reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2017

Karo011 a jak odróżnić to ciągnięcie od czegos niegroznego? Mnie ciągle gdzies cos pobolewa na różne sposoby, skąd mam wiedzieć co jest niebezpieczne? Tak samo z tym twardnieniem brzucha tez nie ogarniam. Moze mi ktos lopatologicznie wyjaśnić czego sie obawiać?
 
reklama
Pumelova to raczej u kazdej z nas inaczej.ja te ciagniecia znam z poprzedniej Ciazy ale wtedy myslalam ze to normalne a to moja szyjka sie skracala wiec teraz jestem czujna. Normale ciagniecie powinno przejsc jak sie polozysz na lewym boku po jakims czasie. Duzo dziewczyn bierze nospe na to ale ja wogole nospowa niejestem.leze i obserwuje sie.
A twardnienie brzucha to macica sie Stawia i to wiadomo tez niemoze sie zdarzac czesto.w pozniejszym czasie Bedzie to czestsze bo macica Bedzie trenowala. Poprostu trzeba obserwowac

f2w3flw15r2h1ssa.png
 
Pumelova to raczej u kazdej z nas inaczej.ja te ciagniecia znam z poprzedniej Ciazy ale wtedy myslalam ze to normalne a to moja szyjka sie skracala wiec teraz jestem czujna. Normale ciagniecie powinno przejsc jak sie polozysz na lewym boku po jakims czasie. Duzo dziewczyn bierze nospe na to ale ja wogole nospowa niejestem.leze i obserwuje sie.

f2w3flw15r2h1ssa.png
Mhm chyba mi to nie pomogło ale jak sama piszesz kazda odczuwa inaczej. Ja głównie leze wiec trudno stwierdzić czy jak sie poloze to przechodzi :D
 
Pumelova wlasnie dlatego ciezko stwierdzic bo ja mam Prace stojaca i u mnie pomaga tylko i wylacznie polozenie sie .Jutro czeka mnie 8 godzin stania wiec Boje sie ze sie pogorszy

f2w3flw15r2h1ssa.png
 
Pumelova u nas niema cos takiego jak w polsce ze Dostaje sie L4 w ciazy.mozna byc 6 tyg na chorobowym tylko wiec u nas tylko jak cos zakaz wykonywania zawodu a na to musza byc powody zeby dostac takze niejest tak latwo. No ale zobaczymy.w pracy bardzo uwazaja na mnie i lubie tam chodzic ale jak mnie bedzie ciagnac tak jak dzisiaj to wezme wolne

f2w3flw15r2h1ssa.png
 
Ja się w pon jeszcze dowiem bo teraz w planie mam znów zmianę oddziału, właśnie na pediatrię, zobaczymy czy mi pozwolą z ciążą ale raczej tak.
 
Kasiulka ja właśnie ze względu na choroby zakaźne zrezygnowałam z pracy w przedszkolu i poszłam na l4. Z kolei koleżanka rodzi w maju i dalej pracuje, trochę się jej dziwie. Była chcwile na zwolnieniu, bo miała problemy z ciśnieniem, ale jak się uspokoiło, to wróciła.
Misia zazdroszczę Ci takiej chcicy w ciąży, u mnie to kiepsko z ochotą... Musze się psychicznie nastawiać cały dzień, żeby coś wieczorem było. Jak zacznę to już pójdzie :p
 
Ja póki co nie mam zakazów stosunku od dr więc gdy nam synuś pozwala to korzystamy. W poprzedniej ciąży też nie miałam zakazu.
A napinanie czy bóle brzucha miałam i tak jak pisałyście poleżenie na lewym boku pomaga, po prostu czułam czy teraz czuję gdy muszę się położyć.
A i ważna informacja! Właśnie zadzwoniłam do mojego dyrektora i powiedziałam o ciąży! Wiem, że moja firma jest prorodzinna i w poprzedniej ciąży mi bardzo pomogli, ale bałam się powiedzieć zwłaszcza, że w tamtą ciążę zaszłam zaraz po rozpoczęciu pracy :-p Tak jak myślałam dobrze to przyjął i powiedział, że najważniejsze jest zdrowie malucha i że zdawali sobie sprawę, że tak może być:-p Postara się mi pomóc żebym jak najszybciej na l4 mogła przejść( na razie jestem na wychowawczym). Ogromny kamień z serca, może na reszcie będę mogła się cieszyć ciążą:-D
 
reklama
Dziewczyny łączę się w bólu z tymi niemogącymi seksu, my też mamy zakaz póki co:(
Odnośnie chorób zakaźnych to ja zaliczyłam tylko ospę.
Kasiulka dobra decyzja lepiej zostawić dziecko w domu niż się stresować ze coś przyniesie. Odnośnie "nie kopania" to ja miałam w pierwszej ciązy takie jazdy ze szok jak sobie o tym pomyśle ze znowu się zacznie nerwówka czemu nie kopie to mnie slabi.
bulkaasia kochana nie zamartwiaj się na zapas z dziećmi na pewno wszystko ok :). Ja też nie znam płci i jakos nie mam ciśnienia żeby już wiedzieć, pewnie na połówkowym się dowiem.
Samotnaja bardzo mi przykro.... przytulam cię mocno.
Odnośnie tej całej akcji z Anią to mam nadzieję że już więcej na lipcówkach takich sytuacji i osób nie będzie. Jesteśmy tu po to żeby się wspierać i wymieniać doświadczeniami i normalne jest ze kazda z nas ma swoje zdanie :)
Dziewczyny ja dziś nasmażyłam placków ziemniaczanych jak dla wojska ;) obżarłam się jak świnka ale nie jadłam wieki i wyśmienicie mi smakowały :).
 
Do góry