylko szkodzi.. Tuke Cie mocno. Idź poczytać wątki pozytywne :)

Truskawka jeszcze się nie nastawjam właśnie. Za te 3 tyg juz będę wiedzieć, tyle wytrzymam :)
Sprawdzalas te filmiki na yt?

Domiulka trzymam jutro kciukasy za Ciebie i maluszka. Miłego podgladania.

Agness myslalam, ze chłopak będzie.. Wiec jeszcze spokojnie czekam. Nie mam imienia. Ono się samo pojawi z czasem :)
Ale mam po mojej córeczce ubranek trochę..
Kiedy miałaś wcześniej usg? Ja czekalam ponad miesiąc masakra.. Ale da się.

Niedawno wrocilam i zjadlam obiad w końcu coś dzis, fasolka po bretonsku.

Mi się chce ciagle mięsa.. Smażone, duszone, pieczone, gotowane. Szynka, kiełbasa,, aaa
 
Lilith aaaha to mysle ze jeszcze za wczesnie z tego co wiem to jadra wlasnie ok 15 tc sie pojawaiaja.Na etapie 12 tc to jedynie na podstawie nuba mozna wnioskowac plec bo jeder jeszcze po prostu nie ma.Takze jeszcze moze faktycznie chlop:p.U mojej siostry w 12 tc nic nie bylo lekarz mowi na 80% dziewczynka a w 16 tc jajka wyrosly i ma piekna fote jajek:p

010igov3fkey3mez.png
 
Dziewczyny ja na szybko bo leżę i zdycham. Okropnie się czuje i mdlosci i biegunka i zawroty głowy.

Gratuluję udanych wizyt i cudnych zdjęć!

km5sio4pghry649q.png


hchy90bv2jl3015m.png
 
Ostatnia edycja:
Maziajka, wlasnie dlatego się nie ekscytuje.

Jajka to jaka. U synka było tak jak na zdjęciu w 15tc a u coreczki nie było nic, jak dzis.
Ważne, że mogłam się napatrzeć choć troszkę.

Pisalas ostatniu o krwi z nosa. Pociesze Cie, ze mam co jakieś 3 dni ale takie ze się leje ciurem..
Zaczęły mi się skurcze w stopie, Tragedia. Nieznosze w lydkach budzą w nocy np.
I zylaka odkrylam!!

Synek :)

DSC_0511.JPG
 

Załączniki

  • DSC_0511.JPG
    DSC_0511.JPG
    796,1 KB · Wyświetleń: 531
Lilith ktoras pisala zeby brac ba te krwawienia rutinoscorbin.Ja tez mysle ze ten 15 tc to wlasnie taki optymalny choc juz we wtorek bede gina molestowac o plec:D
Na skurcze to czekoladke gorzka zapodaj:p

W 15 tc tez bede miec wizyte ale na NFZ i nie wiem czy mi usg zrobi.Poki co robila na kazdej wizycie i tak ma wlaczony aparat to co jej za roznica:p

010igov3fkey3mez.png
 
reklama
Dziewczyny ja tylko na szybko
U mir wszystko super.baby z pomiarow troche wieksze ale Tak pomiary i przeziernosc karkowa super.tylko Moje cisnienie troche znowu za wysokie i musimy obsrrwowac
1481808783-1d1mld.jpeg

Cale 5.2 cm szczescia[emoji173][emoji173][emoji173]
Nastepna wizyta za 4 tyg i beda wszxstkie organy sprawdzane.moj lekarz woli 5 razy wszystko pomierzyc dlatego w 16 tyg plus na polowkowym dokladne badania
f2w3flw15r2h1ssa.png
Gratulacje udanej wizyty :D piekna fotka maleństwa [emoji173] i oby cisnienie sie unormowalo:p
Karoo pierw przeczytakam co j Ciebie! Bardzo bardzo się ciesze kochana!! Dzidzus sliczny!!

Wkleilam na wizytach ale też dodam. Dzidzia nadrobila, dzis idealnie 12+3, termin 26.06. Nic nie było miedzg nogami.. Jestem w szoku!!

Maluch 6cm ma, główka 7,7 cm obwodu, nogi prawie 2 cm.
W środku wszystko Oki.

U mnie z oowkdu ooprzedniej ciazy.. Tez dodatkowy scan w 16 tc ze sprawdzaniem wszystkich organów.
W 15 idę potwoerdzic czy dziewuszka haha.

Bylam jeszcze na zakupach i juz wychodzę,, wpadlam na kawę.. Wykonczona jestem.

Zobacz załącznik 787653
Pieknie jest patrzeć na wasze fotki z usg :D masz już dorodnego dzidziunia [emoji173] ja jeszcze tydzien do prenatalnych :D stres ze hoho :D


A tak poza tym , bo zapomnialam lekarza zapytac :o biore teraz 2 razy dziennie luteine a dzisiaj przed spaniem i za 2 dni mam sobie zaaplikowac nystatyne:p czy ktoras wie jak mam to zrobic :D ? Czy wczesniej wlozyc luteine a po jakims czasie ta nystatyne czy jak ?

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry