reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Ciekawe kiedy ja poczuje, jestem niby szczupła no i dziś 15+6 ale kompletnie nic na razie...
Przy 1 ciąży czuje się później niż przy następnych podobno.

Lilith cieszę się , że się odezwała Twoja Łobuziara :)

Ja wczoraj też jakby coś poczułam i to chyba to bo jelita mam dużo wyżej.

Agness tak ja też podjadam ciągle :) ale staram się podjadać owoce albo Jogurty bo ja to tendencje do tycia mam :D

Byłam u lekarza bo w nocy znowu napad godzinnego kaszlu i niestety mam antybiotyk. Duomox dostałam - podobno bezpieczny w ciąży ?! Chociaż jestem przerażona braniem antybiotyku w ciąży to już nie mam sił na ten kaszel. Oby pomógł i nie zaszkodził Mikiemu. AIM co powiesz na duomox?

Moja córka dziś wyjeżdża do dziadków na weekend ale co z tego jak ja chora :/ ani nie pójdziemy do kina ani nic :(

km5sio4pghry649q.png


hchy90bv2jl3015m.png
 
reklama
Truskawka ja jak bylam na prenatalnych pierwszych to tez sie zdenerwowalam i jak mierzyl tetno to bylo ok 170 i mowi o chyba faktycznie sie pani zdenerwowala bo dziecku tez skoczylo bo pozniej juz bylo ciagle 160.wiec sugestia ze jednak nasze ma wplyw na dzidzi.

f2w3rjjgvtrkt7iq.png
 
Hej

Agnesis a ktory tc u Ciebie ja czulam wczesniej ale to byly takie bulkania na poczatku.Potem delikatne pukniecia a teraz od tygodnia kopie na calaego!

Lilith lobuziara z malej super ze w koncu dala znac.Pewnie gdzies indziej plywala i jej nie czulas.

Co do apetytu ja nie mam wcale ale jak juz jakis smak mam to na lody albo bita smietena...albo paczka ale ich nie jem bo tluste sttasznie i potem cierpie pol dnia...


010igov35ye70zfx.png
 
Byłam u lekarza bo w nocy znowu napad godzinnego kaszlu i niestety mam antybiotyk. Duomox dostałam - podobno bezpieczny w ciąży ?! Chociaż jestem przerażona braniem antybiotyku w ciąży to już nie mam sił na ten kaszel. Oby pomógł i nie zaszkodził Mikiem

Ten antybiotyk jest spokojnie bezpieczny. Na pewno lepiej brać go bo bakterie są znacznie większym zagrożeniem :)

Właśnie wiem że za pierwszą ciąża się później czuje ale widzę że tutaj sporo też w pierwszej już zaczyna czuć :D a ja ani brzucha nie mam, ani ruchów nie czuje i tak mi głupio :p
 
AIM na wszystko przyjdzie pora. Jeszcze się okaże , że z największym brzuchem wyjdziesz i z ruchami mocnymi jak u piłkarza :)

km5sio4pghry649q.png


hchy90bv2jl3015m.png
 
Ten antybiotyk jest spokojnie bezpieczny. Na pewno lepiej brać go bo bakterie są znacznie większym zagrożeniem :)

Właśnie wiem że za pierwszą ciąża się później czuje ale widzę że tutaj sporo też w pierwszej już zaczyna czuć :D a ja ani brzucha nie mam, ani ruchów nie czuje i tak mi głupio :p
Aim ja też tak mam :D brzuch mi urosl ale taki wygląda jakbym po prostu sie zaniedbala. Mój kochany tata powiedzial ze w czasach świetności juz taki u mnie widział :// super:D dzieki bogu schudłam przed ciążą bo bym się już kulala. Ruchów tez jeszcze nie czuje, nadal mam rozkmine bo mam krzywy brzuch, czuje taka kulkę wielkości grejfruta na lewo od pępka, tak poniżej. Dziwne to. Nie mogę się doczekać lekarza żeby powiedzial ze to normalne :D

Któraś mi zrobila smaka na pączka <3

Gratuluje wszystkich dobrych wieści!
 
Ostatnia edycja:
Cześć Kobitki [emoji5]


Żonograja - dziękuję [emoji8].
Też borykam się ze zmęczeniem - mam wrażenie, że 1 trymestr mi powrócił.. O 17-18:00 jestem już w dresach bądź piżamie, i albo strzele sobie 2-3 godzinna drzemke, albo mąż ogarnia młodą, a ja przesypiam do 4:30, po czym wstaje, idę się wykąpać i szykować wszystkich do pracy i szkoły (tak miałam z środy/czwartek).

Lilith - no Kochana - cudownie! wiedziałam, że tak będzie, ale.. Wiem też, że strasznie się denerwowalas, więc życzę Ci, aby mała od teraz była mega urwisem ciążowym, co byś więcej nie musiala takich nerwówek przechodzić [emoji6][emoji8]


Ewciu - gratuluję cudownych wieści wynikowych [emoji3]
Zdrówka!


Ewcia, Morela - mi też sie imię Mikołaj podoba [emoji6], ale cicho siedzę, bo póki co w 13+4 tc gin obstawiala dziolche, więc temat imion jeszcze nie ruszył z kopyta [emoji6].

Wendy - zdrówka! Spróbuj poratowac się 1 tabletka solpedeine - mi pomogła [emoji6].

Agness - ja też co chwile jestem głodna. W pracy obstawilam się już owocami, mieszanka suszonych owoców i orzechów, kisielami. Na szczęście u mnie takie apogeum glodowe trwa do południa, później już tylko maly obiadek i do rana nie mam problemów z ssaniem.


Truskawko - dobrze, że nie zbagatelizowali problemu z ciśnieniem. Taka kontrola ciśnienia to dobra sprawa, choć mam nadzieję, że to był jednorazowy incydent [emoji5].


Z długimi włosami u J nigdy nie było problemów. Od mała była przyzwyczajona do czesania. A zawsze po umyciu włosów miała psikana odżywkę, więc nie było draki przy rozczesywaniu.
Gorzej jest zawsze rozczesac jak biega z rozpuszczonymi.. Ale już się nauczyła kontrolnie przeczesac je w trakcie zabawy. Na co dzień nosi dobieranca, zwykłego warkocza, albo spiete/zwiniete w kok.
Udanego wypoczynku i przyjemnych, długich masaży [emoji3].
Ja jeszcze 2,5 tyg i też zmykam a ferie [emoji14]

Bulkaasia - czyli wczoraj zaliczyliscie udane świętowanie [emoji3].
Ja nie będę obstawiać płci u bliźniaków, bo słaba w tym jestem [emoji1]


Co do ruchów to i ja już czuję jakiś czas delikatne smyranie. Nie mogę się doczekać konkretniejszych ruchów [emoji5]

Edit. :
Morela - spokojnie, duomox rzeczywiście jest bezpieczny dla ciężarnych. Dzięki niemu może szybciej dojdziesz do siebie, i kto wie - może nawet urwiecie się do kina przed odbiorem Lenki [emoji6]


Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Hej

Agnesis a ktory tc u Ciebie ja czulam wczesniej ale to byly takie bulkania na poczatku.Potem delikatne pukniecia a teraz od tygodnia kopie na calaego!

Lilith lobuziara z malej super ze w koncu dala znac.Pewnie gdzies indziej plywala i jej nie czulas.

Co do apetytu ja nie mam wcale ale jak juz jakis smak mam to na lody albo bita smietena...albo paczka ale ich nie jem bo tluste sttasznie i potem cierpie pol dnia...


010igov35ye70zfx.png
U mnie 15 tydzień 4 dzień :) Jeśli chodzi o apetyt to jakieś 2 tygodnie temu wogóle nie miałam chęci na nic do jedzenia :( aż się martwiłam,że nie mam apetytu i jem na siłę .... a teraz się zaczęło mam bardzo duży ale staram się jeść dużo owoców i jogurtów,bo mięsa totalnie nie mogę :(
Na początku czułam przelewanie,burczenie itd... takie dziwne odgłosy a jakieś 2 dni temu pod pępkiem dosyć nisko takie puknięcia poczułam jakby ktoś mnie pięścią od środka uderzył ale tak lekko oczywiście :p

Czy któraś z was bierze Femibion 2 ?? Bo ja brałam ale bardzo zle się czułam ( zawroty głowy mało nie zemdlałam kilka razy ) i zastanawiam się czy to może od tych witamin...? Odstawiłam je na kilka dni i czuję się dobrze więc to całkiem dziwne....:(

Zrobiłam badanie na cytomegalię dla świętego spokoju :) no i przeszłam już dawno,bo mam przeciwciała więc bardzo się cieszę :)

Mój mąż pytał z Zus o to prawo jazdy i pani odpowiedziała ,że raczej nie poleca więc z bólem serca zrezygnowałam. Wytłumaczyła to tym,że nie chodzi tu o kontrolę,bo L4 mam teoretycznie chodzące,tylko o sytuację kiedy wydarzy się jakiś wypadek i przyjedzie pogotowie i zabierze mnie do szpitala na obserwację ,bo wiadomo jestem w ciąży i wtedy mogą się doczepić :( Ustaliłam z mężem,że zrobię po porodzie :)
 
Ostatnia edycja:
Agness - ja biorę femibion 2, ale nie zauważyłam po jego przyjęciu (a lykam przy obiedzie) problemów o których piszesz.
Fakt, z rana mam problemy i często robi mi się słabo/ciemno przed oczami. Kładę się wtedy do łóżka, i po upływie 5-10 minut jest już ok.

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ten antybiotyk jest spokojnie bezpieczny. Na pewno lepiej brać go bo bakterie są znacznie większym zagrożeniem :)

Właśnie wiem że za pierwszą ciąża się później czuje ale widzę że tutaj sporo też w pierwszej już zaczyna czuć :D a ja ani brzucha nie mam, ani ruchów nie czuje i tak mi głupio :p

Który tydzień masz ?? ja brzuszek też mam bardzo malutki wyglądam jakbym się najadła :p
 
Do góry